folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Üniversite Öğrencileri Aylık Ne Kadar Harcıyorsunuz?

Üniversite Öğrencileri Aylık Ne Kadar Harcıyorsunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

MY91 bunu yazdı:
    -----------------------------

glaurung bunu yazdı:

abi abartmayın benim haftalığım 200, sigara yok kız arkadaşım var ama alman usulü atarız, alkol özel gecelerde oluyor, 60lira aylık paso, gerisi gezmek tozmak eğlenmek falan evet liseliyim. Kıyafet parfüm falan hepsi pedercağnımdan

Birader abartmayın demişsin de haftalık 200 den ayda yapar 800. kira yok,fatura yok,mutfak masrafı yok,Sigara yok,alkol az,kıyafet,parfüm ıvır,zıvır babadan...

Ama 800 gidiyo ayda. Bi düşün hangimiz abartmış? Adamlar o parayla bambaşka bi şehre gidip BÜTÜN ihtiyaçlarını karşılıyo

yok yahu biriktiriyorum 4-5 bin var kenarda motor alcam =D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    Valla yazılanları okuyunca bir hesap da benim yapasım geldi.
    Gerçekten öğrenciyken paranın nereye gittiği belli olmuyor.
    dışarıda ayda 1000-1500 lira masraf oluyor desek.
    Yılda = min 12000 - max 18000 lira eder
    Ortalama 5 yılda okul bitse 60 000 - 90 000 Türk lirası para yapar.
    Hiç üniversite olayına kasmadan lise bitince direkt ticarete atılmak daha mantıklı mı ne :)
    Hem sınav stres derdi yok hem de iş arama derdi...Dükkana otur, sonra gelsin paralar...

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek

min.1000

max.1200 dolaylarındayım.

sıkıntı çok bilader

kendinize ayığ olunuz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aperi0n
    Aperi0n's avatar
    Erkek

ankarada ilk yıl kazıgı 1500 + 240 kredi harcadım 1 yıl boyunca..özel yurtta kalmak hiç iyi deilmiş hiç

Çalışmak Özgürleştirir (Adolf Hitler)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

ailemin yanındayım ekmek elden su gölden :D para sırf akbil ve dışarıda yeme içmeye gidiyor oda 400-500 felan tutuyor ,ama bazen 300 de oluyor baya değişiyor ama tek bir rakam vermek lazım ortalama 400

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugur0
    ugur0's avatar
    Erkek

kütahyadayım en az bi 800 yiyorum duruma göre değişiyo valla. 1300 e kadar cıktıgımda oluyo

imza
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

ılk 2 yıl bın tl evden gelırdı artı olarak özel harcamalar ve yaptıgım ısler nedenıyle aldıgım paraları saymıyorum aylık olarak bı o kadarda gelıyordu 2. yıl az köpek satmadım .ama öğrenci oldugun ıcın 3 bın lırada gelse gıdıyordu aylık olarak 5yuz lıra lpg yıyorordu.yemek yapmaya ve temızlıge kadın gelırdı eve haftada 2 kere filan.Son yıl ıslerı bıraktım 8 yuz lıra ıle gecındım hafta sonları sehır dısına cıkıyorum ıste onun masrafları oluyordu bı onun dısındada pek masraf olmuyordu.Bulundugun sehre ve semte gore degısır.

Son donemde semtte luks bı semttı etrafta vılla tarzında mustakıl evler vardı eskı evler 6yuz 7yuz lıra kırası vardı en ucuz. Bı tanıdıgımız sayesınde 2yuz lıraya cıkmıstım eve.

Benım 160 lıra kredı ve evden yuz kusur lıra alıp gecınen arkadasımız vardı ama ne alkol ne sıgara hıc bırını kullanmıyorlardı kullanmaya fırsatları yoktu.

Ben bırde yemek konusunda cok para harcardım.Çok içiyorum hergun bir şise anfora trio ıcmeden yatmazdım dolap alkolsuz kalmazdı chivasından bırasına olurdu.Dolapta 2 3 şeit peynir kalamarı balıgı mısır mezelık malzemesı meyvesı ananası olurdu.ha bırde aylık 2yuz lıraya yakın mama masrafımız vardı insan bi ev arakdasım olmadı ılk 2 yıl gercı 1 kere ınsan musfettesınde bı pust olmustu onuda az daha bıçaklıyordum daha sonrada jandarmayla problemlerım olunca aılesı korkmus apar topar çıkartmışlar evden haberim yokken.

Son yıl tbt den bır arkadas olacaktı ev arkadasım 1 hafta kaldık ozel nedenler yuzunden ayrıldı daha sonra okuldan sevdıgım bır kardesım ve 2 köpeği ve 1 kedısı o ve kendım ve 1 kopegımle ben kalmaya basladım sonunda kafayı yedım kızımı alıp dondum  izmire.

Ev kırasını yarılarım 2 kısı eve cıkarım dıye dusunmeyın 2 kısı oldugu zaman yemek masrafları elektrık su dogalgaz masrafları artacak arkadasının almak ıstedıgı pırasayı sen ıstemeyeceksn vs problemler oluyor.O nedenle karambole asla kantınde el kaldırıp eve cıkmak ısteyen var mı degıp eve cıkmayın .Yurtta takılın yada unıversıtenın forumlarına bakın ev arkadası arayanlar oluyordur.Kendı etrafınızda yasınızda arkadaslarınız yerıne sızden yasca buyuk olgun kısıler varsa ve onlarla aranız ıyıyse asıstan vs yukseklısans ogrencılerı ev arkadası arıyorsa yanına yerlseın.Ama bunları sınavda not alırız mantıgıyla dusunmeyın.Ust sınıflarla eve cıkmak sıze tecrube kazandırır.

İnsanlar hakkında esnaflar hakkında mekanlar hakkında kızlar hakkında hangı kızın nasıl oldugu hakkında daha kolay bılgı toplamanız sebep olur. Mesaj sosyoekonomiden toplumsal mesaja dönmüş kusura bakmayın

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dumanemre
    dumanemre's avatar
    Erkek

Ankara da okuyorum ,

ev kirası hari. 200-250 lira arası

kira ile birlikte 450 -500 ü buluyor

.İnilmeyince kuyuya çıkılmıyor taht-ı Mısıra.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

ev kirasını yıllık veriorm, o yuzden hesaplara kira dahil değil.

faturalara 100-150 gidior

300 kendim harcıyorum sigara yok. kız olursa harcamlar artıyor, harcamalarda en cok ayrılan pay yemek, her gün dısarda yersek kafadan 20tl yemege gidiyor, onun dısında cuma cumartesi eglenceye para gidior

Amphetamine Logic.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csr288
    csr288's avatar
    Erkek

600 tl civarı tabi bu değişiyor ortalama olarak o şekilde ( kredi kartıda 200-250 arası geliyo) - yani sonuç 800 tl yi buluyor sigara alkol yok 

Bu site bağımlılık yapıyor şimdi fark ettim tarih 1 haziran 2011 saat 00:02
Toplam Hit: 10585 Toplam Mesaj: 78