Ubuntuya Yüklenmesi Gerekenler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BLank's avatar
    Erkek

Merhaba muridler nihayet mutlu sona varıp linuxa geçmiş bulunmaktayım hep aksıyordu sonunda Ubuntu  14.04 LTS 64 bit sürümüne geçiş yaptım... mutluyum =)

şimdi burayı güzel bi konu yapmak istiyorum aramızda linux kullanmıs murid/murideler vardır

windowsdan linuxa geçtigim için driverler,programlara tam olarak aşina değilim... neler yüklenmeli buraya? yazacagım programların alternatifi yada sizin vazgeçemediginiz sevdiğiniz hayat kurtaran linux programlarını yazarsanız sevinirim

*k lite player // video oynatıcı
    *amp 3 // mp3,waw ses oynatıcı
    *İnternet download menager // indirme yöneticisi
    *windows programları için Wine diyorlar başka alternatif varmı ? olurda desteklemedi neyle nasıl çalıştılır?
    *irfanview // fotoğraf görüntüleyicisi
    *photoscape // fotoğraf düzenleyicisi

vs vs gibi sevdiginiz yeni keşf ettiginiz bulabilecegimiz programları yazabilirseniz müteşekkir olurum =)

## http://www.youtube.com/watch?v=grmCuaV_zxc bir kum tanesinde dünyayı görmek ve vahşi bir çiçekte cenneti görmek, sonsuzluğu avuçlarında tut ölümsüzlüğüyse bir saat içinde
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    BLank bunu yazdı

Merhaba muridler nihayet mutlu sona varıp linuxa geçmiş bulunmaktayım hep aksıyordu sonunda Ubuntu  14.04 LTS 64 bit sürümüne geçiş yaptım... mutluyum =)

şimdi burayı güzel bi konu yapmak istiyorum aramızda linux kullanmıs murid/murideler vardır

windowsdan linuxa geçtigim için driverler,programlara tam olarak aşina değilim... neler yüklenmeli buraya? yazacagım programların alternatifi yada sizin vazgeçemediginiz sevdiğiniz hayat kurtaran linux programlarını yazarsanız sevinirim

*k lite player // video oynatıcı
    *amp 3 // mp3,waw ses oynatıcı
    *İnternet download menager // indirme yöneticisi
    *windows programları için Wine diyorlar başka alternatif varmı ? olurda desteklemedi neyle nasıl çalıştılır?
    *irfanview // fotoğraf görüntüleyicisi
    *photoscape // fotoğraf düzenleyicisi

vs vs gibi sevdiginiz yeni keşf ettiginiz bulabilecegimiz programları yazabilirseniz müteşekkir olurum =)

VLC yeterde artar - Rhytm Box yeterde artar - JDownloader - Gimp diğer işlerin için yeterde artar bunlar arasında 1 tek sanırım Wine ile Jdownloaderı indirmek zorunda kalıcan 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

jdownloader in sıkıntısı yok emülatörsüz çalışıyor.

tahribat.com a can feda
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Twitter
    Twitter's avatar
    Erkek

Şu amk ati Mobility hd5470 ekran kartını destekleyen bi linux sürümü bulsam bende gelicem de nerdeee

Tbt Dersimliler Derneği Başkanı :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    golgi
    golgi's avatar
    Erkek
    Twitter bunu yazdı

Şu amk ati Mobility hd5470 ekran kartını destekleyen bi linux sürümü bulsam bende gelicem de nerdeee

http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Linux%20x86

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Ben de geçmeyi düşünüyorum da steamı destekleyen tek 12.x sürümü. Geçmek hata olur gibime geliyor o yüzden.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Linux mint debian cinnamon dağıtımı kullanıyorum. Ekstra yüklemem gerekenler nelerdir? Özellikle antivirüs gibi bir güvenlik yazılımı var mıdır? Şimdiden teşekkürler...

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShyRain
    ShyRain's avatar
    Erkek

Herkesin ihtiyacı farklı arkadaşlar kimine göre hayati önem VLC'de kimine göre terminalde..

Bana sorarsanız Terminator , guake / yakuake  , wget , rar benim için hayati önem taşıyor..

ne biliyim jdownloader'a ihtiyaç duymadım :)))

Siz ne iş yapıyorsanız ona göre ihtiyacınız olur diye düşünmekteyim...

Bu arada benim linux'umda crunchbang  size her istediğinizi verir 

defaultta 200mb ram kullanıyor :)))

Uzman arkadaşlara tavsiye ederim deneyin.....

Computer Engineer/SyStem Analyst/ Coder ShyRain
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Alternatif yazılımlar da en az bahsettiklerin kadar kullanışlı. Hatta bazıları daha iyi performans veriyor. Wine ile win programlarının büyük bir kısmını açabilirsin. Ama bana çok verimli gelmiyor.

http://www.linuxalt.com/

http://wiki.linuxquestions.org/wiki/Linux_software_equivalent_to_Windows_software

https://help.ubuntu.com/community/WindowsApplicationsEquivalents

Austen tarafından 12/Kas/14 10:54 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    ShyRain bunu yazdı

Herkesin ihtiyacı farklı arkadaşlar kimine göre hayati önem VLC'de kimine göre terminalde..

Bana sorarsanız Terminator , guake / yakuake  , wget , rar benim için hayati önem taşıyor..

ne biliyim jdownloader'a ihtiyaç duymadım :)))

Siz ne iş yapıyorsanız ona göre ihtiyacınız olur diye düşünmekteyim...

Bu arada benim linux'umda crunchbang  size her istediğinizi verir 

defaultta 200mb ram kullanıyor :)))

Uzman arkadaşlara tavsiye ederim deneyin.....

Yalnız hakikaten çok güzel duruyor :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek

Konuyu dağıtmak gibi olmasın ama Solidworks kurabilir miyim linux'a ? 200mb ram harcaması beni cezbetti açıkçası.

Edit: virtualbox tercihim değildir.

exchanger tarafından 12/Kas/14 11:48 tarihinde düzenlenmiştir

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
Toplam Hit: 3811 Toplam Mesaj: 34