folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Üniversiteye Gitmek (Öncelik Uludağ)

Üniversiteye Gitmek (Öncelik Uludağ)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Arkadaşlar kız arkadaşımın bu sene olan bazı olaylardan ötürü kesinlikle bursaya gelmesi gerekiyor. Ve bu sadece üniversite yolu ile olabilir. 

Sözelci fakat bu sene ve önceki senelerden 0 hazırlık yaptığı için sözel puanı 250 tm puanı 195 . Bursaya(Öncelikli olarak)-Balıkesire-Eskişehire-İzmire.

Bu şehirlerden herhangi bir bölümle gelmesi gerekiyor. Amaç sadece o şehirde kalmak ve dershaneye gidip baştan hazırlanmak.

Yalnız ailesinin göndermesi içinde elle tutulur bir meslek olması gerekiyor. Biz iki kişi işin içinden çıkamadık. Çevremizdekilerede açıklama yapmak zorunda kalmamak için danışamıyoruz.

Bu puanlarla bu üniversitelerde girebileceği bölümler hakkında sizden tavsiye bekliyorum. 

Fotoğrafçılık, bankacılık, turizm ve otel işletmeciliği, radyo tv bunun gibi bölümler sorun çıkarmayacaktır.

www.kriptopedi.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

sanırım sözel bölümler sınırlı

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Evet sözeller sınırlı ama düşük puanlı olarak iki senelik olan tm bölümlerinede girebilir mi diye düşünüyorum. Zaten 4 senelikler seçenekler arasında dahi değil

www.kriptopedi.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

psikoloji sosyoloji puanlar nasıl bilmiyorum ama çok zeki olmayan bir arkadaşım hatta gerizekalı bile diyebilirsiniz kendisine. odtü sosyoloji okuyo :S

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes2388
    enes2388's avatar
    Erkek

Yeni sistem nasıl bilmiyorum da  eskiden bu sene bir bölüme kayıt yaptırırsan bir sonraki sene puanını düşürüyolardı. Bence ilk başta böyle bişi var mı yok mu onu bir öğrenin. Girebileceği yerler için de  internetten bir önceki senenin puanlarının ve sıralamalarının olduğu bir kılavuz edinin (Ösym'nin sitesinde olmalı.). Ordan ilgili alanlarda puana değil sıralamaya bakarak tercih yaparsan daha doğru sonuca ulaşabilirsin. Tabi tercih yaparken her ihtimale karşı bulunduğu sıralamanın alttından ve üstünden geniş bir yelpazeye yaymalısın.  

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

enes2388 bunu yazdı:
    -----------------------------

Yeni sistem nasıl bilmiyorum da  eskiden bu sene bir bölüme kayıt yaptırırsan bir sonraki sene puanını düşürüyolardı. Bence ilk başta böyle bişi var mı yok mu onu bir öğrenin. Girebileceği yerler için de  internetten bir önceki senenin puanlarının ve sıralamalarının olduğu bir kılavuz edinin (Ösym'nin sitesinde olmalı.). Ordan ilgili alanlarda puana değil sıralamaya bakarak tercih yaparsan daha doğru sonuca ulaşabilirsin. Tabi tercih yaparken her ihtimale karşı bulunduğu sıralamanın alttından ve üstünden geniş bir yelpazeye yaymalısın.  

hocam puanlamalara gore tercıh yapacak zaten fakat bu meslekler dısında nereler olabılır amac onu ogrenmek. Cunku beyın durdu ınsan aceleye getırdıgı zaman ısler bırbırıne karısıyor.

Uludagın taban puanları ınternettekıler hep hatalı. Sen soylemesen aklıma osymnın sıtesı gelmez o derece kafam karısık

www.kriptopedi.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

enes2388 bunu yazdı:

Evet puan düşüyor. Çok falza bilgim yok ama o puanlarla 2 yıllık da çok zor..

Üni değil de başka yol bulmalısın ki Üniden hani dandik bi bölüm bulsan bile önümüzdeki yıl için kesilecek puana yazık olur..

Kendine İyi Bak ..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes2388
    enes2388's avatar
    Erkek

emreslmn bunu yazdı:

enes2388 bunu yazdı:

hocam puanlamalara gore tercıh yapacak zaten fakat bu meslekler dısında nereler olabılır amac onu ogrenmek. Cunku beyın durdu ınsan aceleye getırdıgı zaman ısler bırbırıne karısıyor.

Uludagın taban puanları ınternettekıler hep hatalı. Sen soylemesen aklıma osymnın sıtesı gelmez o derece kafam karısık

hocam dikkatli okursan yazdıklarımı, sıralamaya göre tercih yapmanızı önermiştim çünkü puanlar her sene sınavın zorluğuna, öğrencilerin başarısına  göre değişkenlik gösterir sıralama en doğru sonucu verir. Sen bir kılavuzu al karşına ilgili üniversitelerde  sıralaması tutan ne kadar bölüm yer varsa bir yere yaz sonra ordan değerlendir 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Bildiğim kadarıyla 30 puan düşüyor. 

@enes Sağol hocam sıralama konusu gözümden kaçmnış kafam leyla gibi. Dikkate alacağım söylediklerini

www.kriptopedi.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    harddeath0070
    harddeath0070's avatar
    Erkek

interfector bunu yazdı:

psikoloji sosyoloji puanlar nasıl bilmiyorum ama çok zeki olmayan bir arkadaşım hatta gerizekalı bile diyebilirsiniz kendisine. odtü sosyoloji okuyo :S

:D :D güldürdün hocam sağol.

Kafan seni dağıtmadan sen onu dağıt...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    irem27
    irem27's avatar
    Dişi

antropoloji varsa olabilir mi acaba ...

http://www.tabanpuanlar.net/2009/01/uludag-universitesi-taban-puanlari.html

http://www.tabanpuanlar.net/2009/01/antropoloji-bolumu-taban-puanlari.html

There was an irem come unto the earth,born in the holy land of Pennsylvania,raised in the mystical east of Allentown.She believed she had the power to help herself and all mankind,so that others saw her power and came to her to be healed of their troubles and their many diseases.
Toplam Hit: 1722 Toplam Mesaj: 16