Uçak Yapabilirimiyiz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BURAK_X
    BURAK_X's avatar
    Erkek

orjinal ölçekli planlarına ulaşırsan ya da açılın ben uçak mühendisiyim diyorsan kendin hazırlayıp malzemelerini de doğru seçersen yaparsın. fakat motor kısmmında ne yaparsın onu bilemem. + pervane kesimi de pek kolay birşey değil diye biliyorum. motoru ve pervaneyi dışardan bulman gerek. birde lövye kontrolü için tel bağlantıları vs ince iş
    ama yaparsan da güzel olur hani louis bleriot'a parmak ısırttırırsın :P

<love> <canimcicimaylari> <uzatmalar> <kavgagurultu> </love>
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BURAK_X
    BURAK_X's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı

Al buda 1/25 luk yapılmış Bleriot 6

Uçuş videları flnda var bende hatta bu aletin

DSC00197.jpg%20%281200×1600%29

oh rene çok iyi bu şimdi gördüm 0_o

<love> <canimcicimaylari> <uzatmalar> <kavgagurultu> </love>
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

USTA - uçak yapımıyla ilgili yeni bir Türk filmi. İzlemeyenlere tavsiye ederim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

hacı kendi kafana göre tasarlayıp yapamazsın. bi ton hesaplaması var sürekli test etmen lazım.

ama hazır bir taslak alıp ordaki parçaları temin edip şekle harfiyen uysan olur.

hadi yaptın diyelim lisans lazım yine sürmek için.

bunun yanında abd deki gibi düşük irtifalara karşılmıyor sanma burda kan alıyorlar...

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Rene birkaç günde günde yapar bence

1940lara kadar dünyada üretilmiş olan neredeyse herşeyi bugün kafaya koyan biri garajında üretebilir diye düşünüyorum

Çok ilginç parametreler var benim hatırladığım, sanıldığı kadar kolay olmuyor.

Uçağın motorunun bile bir ton testi var yapılan çünkü en ufak bir hata öldürür o motorda sıkıntı çıkarsa.

Magister diye bir uçak vardı taaa 1950lerin mi 1960 ların mı falan uçağı olması lazım, nostalji olsun diye onu birebir yapayım dedi askeriye, mühendisler(uçak,makina,elektronik vs. ) teknikerler full kadroyla 6 ay-1 yıl uğraştılar, ödül-rütbe falan alacaktı sorumlu albay(komutan), albaya sormuştuk siz mi kullanacaksınız diye yok tabiki ben binmeyeceğim falanca yüzbaşı,üsteğmen kullanacak demişti :)

Adamın niye binmek istemediğini deneme uçuşunda anladık, inerken sıkıntı olmuş yüzbaşı bir yerlerini incitmiş, uçağın sağı solu kanadı falan hasar görmüştü. Sonra yine birkaç ay daha falan uğraştılar toplamak için anca uçtuydu ( ki basit bir uçak diyorsun yani ).

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

helikopter yap hocam. uçağı kaldırabilmek için yol felan lazım. ama helikopteri evin çatısına, bahçesine çok rahat indirirsin :)

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wrongly
    wrongly's avatar
    Erkek

yahu adam uçakla suriyeyi bombalamaya gidip ardından new york'a kahve içmeye gitmeyecek ki. garajında kasıp üretip boş bir arazide deneyecek, düşecek yaralanacak zevk alacak. ne izni hocam, türkiye dağ bayır ova. takıl istediğin gibi dene. kim ne diyecek. 

heves baltalamayın.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    DevilKingtr bunu yazdı
    nurulmac11 bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

Yaparsin ve hapsi boylarsin. Bunun ile ilgili bazi yasal zimbirtila var. Bizim model ucak ile ugrasan arkadasi (benzinli) iceri aliyorlardi nerde ise.

ohaaa nasıl ?

bana mantıklı geldi herkes uçak yapsın uçsun hocam kolaymı öyle :D devlet sikmeden bırakırmı seni vergidir cart curt zart zort

Motorlu tasit ureteceksin, vergisinden baslarlar. Dusup etrafa zarar verebilme ihtimaline kadar gecirirler yani.

sineği s...ker belini inciltmez..

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    wrongly bunu yazdı

yahu adam uçakla suriyeyi bombalamaya gidip ardından new york'a kahve içmeye gitmeyecek ki. garajında kasıp üretip boş bir arazide deneyecek, düşecek yaralanacak zevk alacak. ne izni hocam, türkiye dağ bayır ova. takıl istediğin gibi dene. kim ne diyecek. 

heves baltalamayın.

mesala :)  hakkari yüksek ovadaki mürit  hangi kuleden iniş için izin isteyecek :)

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
Toplam Hit: 4979 Toplam Mesaj: 47