folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Üniversite Hayallerim Gitti :(

Üniversite Hayallerim Gitti :(

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimist_98
    pesimist_98's avatar
    Erkek

arkadaşlar ben eskişehirde yaşıyorum meslek lisesi mezunuyum geçenlerde okuluma gitmiştim müdür yardımcım bana bölge dışı istediğin 2 yıllıklara puanla gidebilceğimi söyledi yani direk geçemiyormuşum ama müdür yardımcısı tam bi bilgiye sahip olmadığını belirtti rehberlik servisine yolladı oda boş

şimdi ben mesela izmire gitmek istesem bölge dışı olucağı için gidemiycekmiyim öss den aldığım puanlamı gidicem meslek yüksek okuluna????

İmzaya Gerek Yok Adım Yeter..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LizardKing
    LizardKing's avatar
    Erkek

barajı geçersen 4 yıllığa gidersin.

eğer geçemediysen bölümün olan bir okulda okul puanına göre yerleşirsin.. bölge dışı diye hiç bişeyle rastlaşmadım ben. istanbuldaydım konyada okudum :|

en azından benim zamanımda böyleydi.

"Din en büyük rpg.dir.." arsiv.ozgurdusuncehareketi.org - evrimagaci.org
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek

pessimist bunu yazdı:
    -----------------------------

eğer geçemediysen bölümün olan bir okulda okul puanına göre yerleşirsin.. bölge dışı diye hiç bişeyle rastlaşmadım ben. istanbuldaydım konyada okudum :|

hacım barajı geçen nasıl 4 yıllığıa gidicek? baraj 165 yani 170 puan alan hadi onu geçelim 225 puan alan 4 yıllığa gidebilecek mi sence? Tüm üniversitelerin 4 yıllık bölümleri 300 küsür puan istiyor nasıl olacak bu baraj olayı? biri aydınlatırsa sevinirim, 4 yıllıklar için baraj 165 puan olmuş ama hiçbir üniversite o puanlarla 4 yıllığa almıyor?

Geçenlerde kumpircide otururken, salataları, kaşarlı kumpirleri ve kısırları gördüm, o sırada şöyle düşündüm: Kısırlaştırılmış Siyaseti, Kaşar Siyasetçilerden Alırsak, Önümüze Amerikan Salatası Olarak Gelir Ve Biz de Onu Yeriz, Ama Orada Unutulan Birşey Var, O da Çoban Salatası.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimist_98
    pesimist_98's avatar
    Erkek
    baraj maraj bırakmadım ama yinede yetmio :S 270 aldım biyomedikal cihaz teknolojilerine gitmek istiyorum

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimist_98
    pesimist_98's avatar
    Erkek
    pessimist bunu yazdı:

diplomo notum tutuo geçen seneye göre bölümün içinde olan her yere gidebilirim dimi???

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pc-ErrOr
    Pc-ErrOr's avatar
    Erkek
    ağlama seneye gidersin :)

Dalgasız denizde herkes kaptan.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimist_98
    pesimist_98's avatar
    Erkek

Pc-ErrOr bunu yazdı:
    ağlama seneye gidersin :)
    seneye kadar bekleyemem bi an önce burdan gitmem gerekio o kadar şeyimi ayarlamışken

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mephisto
    mephisto's avatar
    Erkek

Hocam simdi soyle oluyor..

Meslek liseliler 2 yıllık gecıs haklarını okul puanlarına gore yapıyorlar..Bunlarda meteb icin ve meteb disı diye bisey var..

Yanı ben izmirdeyim mesela sen eskısehırdesın..Bolumlerımız aynı aynı yerı sectık benım puanım senden dusuk ben İzmiri yazdım sende İzmiri yazdın..Oncelıklı olarak ben İzmirde oldugum ıcın ben yerlesirim. Yer kalırsa sehir dısından almaya baslıyorlar.

İzmire gelmen biraz zor gercektende obp puanın kac genelde İzmirdeki unıversiteleri burdaki ogrencıler dolduruyorlar..Zatan Ösym klavuzda yazar meslek lisesi bolumunde unıversıtenın yanında D  ve İ harflerı vardır..İ gecen sene icten kapatmıs (o sehirden) D dıstan kapatmıs demektir.

Ekleme

Öss puanınla gelmeyıde dusunursen bu sefer daha kotu olur sansın dahada duser. 0.3 le carpılanla gelebilirsin sanırım ama ondan oncede yine dıstan gelen meslek liselilere sans tanırlar..Yani bi sıralama yapıcak olursak..

O sehirde okuyanlar O sehrin unısıne oncelıklı yerlesir

Oncelık MYO daıma meslek liselerindedir..

Meslek liseliler tamamıyle dolduktan sonra bolume yer kalırsa ÖSS puanıyla alım yaparlar.

Issız kuytu köşelerden and olsun ki döneceğiz !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimist_98
    pesimist_98's avatar
    Erkek
    r3b3l bunu yazdı:

Hocam simdi soyle oluyor..

Meslek liseliler 2 yıllık gecıs haklarını okul puanlarına gore yapıyorlar..Bunlarda meteb icin ve meteb disı diye bisey var..

Yanı ben izmirdeyim mesela sen eskısehırdesın..Bolumlerımız aynı aynı yerı sectık benım puanım senden dusuk ben İzmiri yazdım sende İzmiri yazdın..Oncelıklı olarak ben İzmirde oldugum ıcın ben yerlesirim. Yer kalırsa sehir dısından almaya baslıyorlar.

İzmire gelmen biraz zor gercektende obp puanın kac genelde İzmirdeki unıversiteleri burdaki ogrencıler dolduruyorlar..Zatan Ösym klavuzda yazar meslek lisesi bolumunde unıversıtenın yanında D  ve İ harflerı vardır..İ gecen sene icten kapatmıs (o sehirden) D dıstan kapatmıs demektir.

üstad oöbp 77 küsür bişiyler

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mephisto
    mephisto's avatar
    Erkek
    Hocam aob mı alıyor yoksa aobp denmı alıyorla bılmıyorum ama aob olması lazım..Dedigim gibi bolumlerın yanında yazan harflere bak gecen sene  dıstanmı kapatmıs (D) ictenmi kapatmıs (İ) bunu bi arastır..

Issız kuytu köşelerden and olsun ki döneceğiz !
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimist_98
    pesimist_98's avatar
    Erkek
    r3b3l bunu yazdı:
    Hocam aob mı alıyor yoksa aobp denmı alıyorla bılmıyorum ama aob olması lazım..Dedigim gibi bolumlerın yanında yazan harflere bak gecen sene  dıstanmı kapatmıs (D) ictenmi kapatmıs (İ) bunu bi arastır..
    D yazıo üstad bölümün en sonunda yazıo 07,3,D,89 yazıo ama İö içeriden kapatmış bu nasıl oluo???

Toplam Hit: 1538 Toplam Mesaj: 14