folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Ufak Bir İşlem İle İşlemcinin Daha İyi Sağumasını Sağlamak...

Ufak Bir İşlem İle İşlemcinin Daha İyi Sağumasını Sağlamak...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
     ne kızması enini boyunu bozuyo görüntünün gıcık ediyo

ftw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    pezevenk bunu yazdı:

hoca zik kadar kutu için ebesininki kadar shot doşemişsin insan biraz daha uafğını koyar be.

kavanoz gibi göründüğüne bakmayın küçük bir kutu o

zuhahhahaha :) Hoca küçülttüm resmi mrk etme sen...

Bu arada başlayalım...

İşlemciler ve fanlar her ne kadar pürüzsüz gibi görünsede üstünde gözle görülemeyecek kadar minik tepecikler vardır... O sildiğin siyah tabaka ise; sıvı iletken olarak geçen ve hava ile dolan o minik tepeciklerin içini doldurup fan ile işlemci arasında ısı alışverişinin daha sağlıklı olmasını sağlayan thermal macundur.

Fakat thermal macunlar zaman ile ısının ve havanın etkisi ile iletkenliğini ve akışkanlığını kaybetmektedirler. Bunun için ortalama 5-6 ayda bir işlemci ve fanın üstünden düzenle temizlenip tekrardan sürülmelidir. Bu ısı iletimi ve sistem sağlığı için oldukca gereklidir.

Thermal macunun sürülmemesi demek ısı iletkenliğinin azalması ve işlemci ısısının armasından başka bir yarar getirmemektedir. kaldıkı işlemci ısısının performansı doğru yada dolaylı yoldan etkilemeside imkansızdır. çünkü işlemci 10 derecede toplamayı kac saniyede yapıorsa 60 derecedede aynı sıcaklıkta yapmaktadır.

Sendeki bu sistemin hızlanmasını gözle görme olayı tamamen kendini şartlandırmandan ibaret. en kısa zamanda bi thermal macun bulup sürmeni tavsite ediyorum bu arada.. kalın sağlıcakla...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Bu arada ir2 nin intelciliği safi geyik.. Kendide bilio AMD'nin gücünüde bana ipnelik olsun die intel intel die geziyor..

Eğer intel batarsa bir gün benim katkım büyük olacaktır bu işe..

BİR GÜN HERKEZ AMD'Cİ OLACAK!!!!

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordofdarkness
    swordofdarkness's avatar
    Erkek
    intel sana dava açacak yakında. AMD nin avukatlarını kullanırsın artık :)))

Kısa Pantolon, Paslı Çakı, Dizde Kabuk Bağlamış Yara, Kısa Çakı, Paslı Pantolon, Yarası Gözde Kalmış Kabuk
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MitNickKevin
    MitNickKevin's avatar
    Erkek

Arkadaşlar sizlerin eleştirilerinizden sonra merak edip dün işlemciyi açtım ve bazı arkadaşlarımızın dediğim gibi fan ile işlemci akraba olur, yok bilmem işlemcin yanar diye birşey yok gayet normal bir şekilde görünüyordu...

Ama çok korkmuştum birbirine yapışacak diye, öyle birşey olmamıştı, şu an içim çok rahat birdaha aynı şey olsa birdaha temizlerim...

Ha bu arada biraz tozlanmıştı yine temizledim :))))

Bilgi ceza, Bilgi suç ve Taşımak ağır. Unutmak ise öğrenmekten daha çok zaman alır...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Erkek
    daha once oyle bir vakaya denk geldim. kışın belki hani soğuk bir yerde ise pc olabilir ama yazın kesin sıçarsın

ftw
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dijitalspeed
    dijitalspeed's avatar
    Erkek
    kardeş korkma ya bir şey olmuyor gerçi başıma geldi bir müşterini makinasın  aynı şekilde yaptım 8 ayda yandı garantiye yolladım yenisi geldi yani korkma olma ihtimali 20% sen merak etme bi şey olursa ben garantiye yollarım onuda kabul ettirim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    traineryou
    traineryou's avatar
    Erkek
    yaf ne kasiyonuz , azicik paraya kiyin , gidin bi tane gigabyte 3d rocket alin. pashalar gibi 3.0 olan islemcinizi 3.4 calistirin.

www.realhackers.net
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

işin kötüsü ben onu bilgisayarı aldığımda yanlışlıkla söküldü şimdi onun çilesini çekiom ben

evet gözle görülür bir değişme var 55 derece :-)) ayrıca zank diye kapanıo ısınınca zaten

iyi bi çözüm buldum kaldırdım kasayı pencereinn önüne koydum evdeki pencereleri de açtım ceyran yaptı walla işlemci 38derece screenshotlarıda var :)

bu arada ben bu termal ısı zımbırtısını nerden bulurum mutlaka lazım bana onu yeniden sürmem gerek

Zimbabwe
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Erkek
    1 damla bişey lazım teknik servislerden iste poşete azcık doksunlar. 1 çay kaşığı ile cpu ya gusul aldırablirsin onla

ftw
Toplam Hit: 7549 Toplam Mesaj: 33