Üniversite Tercihi Vermeli Miyim

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Ziraatci
  Ziraatci's avatar
  Kayıt Tarihi: 03/Haziran/2011
  Erkek
  0x656e bunu yazdı

  Kendimi geliştiririm diyorsan git.Ha 4 yıllıktada aynı üniversitede sana print i if else yapılarını vsvs gösterirler gerisi sana kalır.Hoca bana öğretmedi demeyeceksin.Ha okumadım gerçi bilgisayar bölümünde ama genelde üniversite bu şekilde.Olay kendini geliştirmen.

  2 yıllıkta olsa geliştirebilirim diyorsan git çünkü orda ortamın daha rahat olacak olanakların olacak.Şuan ki kafam olsa güzel 1 sene çalışır ÇÖMÜ ye gitmeye çalışırdım.Necdet yücel güzel işler başarıyor.

  Çomüden mezun oldum bu sene çok güzel bi manzarası var :) gerisini sen anla şehir küçük gece hayati kisin 9 dan sonra bitiyo 3 4 yer var gece takilcagin yazın hareketli bi şehir mühendislik fakültesi boş , yani gitceksen turistik gidersin 


  Tengri Türkü korusun
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Kaan
  Kaan's avatar
  Kayıt Tarihi: 23/Mayıs/2007
  Erkek

  Global olarak diplomayla para kazanma devri bitti bitiyor. 

  Piyasada taninan,  başarılı bir adam olduktan sonra ne mezunu olduğun,  kim olduğun kimsenin umrunda değil. Kimse diploma sormayacak. Herkes yaptığın işe para verecek. 

  İyi eğitim almış birisi, iyi eleman statüsü kazanmak için 1x efor sarf ediyorsa sen 3x efor sarfedeceksin iki yillikta. 

  Bol şans,  bol sabır. 


  Benim hiçbir şey umrumda değil..
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Mr_Dark
  Mr_Dark's avatar
  Kayıt Tarihi: 07/Mayıs/2007
  Erkek
  literatur bunu yazdı
  Mr_Dark bunu yazdı

  Hiç erteleme 2 yıllık yaz keyfine bak bitince DGS yap LYS den kat kat kolay.

  Sonra hazırlığı zorunlu bir üniversite yaz. Sen hazırlık okumadığın için hazırlıktan başlasınlar. İki senen heba olsun, derslerini de saymasınlar.

  Based on a true story.

   

  İki yıllık hazırlık zorunlu kaç tane üniversite var hocam? Çok mu fazla  da ben bilmiyorum aydınlatabilir misin?


  !!!!
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  erebos
  erebos's avatar
  Kayıt Tarihi: 13/Ocak/2010
  Erkek

  bence gıt, 2 sene sonra dgs ıle gecmek daha kolay, bızım okulda cok fazla 2 yıllık bolum var adamlar son senelerınde dgs calısıyo normalde kazanamyacakları bolumlere gecebılıyolar.

  gıtmenın bence bır cok artısı olabılır, en buyuk eksısıyse -bana gore- tam bir universite ogrencisi olmuyosun, tam bir universite hayati olmuyo, genelde cevrendeki insanlar sığırdan farksız tipler olucak, bahçeye oturdummu adamın yürüyüşünden anlıyosun 2 senelik mi 4 senelik mi, ama tabi bu dedıgım genelleme yapınca yoksa ne istisnalar var tahmin bile edemezsin.

   artıları ise başlıca kolay bir şekilde lisansa geçiş, 2 sene bedavaya kolaca okumak, 2 sene boyunca piyasayı ve üniversiteyi tanıman kaşarlaşman, bu yüzden başka bir şuur la yeni ve daha güzel tercih yapma şansın oluyo.


  Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  LaNCeLoT
  LaNCeLoT's avatar
  Kayıt Tarihi: 22/Mart/2003
  Erkek

  Hocam DGS ( her konu yok ağırlıklı basit konular ) daha kolay LYS kıyasla ( LYS de çok ders var bide ) , sen git 2 seneliğe ( ADAM GİBİ SINIFINI GEÇ ORTALAMAN YÜKSEK OLACAK 3.10 + Üzeri MANİTUCULUK , FALAN FİSTAN HİÇ BİRŞEY ENGEL OLMAYACAK ) ondan sonra dgs ile çalışırsın 1 sene matematik geçersin rahatça merak etme çok zorlamaz zaten DGS de verilen süre matematik ( sayısal kısım ) a rahat yetiyor . EA bölümler süre açısından biraz sıkıntılı


  Kurtlar tasma takmaz....
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  All hail to Tux
  sandman
  sandman's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Eylül/2005
  Erkek

  Sana verebileceğim en büyük tavsiye eğer gerçekten 1 yıl çok çalışıp iyi bir yer kazanabileceğini düşünüyorsan otur çalış, çabala. Bazen hayatımızda 1-2 yıl harcadığımız emek geri kalanını kurtarabiliyor.


  Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  umitcatar
  umitcatar's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Temmuz/2016
  Erkek

  bende ilk mezun olduğumda senin durumundaydım sınava tekrar hazırlandım. ygs'de panikledim ve kötü geçti ve lsy'de yansıdı bu durum. ilk sene kazanabileceğim yere gittim ve 1 senem boşu boşuna gitti. demek istediğim sen ne kadar istersen iste o sınav halinde olabilecek en ufak şey 2. yılına mal olur. 2 yıllıkta olsa bu sene git ve seneye tekrar sınava girersin zaten.( bende 2 yıllık harita okudum şimdi mühendisliğe geçtim dgs ile ve kpss'den memur oldum 20 dersim kaldı verince mühendis olarak devam edeceğim.) otur bütün alternatifleri düşün.

 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  akmarky
  akmarky's avatar
  Kayıt Tarihi: 17/Ağustos/2012
  Erkek

  eğer çalışırım diyorsan gitme hocam, orda sana bişey öğretmiyecekler emin ol zamanının yarısı okulla yolda geçicek zaten; hangi üniversiteye hazırlanıcaksın ne kadar istemedikleri hoca varsa myo ya gönderirler o hocalarda ders anlatmaz üniversiteyi diploma olarak görme çok farklı hocaların olaya yaklaşım üslupları vardır sonuç olarak sende buradan bir bakış açısı çıkartırsın...

  buraya yazdığına göre kaynaklara erişebilen birisin, düzgün çalış değerli tecrübesi olan adamların olduğu üniversitelere git ya da bu yazdıklarımın bir önemi yoksa, ben bilgisayar mühedisi olayımda kendi yolumu bulurum diyorsan git.

 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  SkynetX
  SkynetX's avatar
  Kayıt Tarihi: 06/Şubat/2015
  Erkek

  Eğer seneye ODTÜ, İTÜ gibi Türkiye içinde Top5 içindeki üniversitelere gidebileceksen otur çalış.

  Diploma çok fark ediyor. Diploma önemsiz diyenlere aldırma. Bu lafı diyenlerin büyük çoğunluğu ya üniversite okumamıştır ya da sıradan bir yerde okumuştur.

  Diploma hiç olmazsa işe girerken seni 10x adım öne çıkarıyor. Top5 deki üniversitelerde okurken birçok şirket seni öğrenciyken kapıyor. Eee daha ne olsun ???

   

  Ben şimdiye kadar hiçbir ODTÜ, İTÜ lüden diploma önemsiz diyeni duymadım.

  Adamlar lisansı bitirip doğrudan ABD 'ye MIT 'ye yüksek lisans yapmaya gözü kapalı gidiyor.

   

  SkynetX tarafından 15/Tem/16 13:12 tarihinde düzenlenmiştir
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  literatur
  literatur's avatar
  Kayıt Tarihi: 20/Nisan/2008
  Erkek
  Mr_Dark bunu yazdı
  literatur bunu yazdı
  Mr_Dark bunu yazdı

  Hiç erteleme 2 yıllık yaz keyfine bak bitince DGS yap LYS den kat kat kolay.

  Sonra hazırlığı zorunlu bir üniversite yaz. Sen hazırlık okumadığın için hazırlıktan başlasınlar. İki senen heba olsun, derslerini de saymasınlar.

  Based on a true story.

   

  İki yıllık hazırlık zorunlu kaç tane üniversite var hocam? Çok mu fazla  da ben bilmiyorum aydınlatabilir misin?

  Benim de söylemek istediğim o zaten fakat ters anlamışsın.  DGS ile hazırlığın zorunlu olduğu bir üniversiteye 4 yıllığa geçiş için başvurunca bir üstteki mesajda yazdığım sıkıntılarla karşılaşılabiliyor, ki bizzat yaşayanı tanıyorum.


  The irresistible lightness of getting mad... What an event! Such a great freedom and salvation from all stupid expectations and taboos of unconcious masses which are even not aware of their miserable price and place. Yes, you the stupid people, i'm talking to you and arguing tremendously and in a high confidence that NEŞET ERTAŞ SANATÇI DEĞİLDİR. Moreover, those who listen to him with a profound fervor are KANCIKs not having even a slight respect for themselves.
Toplam Hit: 1175 Toplam Mesaj: 21
üniversite