folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ukrayna‘Ya Seyahat Edeceğim

Ukrayna‘Ya Seyahat Edeceğim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar..

Madde madde yazıyorum.. İçlerinde cevabını bildiklerinizi cevaplarsanız sevinirim.

1- Pasaport için randevu aldım, pazartesi günü evrak teslimi yapacağım, tahmini olarak pasaport ne zaman sonucu belli olur ve evrağı teslim ettiğim emniyet müdürlügüne gidip bizzat mı alacağım?

2- Ukrayna'ya vize yok biliyorsunuz.. Ancak girişte sorun çıkmaması için bir şey gerekir mi?

3- Daha önce hiç uçağa binmedim. Bu anlamda havaalanında kendi yolumu kendim bulmakta zorlanır mıyım veya ilk uçak tecrübemde Ukraynaya gitmem doğru olur mu, sıkıntı yaşar mıyım?

4 - 1 Türk lirası = 4.25 ukrayna para birimi imiş. Ben buradan giderken türk parasıyla mı gideyim, ya da tam olarak ne yapmam lazım bu anlamda?

5 - 10-12 gün sonrası için ukrayna biletine baktığımda thy 300 lira (sadece gidiş) görüyorum, normal bir fiyat mı?

6- toplamda gidiş dönüş bileti vs dahil 1700 lira ile kaç gün kalınabilir tahmini?

Aklıma başka sorular geldikçe yazıcam arkadaşlar.. Ukraynada yaşayan tahribat üyesi u235 vardı sanırım, ondan da cevapları özellikle bekliyorum..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek

burası da benim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

bende bayramda libyaya gidecem

internetten bilet alınca kabul olurm bi kere lübnana almıştım flypgs den

en ucuz libyaya bilet nasıl bulurum

turkish airlines ucuz gbibi ama kazıkcı dün 860 tl ydi bugün 912 tl yaptı  çok pis küfrediyorum şimdi

sahurdan sonra bankaya para atacam 913 tl bayılcam neyse libyadan gelişi parayla dönceğim için şimdilik girdi bi kere 

edit : randevu aldığın gün emniyete gidip parmak izi alırlar ehliyet varsa almazlar sonra imza çakıyosun bi kaç yere sonra vergi diye para alırlar bankaya yatrca n defter harcı felan 

1 haftada gelmişdi pasaport bana. 
    şimdi 200 lira bayılcam 1 yıllık pasaport için durum elverişli olsa 10 yıl basıcam ama yok işte a.koym

ukraynada okuyan U235 muridimizi bul telefonunu iste detaylı bilgileri alabilirsi

kaygusuz tarafından 26/Tem/13 01:54 tarihinde düzenlenmiştir

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek
    kaygusuz bunu yazdı

edit : randevu aldığın gün emniyete gidip parmak izi alırlar ehliyet varsa almazlar sonra imza çakıyosun bi kaç yere sonra vergi diye para alırlar bankaya yatrca n defter harcı felan 

1 haftada gelmişdi pasaport bana. 
    şimdi 200 lira bayılcam 1 yıllık pasaport için durum elverişli olsa 10 yıl basıcam ama yok işte a.koym

ukraynada okuyan U235 muridimizi bul telefonunu iste detaylı bilgileri alabilirsi

Abi, ben o defter harcı işlerini geçtim zaten. O dekont da evraklar arasında, onu da teslim ediyorsun. Hallettim yani o kısmı.

Bir de "gelmişti" demişsin, eve mi gönderiyorlar? Ya da biz mi gidip almalıyız vs?

aynen , u235'e pm attım.

teşekkürler cevap için

RootB tarafından 26/Tem/13 01:58 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

1700 lira hangi şehirde ve ne standartlarda kalmak istediğine bağlı.Türkiyedeyken 40-50 dolar yaptır götür havalimanında inince eğer bankamatik vs bulamazsan o parayla şehre kadar taksi falan tutarsın yada başka bişey lazım olabilir.Senin hangi bankaysa zaten ordaki privat bankdan kartınla çekim yapabilirsin grivne olarak alırsın paranı.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

bilet pahalı geldi, gidiş dönüş bile denk getirebilirsin o paraya ama flypgs yi kovalaman gerek biraz :)

der die das
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

1700 lira hangi şehirde ve ne standartlarda kalmak istediğine bağlı.Türkiyedeyken 40-50 dolar yaptır götür havalimanında inince eğer bankamatik vs bulamazsan o parayla şehre kadar taksi falan tutarsın yada başka bişey lazım olabilir.Senin hangi bankaysa zaten ordaki privat bankdan kartınla çekim yapabilirsin grivne olarak alırsın paranı.

Kiev'de , kısa süre. ortalama şartlarda. kaç gün iyi idare eder hocam? gidiş dönüş bilet dahil.

ayrıca şunu mu diyorsun, yanında para götürme, burada işbankasına paranı koy, orada grivne olarak paranı çek??

teşekkürler

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    recluse
    recluse's avatar
    Erkek

http://www.skyscanner.com.tr/

Bu internet sitesinden bilet almadan önce bir fiyat almanızı tavsiye ederim. Çoğu yurtdışı bilet alımlarım da genellikle en uygununu burada gördüm.

Kurda sormuşlar; -Ensen neden kalın? diye. -Kendi işimi kendim görürüm demiş.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    RootB bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

Kiev'de , kısa süre. ortalama şartlarda. kaç gün iyi idare eder hocam? gidiş dönüş bilet dahil.

ayrıca şunu mu diyorsun, yanında para götürme, burada işbankasına paranı koy, orada grivne olarak paranı çek??

teşekkürler

Aynen.Mastarcard yada Visa logolu her kartla paranı çekebiliyorsun.

Kievde ortalama şartlarda kaç gün iyi idare eder.Valla iyi mi demişin orta mı demişin anlaşılabilir değil pek ama 1700 lira uçak parasıda varsa aşağı yukarı bir hafta gezer para yersin.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    RootB bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

teşekkürler

Kievde ortalama şartlarda kaç gün iyi idare eder.Valla iyi mi demişin orta mı demişin anlaşılabilir değil pek ama 1700 lira uçak parasıda varsa aşağı yukarı bir hafta gezer para yersin.

Yani ortalama şartlarla iyi şartlar arasında :) Hocam o dediğin gibiyse harika bir olaymış.. Burada bir 200 lirayı dolara ceviririm mesela, geri kalanı işbankası hesabıma atarım. sonra giderim orada bir bankamatikte paramı çekerim dicem de bu kolay bir işlem olur mu hocam, o bankamatiklerde dil seçeneği vs var heralde dimi, ilk kez duyuyorum ve harika olur. inşallah bu yüzden mağdur olmam ama :)

edit : cevap için teşekkürler

RootB tarafından 26/Tem/13 02:19 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    RootB bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    RootB bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

teşekkürler

Yani ortalama şartlarla iyi şartlar arasında :) Hocam o dediğin gibiyse harika bir olaymış.. Burada bir 200 lirayı dolara ceviririm mesela, geri kalanı işbankası hesabıma atarım. sonra giderim orada bir bankamatikte paramı çekerim dicem de bu kolay bir işlem olur mu hocam, o bankamatiklerde dil seçeneği vs var heralde dimi, ilk kez duyuyorum ve harika olur. inşallah bu yüzden mağdur olmam ama :)

Dediğim banka çektiğin paranın %3 artı 5 lira kesinti yapıyor.Çok büyük bir komisyon değil.Burdan yanına full dolar yükleyip gitmekden daha güvenli.

1700 liranın 700 lirasını tamamen uçak,gelirken-giderken taksi,pul vs ıvır zıvır diye saysak kalır sana bin lira.

Bin lirayla bir hafta hergün Mcdonaldsda yemek yer,hergün gezer,motelde kalır,arkadaşlarına 3-5 parça hediyelik eşya alabilirsin,içki,sigara alabilirsin.

Toplam Hit: 3073 Toplam Mesaj: 29