Ülke Sınırları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Selam çok muteber arkadaşlar,

Sizlerden ufacık bir ricam var. Kendim aradım ama buladım. 

1900lardan itibaren Avrupalı devletin sınırlarının ölçüleri lazım. Örneğin 1. Dünya Savaşı öncesi ve sonrası İtalya, Almanya, Fransa gibi devletlerin kaç km sınırı vardı? 

Bu konuda yardımlarını rica ediyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asi
    Asi's avatar
    Dişi

Türk Tarih Kurumunun bir kitabında görmüştüm ama hangisinde 

Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Büyük ölçekli, küçük ölçekli savaşlarla devamlı değişebilen birşey bu sınırlar. Birde bu sınırları kimlerin tanıdığı önemliyse, bu sınırlar o kadar belirgin olamaz, herhalde. değil mi? Komşu ülkeler, K. olmayan ülkeler. @@,` sadece 1.dünya savaşıyla sınırlamışsın gerçi ama. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    Asi bunu yazdı

Türk Tarih Kurumunun bir kitabında görmüştüm ama hangisinde 

Valla şunu bir düşünürsen çok sevirim. Tuvalette yada uykuya dalmadan önce düşünürsen daha kolay hatırlarsın. Ben hep oyle buluyorum. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek

@@,` bre iyi hatırlattın. Tarih ile ilgili sitenin birinde, sadece Avrupa kıtasıyla ilgili olmayıp, diğer kıtalar ve üzerindeki ülkelerin(daha doğrusu imp.lukların) Yüzyıllara dayanan Sınır değişimlerini İllüstre eden harita çizimlerini üstünde gösteren, Pdf dosyası vardı.  

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zgmanco
    zgmanco's avatar
    Erkek

Haritalardan bakıp google earthde mesafe çizgisi oluşturup yapabilirsin. Öyle bir veri analizi (toplu halde) gördüğümü hiç hatırlamıyorum. Tarihciyim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

@@,` bre iyi hatırlattın. Tarih ile ilgili sitenin birinde, sadece Avrupa kıtasıyla ilgili olmayıp, diğer kıtalar ve üzerindeki ülkelerin(daha doğrusu imp.lukların) Yüzyıllara dayanan Sınır değişimlerini İllüstre eden harita çizimlerini üstünde gösteren, Pdf dosyası vardı.  

Onlar lazım be bro. Sende aynı şekilde yatakta uyumadan önce ve tuvalette düşünürsen çok sevinirim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    zgmanco bunu yazdı

Haritalardan bakıp google earthde mesafe çizgisi oluşturup yapabilirsin. Öyle bir veri analizi (toplu halde) gördüğümü hiç hatırlamıyorum. Tarihciyim.

Bana 1900 ile 1940 arası lazım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

Onlar lazım be bro. Sende aynı şekilde yatakta uyumadan önce ve tuvalette düşünürsen çok sevinirim.

O dosyayı ve Siteyi, yine buradan bir üye vermişti. Tahminim , ya @Janissary (@jannisary) ya da @YeniCheri (@jannicherry )adlı üye olabilir. 

domain adında ya _tarih. ya da Tarih_.  şeklinde olacaktı. Uzantısı da şu 3ünden biri: .net , .org . (?)

^^D`

TarihAtlası.org /.com .net 

BelgeselTarih.org /.com .net

gibi birşey idi. ( İç Ses: @Panxer niye. org uzantısı kullanıyon. Güvenilir olduğu düşüncesi yarattığı için mi. )

RitmFarbRacourci tarafından 03/Nis/19 01:19 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zgmanco
    zgmanco's avatar
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı
    zgmanco bunu yazdı

Arşivimde eski atlaslardan var ama sınır boyu uzunluğu (km cinsinden) bilgisi yok. İşine yararsa yarın sabah özelden upload edip gönderebilirim.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    zgmanco bunu yazdı
    Pikacu bunu yazdı
    zgmanco bunu yazdı

Arşivimde eski atlaslardan var ama sınır boyu uzunluğu (km cinsinden) bilgisi yok. İşine yararsa yarın sabah özelden upload edip gönderebilirim.

Eyvallah ama bunlar bana km cinsinden lazım.

Toplam Hit: 1827 Toplam Mesaj: 17
sınır avrupa devlet