folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Üniversitede Hoca Hakkımı Gasp Ediyor Ne Yapmalıyım?

Üniversitede Hoca Hakkımı Gasp Ediyor Ne Yapmalıyım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

Hocalar durum acil akıl verin.

Bitirme tezi alıcam güz  döneminde. 6. SINIFIM MÜHENDİSLİK YANİ OKULU UZATTIM.  Bitirme dersini seçtim transkriptimde ayrıca bitirme tezi öğrencileri ilan edildi adım panoya asıldı. sonra yanlışlık yapıldı sen bahar döneminde 2 tane daha önce almadığın ders var. Bu iki dersi eğer alsaydın ve FF olsaydı verirdik ama daha önce almamışsın sana veremiyoruz diyorlar. (Dersler atatürk ilke ve inkılapları ve 1 adet seçmeli olan iş güvenliği.) Yönetmeliği aşağıya yazdım. maddelere göre alabiliyor olmam lazım.

Sorun şu ki geçen yıl bir kaç öğrenci benim durumumdayken mezun olma durumu yokken bu öğrencilere bitirme vermişler güz döneminde ve bahar döneminde yine ders alıp bana sunmadıkları hakkı bunlara tanımışlar.

şimdi bölüm başkanı tutturmuş hata olmuş sen alamazsın falan diyor.

Bunlar yarın çözmezse BİMER CİMER allah ne verdiyse şikayet etmeyi planlıyorum.

Ama yasal haklarım nedir avukatsız okulda bu işi kiminle çözebilirim. Ne yapmalıyım? 

Nasıl rest çekmeliyim ne demeliyim. diğer öğrencilere benim durumundayken verilmiş mezun edilmişler. benim hakkım yenmiş olmuyor mu?

rektöremi dekana mı gidiyim napıyım. bölüm başkanı diyor ki bölümce aldığımız bu kaarar diyo. benimle birlikte 1 öğrenci de aynı durumdaymış aq böyle işin fıttırıyorum.

OKUL KTÜ bu arada.

YÖNETMELİKTEKİ MADDELER ŞUNLAR;

Genel Esaslar

Madde 5. Mühendislik Fakültesi ders programlarında “Mühendislik Tasarımı” dersi 7. yarıyılda, “Bitirme Projesi” dersi 8. yarıyılda açılır. Bununla birlikte normal sürede mezun olamayan öğrenciler aynı yarıyılda Mühendislik Tasarımı ve Bitirme Projesi derslerine yazılabilir. BEN OKULU UZATTIM 6. YILIMDAYIM

Madde 6. Öğrencinin Mühendislik Tasarımı dersine yazılabilmesi için; 1, 2, 3 ve 4. yarıyılda okutulan bütün derslerden başarılı olması gerekir. 

ExpirE tarafından 20/Eki/17 03:10 tarihinde düzenlenmiştir

"bea"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek

KATÜ ye giriş var çıkış yok derler =) 

Normalde hiç bir şey yapamazsın eğer almadığın dersler varsa vermemeleri gerekiyor zaten bimer cimer nereye  şikayet edersen et verecekleri cevap belli. Okulun yönetmelikleri gereği önce dersi alması gerekmektedir diyecekler çıkacaklar işin içinden.

Ancaaaaaaakkkkkkkkk; önünde emsal temsil edebileceğin örneklerin olduğunu söylüyorsun. Önce güzel bi dilekçe yaz rektörlüğe. Daha önce bu işlemin yapıldığını incelendiğinde(öğrencileri ve transkriptlerini) bunu görebileceklerini ancak bunun kendine tanınmadığını ve bu yüzden bu seneki kpss sınavından alacağın not ile atansan bile görev alamayacağını ve bu durumun kendini maddi manevi zarar sokacağını güzel bir dille anlat. Dilekçenin en sonuna da "Gereğini yapacağınızdan hiiç şüphem yoktur, şimdiden anlayışınız ve yardımlarınız için teşekkür ederim" tarzında birşey yaz. Gerekiyorsa bunu rektörlük evrak kısmına ver gerekiyorsa da Rektör'e iadeli tahhütlü bir şekilde gönder. Direk rektör e verirler o zaman ve rektör dışında kimse açamaz gönderdiğin evrakı.

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek
    sezginari bunu yazdı

KATÜ ye giriş var çıkış yok derler =) 

Normalde hiç bir şey yapamazsın eğer almadığın dersler varsa vermemeleri gerekiyor zaten bimer cimer nereye  şikayet edersen et verecekleri cevap belli. Okulun yönetmelikleri gereği önce dersi alması gerekmektedir diyecekler çıkacaklar işin içinden.

Ancaaaaaaakkkkkkkkk; önünde emsal temsil edebileceğin örneklerin olduğunu söylüyorsun. Önce güzel bi dilekçe yaz rektörlüğe. Daha önce bu işlemin yapıldığını incelendiğinde(öğrencileri ve transkriptlerini) bunu görebileceklerini ancak bunun kendine tanınmadığını ve bu yüzden bu seneki kpss sınavından alacağın not ile atansan bile görev alamayacağını ve bu durumun kendini maddi manevi zarar sokacağını güzel bir dille anlat. Dilekçenin en sonuna da "Gereğini yapacağınızdan hiiç şüphem yoktur, şimdiden anlayışınız ve yardımlarınız için teşekkür ederim" tarzında birşey yaz. Gerekiyorsa bunu rektörlük evrak kısmına ver gerekiyorsa da Rektör'e iadeli tahhütlü bir şekilde gönder. Direk rektör e verirler o zaman ve rektör dışında kimse açamaz gönderdiğin evrakı.

Hocam sağol verdiğin bilgi için. birde aşağıda bizim fakültenin bitirme dersi için yönetmeliğinde böyle madde var. bunlara göre almam gerekmiyor mu?

Genel Esaslar

Madde 5. Mühendislik Fakültesi ders programlarında “Mühendislik Tasarımı” dersi 7. yarıyılda, “Bitirme Projesi” dersi 8. yarıyılda açılır. Bununla birlikte normal sürede mezun olamayan öğrenciler aynı yarıyılda Mühendislik Tasarımı ve Bitirme Projesi derslerine yazılabilir. BEN OKULU UZATTIM 6. YILIMDAYIM

Madde 6. Öğrencinin Mühendislik Tasarımı dersine yazılabilmesi için; 1, 2, 3 ve 4. yarıyılda okutulan bütün derslerden başarılı olması gerekir. 

ExpirE tarafından 20/Eki/17 02:52 tarihinde düzenlenmiştir

"bea"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gerekirse
    gerekirse's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yav bugünde benim başıma geldi bir mevzu hocanın odasına gittim bnm ders kaydım 29 eylülde tamamlandı ondansonra derslere full geldim ama sen yoktun dedim gayette kibarca bu başladı beni ilgilendirmez ilk haftadan sorumlusun devam sınırındasın demeye bide dersin saatlerini değiştirmiş kafasına göre gececiyim ben bu gece gelmek istemediği için gececilerle gündüzcüleri bir yapmış sayı az diye panoda öyle bir duyuru yok dedim almadığım derse niye gireyim ders kaydım 29unda a onaylandı neymiş onun sorunu değilmiş dedim ozaman dekanlıkla hallederim bubaşladı yaygara yapmaya yok benim tavrım neymiş yok ben kişisel olarak ona garezimmivarmış neyse tam anlamadım zaten geçerli sebep bulamayınca kendide anlatamadı neye sinirlendiğini beni odasından kovdu ama beni o boş tehdit sallayan öğrencileriyle karıştırmakla çok büyük hata etti şu okulla ilişiğim bir kesilsin çok pis oyacam onu karının 5 senedir her dönem en az 1 dersini alıyorum neymiş beni tanımıyormuş ulan 5yılda hayalet olsa farkedilir insan şu cümleyi kurmaya utanır daha toplum içinde nasıl davranması gerektiğini bilmiyor cümle nasıl kurulur onu bilmiyor birde derste birsaat tavırlar hakkında konuştu eğitimci olmak için donanımı yetersiz insan içine çıkmak için temel eğitimi ve kişiliği yetersiz sorsan herşeyi o bilir okul bitsin çok kötü oyacam onu çok pis

wanted "any girl" only live
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek

Sana tezi öyle böyle verdiler seni o tezden geçirecekler mi ?

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Hocam bütün maddelere bakmak gerekiyor.

Hiç almadığın ders varken senin bitirme tezi yapman o kadar mantıksız ki. Dersin ne olduğu önemsiz.

O maddeler de FF alsan (yani kalsan) dahi yazabilirsin demek

Ama sen dersi almamışsın.

Ben okulda hocalarda bir suç göremiyorum. Bu gıcık hocalardan dolayı okulu uzatıp, kendi kendine gıcıklanıyor olabilir misin?

iyibu! yeniden..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

6. Sinif degilsin, 6. Yilindasin. Sistemde kacinci sinif gorunuyorsun?

sigara değil, balık olan.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

Gecmis olsun bana da ayni sekilde kayit doneminde aldigim isletim sistemleri dersinden bilgisayar mimarisi dersini vermedigim yada daha once almadigimdan dolayi cikarttilar. 1 sene okul uzadi otomatik olarak. Onceden yoktu yeni getirdiler ak dersinin on kosulu olarak. Baksan alakalari yok amina kodumun derslerinin.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Aynı şekilde 1 sene okul uzatmış biri olarak söylüyorum. Normalde alamazsın ama geçen sene senin durumunda olup alanlar varsa onları belki emsal gösterebilirsin. 

arbeit macht frei
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek
    1234567B bunu yazdı

Aynı şekilde 1 sene okul uzatmış biri olarak söylüyorum. Normalde alamazsın ama geçen sene senin durumunda olup alanlar varsa onları belki emsal gösterebilirsin. 

Emsal gösterebilirsin ancak hakkı alabileceğin anlamına gelmez.

Zira adamlar hata yapmışız artık yapmayacağız diyebilirler zira senin almadığın dersler varken bitirme verilmez diye kural açık bir şekilde yazıyor. Adamlar vermemekte sonuna kadar haklı. Sende bu hatanın üzerine gidebilirsin ama kârın olmaz.

Yapabileceğin şudur: Artistik yapma adamların suyuna git. Durumunun zorda olduğunu 1 sene daha kaybetmek istemediğini güzelce anlat.

Artistik yaparsan bir seneyi yaktığın gibi daha almadığın tezi de yakma. 

Anıl
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek
    oinomaos bunu yazdı
    1234567B bunu yazdı

Emsal gösterebilirsin ancak hakkı alabileceğin anlamına gelmez.

Zira adamlar hata yapmışız artık yapmayacağız diyebilirler zira senin almadığın dersler varken bitirme verilmez diye kural açık bir şekilde yazıyor. Adamlar vermemekte sonuna kadar haklı. Sende bu hatanın üzerine gidebilirsin ama kârın olmaz.

Yapabileceğin şudur: Artistik yapma adamların suyuna git. Durumunun zorda olduğunu 1 sene daha kaybetmek istemediğini güzelce anlat.

Artistik yaparsan bir seneyi yaktığın gibi daha almadığın tezi de yakma. 

Aynen arkadaş haklı dediği gibi duygusala baglayıp ters yapma suan sen teknik olarak haksız durumdasın benim emsal gösterme olayı tamamen bireysel ilişkilerle alakalı git hocaya de hocam şu öğrenciye yardımcı olmuşsunuz banada yardımcı olun şeklinde vicdan sömürüsü yapnak için salla  gitsin babam çok hasta de evlenecem bitirmezsem sevdiğim kızı baskasına verecekler de 

arbeit macht frei
Toplam Hit: 3390 Toplam Mesaj: 22
okul vukuat