Ubuntu 7.10

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CANN1
    CANN1's avatar
    Erkek
    zaygo kardeş kullanmayı bilmiyosan saçmala etrahta biz nasıl windowsta çalışan herçeyi çalıştırıyoz. boru değil bu LINUX olum ok mi haddini bil yazdığın yerdeki konuları ii oku araştır sonra saçmala ok mi bu arada siparişi kendi sitesinden verebilirsiniz...ok hadi iyi kullanmalar

Carpe Diem
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bassicam
    bassicam's avatar
    Erkek
    Gidip üzerinde hacker cd si yazan cd leri alıp, exe lere çift tıklayıp programları çalıştırdıktan sonra "hüeyt heykır oldum olm ben kral lem bu windows linux da bi boka yaramaz , bişi kurulmuo ( kuramadım öküzüm ben)" diyenler asla yanaşmasın arkadaşlar.Ama açık kaynak kodlu bi işletim sistemi kullanmak isteyenler, microsoft denen müşteri parası söğüşlemeyi amaç edinmiş şirketlerden tiksinen herkes indirip denemeli.Hemen hemen türkçe bir işletim sistemi ve kurulumu vindowstan çok daha basit.Grafik olarak da windowstan çok daha ileri, güvenlikten bahsetmeme gerek bile yok.1 gb ram olmadan çalısmayan üç beş tane osuruk eklenti bulunduran vista ya 256 mb ram li bilgisayarımda yaptıklarıyla fersah fersah fark atan bir işletim sistemi bu, bi iki basit komutu yazmaktan aciz kişiler de birşey kurulmamasından yakınırlar.Ne diyeyim "he he kurulmuyo sen windowsa devam et birader"

need the end to set me free
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Bassicam hoca merak ediyorum XP veya Vista yi daha dogrusu Windows ailesi isletim sistemlerini ne kadar kullandin,denetim masasina girip arada bir regedit i kurcalayip onun disinda pencere acip kapatmaklami gecti zamanin.Anlamam su windows a bok atanlari...Vista gorsellikten ibaret degilmi,yok yani 1DVD lik isletim sisteminde hicbirbok yok...yapmayin gozunuzu seveyim,bizim memleket disinda linux a bu kadar koru korune bagli ve windows a bok atan baska bir ulke gosteremezsiniz...Teknolojiyi kullanmayi ogrenemedik daha...Microsoft adam yapmis isletim sistemi bicmis fiyatini satiyor,ister al ister alma senin tercihin.

Ben C# kasiyorum oturup babalar gibi XP'mde Visual Studio 2005 yukleyip calisiyorum,

+ Oracle ile ugrasiyorm , Unbreakable Lİnux(oracle enterprise linux) uzerine Oracle 11g kurdum su gibi calisyor...yani hoca iki sisteminde artilari eksiler var , ama bu artilar veya eksiler bizim o sistemlere bok atmamizi gerektirmez,biz neyiz abi,bu sistemleri yazan adamlar oturduklari yerden osurmuyor,o adamlar sicsa boklarindan kod cikar,onun icin daha dikkatli davranmamiz gerekir.Futbolda fanatizm yapiyoruzda bari su linux-windows olayini bilisim cercvesinde degerlendirelim... 

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bassicam
    bassicam's avatar
    Erkek
    windows a bok attıgım yok bok attıgım microsoft.linux gibi bedava olan bir işletim sistemini yapanlar sistemi böylesine optimize ederken dünyanın en iyi mühendislerini elinde bulunduram microsoft bunu yapamazmı ? bence tek amaç müşteriyi yeni bilgisayar almaya yöneltmek yani söğüşlemek.register i oturup kurcalamadım zaten basit olduğunuda iddia etmedim.Linux a körü körüne bağlanmak konusuna gelince ; çin in kendine ait linux işletim sistemi var, avrupada da pek çok kamu kuruluşu linux kullanmakta linux ile ilgili haberleri biraz takip ederseniz görürsünüz.Trükiye de körü körüne bağlanma değil aksine bir önyargı var.linux un windoıstan çok da eksik yanı yok, en azından herkes .net çalışmıyor, bilgisayarı sadece msn ve internette gezinmek için kullanan çok insan var.linux bu insanların bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek durumda üstelik bedava.Uzun lafın kısası eğer windows a mecbur değilseniz kullanmakta ısrar etmenin anlamı yok.

need the end to set me free
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

ubuntu 7 10 cd lerim geldi :)

biri 64bit (amd64 bit kullanıyorum bunumu kuracam ben?)

biri normal 

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

ZaYGo bunu yazdı:
    -----------------------------
    ezik linux. Hiç bişi çalışmaz. oyun yüklersin yok. program yüklersin yok..

Çok yanlış bi yorum. 

Sen hiç kaval çaldın mı?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    kernel alive mapping diye bir hata veriyor kuramadım bir türlü

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arlong
    Arlong's avatar
    Erkek
    cebitten gittim pardusun cdsini aldım 1 milyona gobekli bi adam vardı ya ondan :) eve geldim kurdum falan basit kurulumu ama cok farklı bişey bu linux ya anlamadım valla kaldırdımvista kurdum onuda kaldırcam şimdi ubuntuyu kurarım belki geri kullanmayıda ogrenmek lazım tabi :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arlong
    Arlong's avatar
    Erkek

Arlong bunu yazdı:
    cebitten gittim pardusun cdsini aldım 1 milyona gobekli bi adam vardı ya ondan :) eve geldim kurdum falan basit kurulumu ama cok farklı bişey bu linux ya anlamadım valla kaldırdımvista kurdum onuda kaldırcam şimdi ubuntuyu kurarım belki geri kullanmayıda ogrenmek lazım tabi :)
    edit :ilk kurmam meraktandı acaba nasıl bişey bu linux pardux falan diye sonradan düşündüm a.k microsoftuna bagımlı kalmak istemiyom gerci onuda korsan kullanıyoz ama olsun

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?highlight=&folderid=49061 madde 2.1 2.2 ve 2.3 ü dikkatli okuyun ülke için bi tehdit tüm kamu kurumları vs windows kullanıyo almanya fransa polisi vesairesi linuza gecti biz hala windows kullanıyoz kendi kendimizi fişletiyoz

Toplam Hit: 4448 Toplam Mesaj: 20