Ülke Sınırları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Selam çok muteber arkadaşlar,

Sizlerden ufacık bir ricam var. Kendim aradım ama buladım. 

1900lardan itibaren Avrupalı devletin sınırlarının ölçüleri lazım. Örneğin 1. Dünya Savaşı öncesi ve sonrası İtalya, Almanya, Fransa gibi devletlerin kaç km sınırı vardı? 

Bu konuda yardımlarını rica ediyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. 

Kendimi eğitime ilme bilime adadım... Diyelim ki, sen benimsin,hasretin benim... Çalarsa kapımızı ayrılık gider misin Sevgilim ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asi
    Asi's avatar
    Dişi

Türk Tarih Kurumunun bir kitabında görmüştüm ama hangisinde 

Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Büyük ölçekli, küçük ölçekli savaşlarla devamlı değişebilen birşey bu sınırlar. Birde bu sınırları kimlerin tanıdığı önemliyse, bu sınırlar o kadar belirgin olamaz, herhalde. değil mi? Komşu ülkeler, K. olmayan ülkeler. @@,` sadece 1.dünya savaşıyla sınırlamışsın gerçi ama. 

^^D` IşıkYılı FlghtRdr24,Stllrm,MapGgle ŞşrtcSsszlk@@, Sem'bolizm.. KanıtSvlyAtsyPrflng TachbnaBro's, HolyCircUs^^P`, NörlAğlr, KelmBltu, ÇkSru. Bi'Slm.Bi'Tbssm. " NumrcalPttrnRcgnitn, SsyoMtri-KmKmdir , Denk'lkM,EştlkM,Eşt'szlkM?.. FrmAndMss. ŞeklZmn. CogntvBehvorlThrpy. DeğşnDeğşknlrnMatmtğ. BağmszDeğşkn. ÖtkiBen'lr. KruMddeMktarı,Çşidi mAwreOfThatKkb, Kn'ıAkblyrs,EtrflcaDüşnblmsiGrkli,Yksa ... . " DrBDkkâ,BiDkkaâa. YoooDostum,yooöoo. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Asl,ŞekldnÜstndr. KbKvvtÖnnl. ChlİçinOtort,ÂlmİçnEş. BryAileTplm,-LarArsıEtklşm. MrVötsi,BrDrdmVr. ,EtrflcaDıAkblyrs WhisperingHghts AtmsfrkHarktlr,Sikln,AntSkln Pri'n FlVrs LllyWd,PrayrInC şnblmsiGrkli,Yksa .
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    Asi bunu yazdı

Türk Tarih Kurumunun bir kitabında görmüştüm ama hangisinde 

Valla şunu bir düşünürsen çok sevirim. Tuvalette yada uykuya dalmadan önce düşünürsen daha kolay hatırlarsın. Ben hep oyle buluyorum. 

Kendimi eğitime ilme bilime adadım... Diyelim ki, sen benimsin,hasretin benim... Çalarsa kapımızı ayrılık gider misin Sevgilim ?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek

@@,` bre iyi hatırlattın. Tarih ile ilgili sitenin birinde, sadece Avrupa kıtasıyla ilgili olmayıp, diğer kıtalar ve üzerindeki ülkelerin(daha doğrusu imp.lukların) Yüzyıllara dayanan Sınır değişimlerini İllüstre eden harita çizimlerini üstünde gösteren, Pdf dosyası vardı.  

^^D` IşıkYılı FlghtRdr24,Stllrm,MapGgle ŞşrtcSsszlk@@, Sem'bolizm.. KanıtSvlyAtsyPrflng TachbnaBro's, HolyCircUs^^P`, NörlAğlr, KelmBltu, ÇkSru. Bi'Slm.Bi'Tbssm. " NumrcalPttrnRcgnitn, SsyoMtri-KmKmdir , Denk'lkM,EştlkM,Eşt'szlkM?.. FrmAndMss. ŞeklZmn. CogntvBehvorlThrpy. DeğşnDeğşknlrnMatmtğ. BağmszDeğşkn. ÖtkiBen'lr. KruMddeMktarı,Çşidi mAwreOfThatKkb, Kn'ıAkblyrs,EtrflcaDüşnblmsiGrkli,Yksa ... . " DrBDkkâ,BiDkkaâa. YoooDostum,yooöoo. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Asl,ŞekldnÜstndr. KbKvvtÖnnl. ChlİçinOtort,ÂlmİçnEş. BryAileTplm,-LarArsıEtklşm. MrVötsi,BrDrdmVr. ,EtrflcaDıAkblyrs WhisperingHghts AtmsfrkHarktlr,Sikln,AntSkln Pri'n FlVrs LllyWd,PrayrInC şnblmsiGrkli,Yksa .
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zgmanco
    zgmanco's avatar
    Erkek

Haritalardan bakıp google earthde mesafe çizgisi oluşturup yapabilirsin. Öyle bir veri analizi (toplu halde) gördüğümü hiç hatırlamıyorum. Tarihciyim.

"Of the hundreds of peoples that lived and flourished in native North America, few have been so consistently misrepresented as the Apacheans of Arizona and New Mexico. Glorified by novelists, sensationalized by historians, and distorted beyond credulity by commercial film makers, the popular image of 'the Apache' — a brutish, terrifying semi-human bent upon wanton death and destruction — is almost entirely a product of irresponsible caricature and exaggeration. Indeed, there can be little doubt that the Apache has been transformed from a native American into an American legend, the fanciful and fallacious creation of a non-Indian citizenry whose inability to recognize the massive treachery of ethnic and cultural stereotypes has been matched only by its willingness to sustain and inflate them." Keith Basso
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

@@,` bre iyi hatırlattın. Tarih ile ilgili sitenin birinde, sadece Avrupa kıtasıyla ilgili olmayıp, diğer kıtalar ve üzerindeki ülkelerin(daha doğrusu imp.lukların) Yüzyıllara dayanan Sınır değişimlerini İllüstre eden harita çizimlerini üstünde gösteren, Pdf dosyası vardı.  

Onlar lazım be bro. Sende aynı şekilde yatakta uyumadan önce ve tuvalette düşünürsen çok sevinirim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    zgmanco bunu yazdı

Haritalardan bakıp google earthde mesafe çizgisi oluşturup yapabilirsin. Öyle bir veri analizi (toplu halde) gördüğümü hiç hatırlamıyorum. Tarihciyim.

Bana 1900 ile 1940 arası lazım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

Onlar lazım be bro. Sende aynı şekilde yatakta uyumadan önce ve tuvalette düşünürsen çok sevinirim.

O dosyayı ve Siteyi, yine buradan bir üye vermişti. Tahminim , ya @Janissary (@jannisary) ya da @YeniCheri (@jannicherry )adlı üye olabilir. 

domain adında ya _tarih. ya da Tarih_.  şeklinde olacaktı. Uzantısı da şu 3ünden biri: .net , .org . (?)

^^D`

TarihAtlası.org /.com .net 

BelgeselTarih.org /.com .net

gibi birşey idi. ( İç Ses: @Panxer niye. org uzantısı kullanıyon. Güvenilir olduğu düşüncesi yarattığı için mi. )

RitmFarbRacourci tarafından 03/Nis/19 01:19 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zgmanco
    zgmanco's avatar
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı
    zgmanco bunu yazdı

Arşivimde eski atlaslardan var ama sınır boyu uzunluğu (km cinsinden) bilgisi yok. İşine yararsa yarın sabah özelden upload edip gönderebilirim.

"Of the hundreds of peoples that lived and flourished in native North America, few have been so consistently misrepresented as the Apacheans of Arizona and New Mexico. Glorified by novelists, sensationalized by historians, and distorted beyond credulity by commercial film makers, the popular image of 'the Apache' — a brutish, terrifying semi-human bent upon wanton death and destruction — is almost entirely a product of irresponsible caricature and exaggeration. Indeed, there can be little doubt that the Apache has been transformed from a native American into an American legend, the fanciful and fallacious creation of a non-Indian citizenry whose inability to recognize the massive treachery of ethnic and cultural stereotypes has been matched only by its willingness to sustain and inflate them." Keith Basso
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    zgmanco bunu yazdı
    Pikacu bunu yazdı
    zgmanco bunu yazdı

Arşivimde eski atlaslardan var ama sınır boyu uzunluğu (km cinsinden) bilgisi yok. İşine yararsa yarın sabah özelden upload edip gönderebilirim.

Eyvallah ama bunlar bana km cinsinden lazım.

Toplam Hit: 706 Toplam Mesaj: 17
sınır avrupa devlet