Ubuntu Vs Open Suse Vs ??

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

merhaba müridler

yakın zamanda bu ikisini deneyen var mıdır?

ubuntu tablete çevirmiş arayüzü o yüzden soğuk geldi ama windows baydı artık, kalıcı olarak bunlardan birine geçeyim diyorum.

ya da başka öneriniz distro var mı?

arch çok sıcak gelmedi.

gentoo vs macera aramıyorum :p

intel cpu intel gpu intel wifi kartı var, heralde sorunsuz her distroyu kullanırım.

wsl i biliyorum kullanıyorum ama wsl i açtığım için 30+gb diskim gidiyor vs. uğraşamıcam artık.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Fedora

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Linux mint , manjero, debian, kubuntu

Bunları bi incele , hangisi hoşuna giderse.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Varg
    Varg's avatar
    Erkek

opensuse zaten macera.
    fedora ya çok ısınamazsın, ubuntu adam değil.
    manjaro veya mintten başka sına ısınamazsın zaten. arch çok sıcak gelmemişse linux kullanma :D arch en iyisi bana göre hepsini kullandım

kemer

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bonibon
    Bonibon's avatar
    Erkek

Ubuntunun standart arayüzüne isinamadiysan xfce ile birlikte gelen xubuntu varyantını deneyebilirsin. lxqt ile lubuntu kullanıyorum ben. bayağı yerleştim yoksa xubuntuyu denemek isterdim desktop environment değiştirecek kadar rahat hissetmiyorum kendimi linux konusunda. o yüzden lxqt ile devam ediyorum. kendi zevkime göre bayağı modifiye ettim arayüzü. Googleda arastirarak örnek kodlara bakarak oldukça güzel şeyler yapilabiliyor

Bonibon tarafından 09/Kas/23 00:12 tarihinde düzenlenmiştir

om mani padme hum
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

1. Linux Mint

2. Lubuntu

3. Debian

Ubuntu ve Pardus 10 sene önce çok büyük devrim yapabilecekken çöp oldular , yapacak bişi yok.

Aynısı Nokia N9 MeeGo os da da oldu. 

Aynısı Tizen de oldu.

Aynısı Bada da oldu.

Ne zaman devrim yaratabilecek bir açık kaynak işletim sistemi ortalarda gözükse birileri arkadan dolanıp yok ediyor.

PanxeR tarafından 09/Kas/23 00:38 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    Varg bunu yazdı

opensuse zaten macera.
    manjaro veya mintten başka sına ısınamazsın zaten. arch çok sıcak gelmemişse linux kullanma :D arch en iyisi bana göre hepsini kullandım

kemer

opensuse neden macera hocam ? 10 yil kadar once denediklerimden en stabil o gelmisti 2 yil kadar kullanmistim.

ya ben windows 7/10 arayuzunden cok memnunum. ona yakin bisey istiyorum. ekranin solunda dock falan sacma geliyor.

arch biraz ugrastiracak gibi geldiginden hic denemedim bile. bi de "i use arch btw" tayfası yüzünden itici geliyo :p

ya zaten deneyimimi 90% kullanacagim desktop env. belirleyecek onda da kde dusunuyorum (windowsa en yakın o sanki). kde li en düzgün linux ta suse gibi geldi

şu anda da ubuntu bi sunucum var sadece development için kullandığım, işimin 90% ını ssh tan ona bağlanıp yapıyorum.

edit: ya da gentoo based bişey kurup biraz linux mu öğrensem ? 

müşteriyle toplantıya girip "kamera çalışmıyo yeni driverla kernel compile edip gelicem" falan derim havam olur 

yolbulucu tarafından 09/Kas/23 01:21 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Ben debian seviyorum (xfce masaustunu kullaniyorum).

Bizim birader de Fedora taraftari.

Bence hepsi iyi, ne kullanirsan kullan cabuk alisiyor insan.

vatandaşa kafam girsin!..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Varg
    Varg's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    Varg bunu yazdı

opensuse zaten macera.

opensuse neden macera hocam ? 10 yil kadar once denediklerimden en stabil o gelmisti 2 yil kadar kullanmistim.

ya ben windows 7/10 arayuzunden cok memnunum. ona yakin bisey istiyorum. ekranin solunda dock falan sacma geliyor.

arch biraz ugrastiracak gibi geldiginden hic denemedim bile. bi de "i use arch btw" tayfası yüzünden itici geliyo :p

ya zaten deneyimimi 90% kullanacagim desktop env. belirleyecek onda da kde dusunuyorum (windowsa en yakın o sanki). kde li en düzgün linux ta suse gibi geldi

şu anda da ubuntu bi sunucum var sadece development için kullandığım, işimin 90% ını ssh tan ona bağlanıp yapıyorum.

müşteriyle toplantıya girip "kamera çalışmıyo yeni driverla kernel compile edip gelicem" falan derim havam olur 

gentoo, open suse kadayıf olmuş opensource çüler için bana göre, benim fikrim. tabiki open source ama gnu ya yakın görüyorum bu kafaları.
    manjaro xfce bana göre, distrowatch in ilk 100 üne yakın kullandım uzun bir süre. arch hem terminal kullanımı keyifli hem pacman olayı gibi kolaylıkları var, terminali sevdiriyor.
    ben saf arch + gnome kullandım uzun bir süre çok keyifliydi benim için. 
    ayrıca müşteriye gidip kamera çalışmıyo durumlarına girersen tersten görme durumlarıyla karşılaşabilirsin her an herşeyin çözülememe durumu var maalesef.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

Ubuntu arayuzlu kullanimda tercih ederim, yoksa.omceden centostu artık.oracle linux 8 9 rhel.iyiymis

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    Varg bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    Varg bunu yazdı

opensuse zaten macera.

gentoo, open suse kadayıf olmuş opensource çüler için bana göre, benim fikrim. tabiki open source ama gnu ya yakın görüyorum bu kafaları.
    manjaro xfce bana göre, distrowatch in ilk 100 üne yakın kullandım uzun bir süre. arch hem terminal kullanımı keyifli hem pacman olayı gibi kolaylıkları var, terminali sevdiriyor.
    ben saf arch + gnome kullandım uzun bir süre çok keyifliydi benim için. 
    ayrıca müşteriye gidip kamera çalışmıyo durumlarına girersen tersten görme durumlarıyla karşılaşabilirsin her an herşeyin çözülememe durumu var maalesef.

hocam gentoo tabiki kadayif olmus opensource cular icin ama opensuse u yanlis anlamis olabilir misin ? adamlar bunun paralısını windows replacement olarak satıyo

Toplam Hit: 1907 Toplam Mesaj: 30
linux distro 2023