Ubuntu Kurulumu Nasıl Yapılır

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek

ubuntu 9.10  iso  cd yarattim.kurulumu nasıl oluyor.driver sorunu oluyormu xpde kurulan prg.lar nasıl acılıyor.vs.vs. +hardisk Ntfs  sistemi şuan...c-d olarak......ubuntu kurayim derken daha önce hdd bilgilerim gitmişti.Kurulum hakkkında bilgisi olan varsa paylaşşsın.tşkler.....

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Kısaca C ve D den başka bi bölüm daha açıcaksın çünkü ntfs sistemini değiştiricek kendi bölümüne kurarken ext4 gibi bişi yapıcak.

Xp programları çalıştırmak derken ? böyle bi ihtimalin yok.Linux den bahsediyoruz çünki.

Ancak wine diye bi eklentisi ile (çok sınırlı sayıda) bi kaç program çalıştırabilirsin.

Bölümü ayaladıkan sonra google amcaya bi sor resimli şekilde bi çok anlatım var ordan görebilirsin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek

vazgeçtim ubuntudan falan hiç bir prg.çalışmadıktan sonra kurmanında bir anlamı yok sanirim.kuranlar hangi amaç icin kuruyor.?

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opensource2009
    opensource2009's avatar
    Erkek

Hızlı güvenli kararlı özelleştirilebilir.Ücretsiz. neden linux yaz google a istersen.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

manfolder bunu yazdı:
    -----------------------------

vazgeçtim ubuntudan falan hiç bir prg.çalışmadıktan sonra kurmanında bir anlamı yok sanirim.kuranlar hangi amaç icin kuruyor.?

kuranlar salak hoca salak.Biz linuxçular olarak gerizekalıyız, aptalız.Hiç bir program çalışmıyor , hiç birşey yapamıyoruz ama yine kuruyoruz

-------

Kafan mı güzel senin ? winamp ile uğraşırsan çalışmaz tabi.Winampın yerini alacak tonla program var.Explorer yerine firefox var.Birazcık araştır.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

manfolder bunu yazdı:

kuranlar salak hoca salak.Biz linuxçular olarak gerizekalıyız, aptalız.Hiç bir program çalışmıyor , hiç birşey yapamıyoruz ama yine kuruyoruz

-------

Kafan mı güzel senin ? winamp ile uğraşırsan çalışmaz tabi.Winampın yerini alacak tonla program var.Explorer yerine firefox var.Birazcık araştır.

İlk kez zumsuk e katıldım yaw :D

Çok gereksiz bi yorum yamış manfolder harbiden :|

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

windowsda çalıştırdıgın her programı ubuntuda çalıştırabilirsin.Zamanla zaten ubuntu programlarına alışırsın :D

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Z-CHAN
    Z-CHAN's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

http://blog.thesilentnumber.me/2009/09/top-things-to-do-after-installing.html

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

manfolder quit çek :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

swordfish bunu yazdı:

windowsda çalıştırdıgın her programı ubuntuda çalıştırabilirsin.Zamanla zaten ubuntu programlarına alışırsın :D

Biraz uçuk bi yorum olmamışmı :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    8mm
    8mm's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Beğenmedim Ubuntu 9.10 u..

Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın. 8mm@tahribat.com
Toplam Hit: 1905 Toplam Mesaj: 12