folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Ucuza Yada İkinci El Güneş Paneli/Akü/İnverter Konusunda Yardım.

Ucuza Yada İkinci El Güneş Paneli/Akü/İnverter Konusunda Yardım.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek

Beyler bayanlar, yangınlarda 12 gün boyunca oradan oraya geçtik durduk. Bu süre zarfında Telsiz şarj etmek mesele oldu, telefon şarj etmek ayrı dert. Gece zaten lamba bulmak başlı başına sorundu. Kendime acil çantası yaptım ama panel işini çözemedim. Bağışçılar da karışık iş diye girmedi bu işe kendi çabamla çözeceğim çünkü daha yangın dönemi geçmedi üstelik Muğla deprem bölgesi de. 7 üzeri deprem bekleniyor. Bu sebeple bana ucuz bir şekilde küçük sistem lazım. 

100w panel, 12v akü, 20a şarj kontrol cihazı, sinüs inverter. Bunlardan ikisini hemen alabilirim ama ucu yollu arıyorum. İşsizim bütçe zor kaldıracak.

Yardımcı olabilecek birileri var mı?

Ne Mutlu Türk Doğana..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Baturay_Turkmen bunu yazdı

Beyler bayanlar, yangınlarda 12 gün boyunca oradan oraya geçtik durduk. Bu süre zarfında Telsiz şarj etmek mesele oldu, telefon şarj etmek ayrı dert. Gece zaten lamba bulmak başlı başına sorundu. Kendime acil çantası yaptım ama panel işini çözemedim. Bağışçılar da karışık iş diye girmedi bu işe kendi çabamla çözeceğim çünkü daha yangın dönemi geçmedi üstelik Muğla deprem bölgesi de. 7 üzeri deprem bekleniyor. Bu sebeple bana ucuz bir şekilde küçük sistem lazım. 

100w panel, 12v akü, 20a şarj kontrol cihazı, sinüs inverter. Bunlardan ikisini hemen alabilirim ama ucu yollu arıyorum. İşsizim bütçe zor kaldıracak.

Bakarım da sen bunları neyle taşıyacaksın?

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

Bakarım da sen bunları neyle taşıyacaksın?

Tanıdıklar var. Taşıma problem değil. Artık 20 kişilik ekibimiz var.

Ne Mutlu Türk Doğana..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ptchicko
    ptchicko's avatar
    Erkek

Aslında kompakt sistemler var. Aydınlatma ve cep telefonunu falan şarj ediyor. Bim e falan geliyor. Bir incelemek lazım.

Karavan için uzun süre inceledim ancak 3-4 ay önce elektrik sistemini hallettığim için güncel fiyatları bilemiyorum.

Her halukarda aküyü 2. El almamakta fayda var. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

ülkede ucuz birşey kalmadı ki. akü altından pahallı güneş paneli sanki bulunmaz hint kumaşı amk.

https://www.merterelektronik.com/urun/powermaster-radyolu-sarjli-solar-aydinlatma-seti?gclid=CjwKCAjwsNiIBhBdEiwAJK4kht7AcukEuiXowKirhsvVeWc5lzg5xwtF2UTnn-yyH9d0VTWzcV4LBBoC8vcQAvD_BwE

böyle birşey iş görür telefon telsiz için . en azından sıfır ürün taşıması kolay

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hellaven
    Hellaven's avatar
    Erkek

Dün bimden 150 TL ye aldım

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek
    Hellaven bunu yazdı

linki nasıl

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek
    sansar55 bunu yazdı
    Hellaven bunu yazdı

linki nasıl

Ben bu gün buna baktım göremedim. Ama benim kastettiğim bu değil baya baya 30 kişiye yetecek bir sistem kurmaya çalışıyoruz.

Ne Mutlu Türk Doğana..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

https://shop.gunes-pili.com/

bitane elektrikci yada bilisim isiyle ugrasan bi arkadasına rica et bayi olsun burdan butun destegi verirler..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realseyler
    Realseyler's avatar
    Erkek

Geçen gün facebook da 360 watt güneş paneline 250 tl demislerdi abim söyledi dolandirici dedim tutamadi kendini gönderdi para gitti parasi. :) 

Baktığınız benim gördüğünüz sizsiniz
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Hocam sen Muğla taraflarindaydin dimi

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
Toplam Hit: 1867 Toplam Mesaj: 21
güneş paneli elektrik elektrik