folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Uluslararası İlişkiler Okuyan Müridler?

Uluslararası İlişkiler Okuyan Müridler?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

1 sene sonra kadar sınava gireceğiz malum.Uluslararası ilişkiler istiyoruz.Kulağımıza çalınan bazı olumsuz söylentiler var.Uluslararası ilişkiler okuyabilmek için torpil gibi zart zurtlara ihtiyaç olduğundan tutun da daha başka birçok şey.Bu bölümde okuyan müridler yardımcı olur ve biraz da bölüm hakkında gerek sınava çalışma programıyla alakalı gerek dikkat edin dedikleri noktaları,tecrübelerini paylaşırlarsa seviniriz.Teşekkürler

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

okumak zor diye biliyorum en az 3 dil mi ne bilmek zorundaymışsın öyle acayip bişiler vardı

Avukat/Hukukçu
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

EpheSuS bunu yazdı:
    -----------------------------

okumak zor diye biliyorum en az 3 dil mi ne bilmek zorundaymışsın öyle acayip bişiler vardı

Hocam tek zorluğu okumaktan,çalışmaktan yana olsun ona razıyız :)
    Düzeneleme: Dil konusunda problem yaşayacağımı sanmıyorum.Yurtdışında çeşitli ülkelerde yakın akrabalarım mevcut.O konuda biraz avantajlı gibiyim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

okumasından ziyade okuduktan sonraki durumla ilgili bişeler duydum. İşte belli bi kesimin elinde olduğu gibi. Kurtlar Vadisi Ayakları gibi olacak ama Uluslararası İlişkilerde babadan oğula geçer gibi geçiyomuş. Normal birisi gidince mal gibi kalıyomuş falan filan faşmekan:W okuyan bilen var mıdır böyle bir durum ?

@Ephesus 3 dil olayı başarılı olman açısındandır yoksa 3 dil zorunluluğu olduğunu zannetmiyorum :W onuda araştırmak gerek tabii :W

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hacettepe ui'lerde okuyan bir kızla çıkmıştım.Bırakın 3 dili Türkçeyi bile zor konuşuyordu,ingilizcesi iyiydi.Fakat ne torpili vardı nede bir şey almış öss den puanı girmiş kız.Kazan oku hocam.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Antikky bunu yazdı:

Hacettepe ui'lerde okuyan bir kızla çıkmıştım.Bırakın 3 dili Türkçeyi bile zor konuşuyordu,ingilizcesi iyiydi.Fakat ne torpili vardı nede bir şey almış öss den puanı girmiş kız.Kazan oku hocam.

cyb3rt1m3 biraz yanlış anlatmış kazanmasından ziyade okulu bitirdikten sonraki durum için bayağı bi torpil gerekli imiş :W

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Bende Uluslararası İlişkiler i okumak istiyordum fakat vazgeçtim Çünkü Torpilin İşe Karıştığını Anladığım Vakit Planlarımı Değiştirdim Sana Şöle İzah Edeyim Hocam Bu Bölümü Okuyacaksan Torpilin Mutlaka Şart Olması gerekiyor Ha Olduda Torpilin Yoksa Öss Ye Çok Kasacaksın Artı Değil 3 Dil 5 Dil Öğreneceksin Ki Yurt Dışında Akrabam Var Demişsin..Çıkıcaksın Dili Öğrenip Geleceksin Öss Yi Kazanıp Çok Güzel Bir Üni ye Yerleştikten Sonra Gidip Yurt Dışında Master Yapacaksın Ki Bir Yerlere Hiç Yoktan Kendini Gösterip İş  Sahibi Olabilesin He Ama Şans Bana S.ktim Seni Gülmez Dersen :| Öss Yi Kazanıp Siktiri Boktan Bir Üni Okuyacaksın 1-2 Dilde Bilirsen Torpille Bir Firmada Çalışırsın...

Ben 1-2 Ay Araştırdım Ve hep Bunları Sölediler Artık Bıktım Sende Bıkma Ama Hayatın Gerçekleri :|

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

bu dersi hocadan ötürü sevmiyorum :|

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Hani çok mu iyi niyetliyim bilmiyorum lakin insan kendini geliştirdikten sonra,torpillilerden dolayı iş bulabilmek konusunda gerilere düşmez diye düşünüyorum?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

hacı ben şuan uluslararası ilişkiler hazırlık okuyorum.Girmeden önce epey araştırdım.Yabancı dili öğrendikten sonra gerisi yalan.Altın kural ingilizceyi anadilin gibi bileceksin.En az 1 tane başka bir dil bileceksin.

Torpil konusu şu şekilde;eğer devlete iş istiyorsan(dışişleri bakanlığı..) o noktada torpil işler.Ama özelde dil bildikten sonra gerisi yalan.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

heza bunu yazdı:

hacı ben şuan uluslararası ilişkiler hazırlık okuyorum.Girmeden önce epey araştırdım.Yabancı dili öğrendikten sonra gerisi yalan.Altın kural ingilizceyi anadilin gibi bileceksin.En az 1 tane başka bir dil bileceksin.

Torpil konusu şu şekilde;eğer devlete iş istiyorsan(dışişleri bakanlığı..) o noktada torpil işler.Ama özelde dil bildikten sonra gerisi yalan.

Teşekkürler hocam,hem up hem de bilgilendirme için.

Toplam Hit: 4017 Toplam Mesaj: 27