folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Ubuntu Edge İle Tanışın ! - Canonical Diğer Firmalara Flawless Victory Çekmiş

Ubuntu Edge İle Tanışın ! - Canonical Diğer Firmalara Flawless Victory Çekmiş

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hworm
    hworm's avatar
    Erkek

http://www.youtube.com/watch?v=fFN4k-AFEbw

• ‘Multi-core CPU’
    • 4GB RAM
    • 128GB SSD
    • 4.5″ Sapphire Crystal screen (1280×720 HD resolution)
    • Dual cameras (8mp rear, 2mp front)
    • MHL connector (supporting HDMI)
    • Long-life silicon anode battery
    • Dual-LTE, NFC, Dual-band WiFi & Bluetooth 4
    • GPS, Barometer, Compass, Proximity Sensor, Gyro, etc

Şuana kadar üretilen telefonlarda böyle bir donanım göremedim :)

Ayrıntılı bilgiler : http://www.omgubuntu.co.uk/2013/07/ubuntu-edge-indiegogo-campaign-for-ubuntu-touch-super-phone

ModS: Başlıklarda smile yasak

No thing is possible ,world itselfs say ı’m possible
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

800$'a oradan çıksa burada 5.000 Tl'ye alırız. :)

test 1 2
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hworm
    hworm's avatar
    Erkek
    __hsyN__ bunu yazdı

ama içindeki sistemi monitörden normal pc gibi kullanabilecekmişiz galiba hem pc hem telefon bence normal o fiyat bide piyasadaki en iyi telefondan bile üstün donanıma sahip an itibari ile.Türkiye de benzin 5 TL den %55i vergi olunca telefonun fiyatını yadırgamamak lazım :)

Ama diğer ülkelerde tutulacağına eminim :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek
    hworm bunu yazdı
    __hsyN__ bunu yazdı

ama içindeki sistemi monitörden normal pc gibi kullanabilecekmişiz galiba hem pc hem telefon bence normal o fiyat bide piyasadaki en iyi telefondan bile üstün donanıma sahip an itibari ile.Türkiye de benzin 5 TL den %55i vergi olunca telefonun fiyatını yadırgamamak lazım :)

Ama diğer ülkelerde tutulacağına eminim :)

Tabi önce hedef talebe ulaşırlarsa, ben pek sanmıyorum 32m toplayabileceklerini. Bir de çıkarsa mayıs 2014'te çıkacakmış o zamana kadar diğer markalar da boş durmaz aynı teknolojiyi yakalayıp geçebilirler bile.

test 1 2
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

android yuklenebiliyorsa alinir :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

ustun donanimi neye gore soyluyosun hocam ? multicore cpu, 4gb ram diyo sadece ?

arti olarak orda 128 gb ssd yi gorup bisey sanma, piyasadaki telefonlar hdd kullanmiyo sonucta

ayrica, linuxlu telefon yapip klavye koymamislar sikeyim oyle linuxu. androidden farki neki ? uzerinde klavye ile gelirse harbiden ise yarayabilir.

biri cikip 3g li bi pandora box yapsa yeticek aslinda

soyle adam gibi klavyesi de olan dogru duzgun bi linux telefon yapsalarda alsak. fujitsu nun intel atom z serisi ile hem symbian hemde windows 7 calistiran cep telefonu vardi.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    En ilginç özelliği Long-life silicon anode battery yazması. Silikon bileşenli bataryayı ilk kez gördüm.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

128gb ssd haricinde öyle aman aman bi özelliği yok. Multi core CPU demiş saat hızı kaç çekirdek belli değil

GPU olarak zaten bi bilgi yok.

Pil konusuna gelince bakalım makul bir pil ömrü sağlayabilecekler mi.

Yanılabilirim ama şuan balon gibi duruyor bu haliyle. Tabii ilerleyen zamanlarda özellikleri ayrıntılı açıklanırsa değişebilir.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpermMan
    SpermMan's avatar
    Erkek

güzel alet miş...

-
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hworm
    hworm's avatar
    Erkek
    ipTelefon bunu yazdı

ustun donanimi neye gore soyluyosun hocam ? multicore cpu, 4gb ram diyo sadece ?

arti olarak orda 128 gb ssd yi gorup bisey sanma, piyasadaki telefonlar hdd kullanmiyo sonucta

ayrica, linuxlu telefon yapip klavye koymamislar sikeyim oyle linuxu. androidden farki neki ? uzerinde klavye ile gelirse harbiden ise yarayabilir.

soyle adam gibi klavyesi de olan dogru duzgun bi linux telefon yapsalarda alsak. fujitsu nun intel atom z serisi ile hem symbian hemde windows 7 calistiran cep telefonu vardi.

hocam ssd ye nasıl birşey değil dersin okumaz/yazma hızı ile telefonun boot süresi bariz derecede kısalıcaktır.

Ayrıca 4 GB ram de şuan hangi Samsung/LG/Htc ürününde var ?

ve tabiki buna airkeyboard desteği verilecektir diye düşünüyorum.

Donanım kilidi koymazlarsa ki koyacaklarını sanmıyorum.  Multiboot ile android ve ubuntu birlikte çalıştırılabilir.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    hworm bunu yazdı
    ipTelefon bunu yazdı

hocam ssd ye nasıl birşey değil dersin okumaz/yazma hızı ile telefonun boot süresi bariz derecede kısalıcaktır.

Ayrıca 4 GB ram de şuan hangi Samsung/LG/Htc ürününde var ?

ve tabiki buna airkeyboard desteği verilecektir diye düşünüyorum.

Donanım kilidi koymazlarsa ki koyacaklarını sanmıyorum.  Multiboot ile android ve ubuntu birlikte çalıştırılabilir.

Hocam flash bellek dahi kullandığın bütün katı depolama ürünleri Solid State Disk tir :D

Yani hiçbir telefonun içinde hdd gibi bir disk yok, hepsinde katı depolama birimi mevcut. Ondan balon dedim ya özellikler.

4 gb ram olayına gelirsek, daha teaser i yayınlanmış bir telefondan söz ediyoruz, o telefon çıkana kadar bütün büyük telefon üreticileri 4gb ram içeren ürünlerini piyasaya sürecek.

Büyük ihtimalle android kullanılabilir sonuçta tabanları her iki işletim sisteminde de benzer. Ama stabilite konusunda birşey söylemek için çok erken.

Bide en büyük sorun bence yazılım geliştiricilerinin yeni bir işletim sistemine vereceği destek.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Toplam Hit: 1855 Toplam Mesaj: 12