URL İle Yönlendirme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turunc4u
    turunc4u's avatar
    Erkek

Ancak xss redirect bulabilirsen sitede öyle yapabilirsin :) Maynetten tarikata

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyakusta
    manyakusta's avatar
    Erkek
    alp bunu yazdı:
    -----------------------------

bluetulip ve dj_alper dedikleriniz o sitelerin bir nevi hizmeti diyelim :) yani orda url değişkenlerine atanan değerler kodlarda alınıp redirect ediliyor..

Kardeş senin demek istediğini yapman için sitedeki o sayfada redirect kodları olması lazım..Sen istediğin sitenin sonuna bi kod yazarak istediğin bir siteye yönlendirmek istiyorsun..Ben böyle bir kod ile hiç karşılaşmadım..Senin örnek olarak gösterdiklerinde o "?url=asdadas.com" dediğin o kod o sayfada işlenip redirect ediliyor..Dediğim gibi url değişkenini alıp sayfada redirect etmesi lazım..Ama senin dediğin gibi istediğim sitenin url'sine bi kod yazar, istediğim siteye yönlenirim olayını hiç duymadım..

güzel anlamışsın inşallah çözümünü bulurum

İmza . . .
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    Dayı siten elle yazılmamı yoksa hazırmı hazırlardan hangisi?

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyakusta
    manyakusta's avatar
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:

bak site benim değil ben tahribattan google a yönlendşrme yapmak istiyorum.

http://www.tahribat.com/bişbişibşişiyazılacak ve bunu sayesinde google a gidilecek

İmza . . .
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek

Ehehe :) Hocam verilen örneklere olsun, kendi örneklerine olsun bakarsan şunu görürsün..Hiç birisi sabit kod değil..

kimi siteden "url=asdas.com"
    kimisinden "yonlen=asdas.com"
    kimisinden "git=asdas.com"

Yani; bu yönlenme işlemi siteyi yazan kişinin o sayfadaki yönlenme koduna bağlı..benim bir sitem var diyelim, index.asp de açılış sayfası..ben index.asp'ye

url = request.querystring("url")
    if url <> "" then
    response.redirect url
    end if

gibi bir yönlendirme kodu yazmışsam

www.hedele.com?url=http://www.tahribat.com

diyerek tahribat.com'a yönlenirsin ancak ben böyle bir kod yazmadıysam yönlenmezsin...Yani siteyi yazan kişinin o sayfada url'den değişken alıp yönlendirme olayı yapıp yapmamasına, yaptıysa hangi değişken olduğuna bağlı..

Senin demek istediğin ise şu, öyle bir kod olsun ki, herhangi bir sitenin sonuna yazdığımda belirttiğim siteye yönlensin..
    Ben böyle bir kodla hiç karşılaşmadım ama senin ve diğer arkadaşların verdiği örnekler yukarıda bahsettiklerim ile ilgili..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    manyakusta bunu yazdı:

DJ_Alper bunu yazdı:

bak site benim değil ben tahribattan google a yönlendşrme yapmak istiyorum.

http://www.tahribat.com/bişbişibşişiyazılacak ve bunu sayesinde google a gidilecek

holü veya rene nin haberi olmadan böle bişi yapılacanını sanmıyorum yapılsaydı bende google.com/al-ananı-git yazıp siteme gönderirdim =) 

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mobydick64
    mobydick64's avatar
    Erkek

aga sen ne istediğini youtubeye videolu bi şekilde tabi sesinde olsun oraya at ver urlyi millet bi iyicene anlamaya çalışsın..

hani eskiden trt 3 te vardı ya sakatlara anlatmak için el kol işareti yapardı kadının biri tvnin yanında.. sende öyle anlat.. yaw bişey anlamadım idiyot gibi hissediyom kendimi İ::D:D:D

ne mektup geliyor ne haber senden,söyle de bileyim bıktın mı benden,her akşam güneşin battığı yerden,gözlerin doğuyor gecelerime......
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    mobydick64 bunu yazdı:

aga sen ne istediğini youtubeye videolu bi şekilde tabi sesinde olsun oraya at ver urlyi millet bi iyicene anlamaya çalışsın..

hani eskiden trt 3 te vardı ya sakatlara anlatmak için el kol işareti yapardı kadının biri tvnin yanında.. sende öyle anlat.. yaw bişey anlamadım idiyot gibi hissediyom kendimi İ::D:D:D

muhaha koptum hocam  :D:D:D:D

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
Toplam Hit: 6111 Toplam Mesaj: 29