Ürün Çekimleri Nasıl Olmalı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Selamlar müridler, kendi çapımda ufaktan e-ticaret e atılıyorum ve ürün fotograflamasında bilgim sıfır, ekipmanlarım şunlar:

2 Adet Softbox

1 Adet EOS 650D (tripodum da var)

1 Adet boş beyaz duvar (beyaz/yeşil fon henüz almadım)

Çekilecek ürün/ler: Tshirt vb. giyim ürünleri

Birkaç foto çektim hazır modlardan ama böyle net ve keskin olmuyor, p.shop a atınca güzel kesemiyorum, iso miso enstantene vs. kendim ayarlıyım diyorum da neye göre ayarlanacak vs. çok da bilgi bulamadım. Şöyle çekmelisin böyle yapmalısın, şu ayar keskinleştirir netlik için bunu yap vs. gibi hap bilgi ve önerilerinizi beklemekteyim.

Teşekkürler.

dcpromo tarafından 07/Mar/21 18:35 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Güzel konu, takip ve mürid için up olsun. Yakında benim de buna ihtiyacım olacak. Ne tesadüf ki bende de canon 650d var :) 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antepli27271
    Antepli27271's avatar
    Erkek

Photoshop ile baya ayar yapabilirsiniz çekimden sonra istediğiniz gibi ayar verirsiniz.Photoshop'ta renk seçimini şu şekilde yapın örnek vereyim ürün siyahsa arka fon rengi siyaha yakın olmasın beyaz tarzı tam zıt renkler olsun ki ürün dikkat çeksin ve photoshop üzerinden ren ayırmayı daha kolay yaparsın şimdiden hayırlı olsun uzun süreli tempoda sağlam müşteriler yakalamak için ürün yorumlarına alıcıya mağazanızı sık sık ziyaret etmesini isteyin.Bol Kazançlar diliyorum.👍🌹

Kendiniz hakkında bir kaç kelime ekleyin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Udemy de resim çekim hakkında eğitimler gözüme çarpmıştı. Faydasını göreceğine eminim. Ancak ortam ışığı ve makina beyaz dengesini iyi yapmalısın. Mesela fotoğraf makinası ve iyi bir telefonun kamerası ile çekim yap. Telefonla çekilen daha iyi iş çıkartıyordu fotoğraf makina ayarlamasını yapamamissindir.  En kotu bir fotoya git biraz para ver. Onların düz mantığı da iş görür.

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

hocam thsirt tarzı şeyler satacaksan mockup'ları incele benzer modelleri yakalarsan yapıştır. pinterestten çekim fikirlerini incele.

Bayağı uğraşman gerekecek çekim için.

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Eyvallah hocalar değerlendiriyorum fikirleri, yine sağdan soldan gelen fikirlerde o lensi (18-55mm) değiş iş yapmaz, daha yakından çek gibi fikirler de var, ben normal yatay çekiyordum haliyle sığdırmak için daha arkadan çekmek durumunda kalıyordum, bugün dikey çekip daha yakına gireceğim bakalım nasıl olacak.

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

https://www.n11.com/urun/canon-eos-m200-15-45-mm-is-stm-aynasiz-fotograf-makinesi-canon-eurasia-garantili-1745729?magaza=fotografium

ben de şunu alıp başlayacağım ürün fotoğraflamaya. 15-45 lens pek uygun değil ama 1 ay idare edip sonra 105mm lens almaya çalışıcam

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiSeptiK
    AntiSeptiK's avatar
    Erkek

hocam çektiğin fotoğraflardan atarsan değerlendireyim

"Seni hiç tutamadım, ama hissediyorum. Hiç konuşmadın, ama seni duyuyorum. Seni hiç tanıyamadım, ama seni seviyorum."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    AntiSeptiK bunu yazdı

hocam çektiğin fotoğraflardan atarsan değerlendireyim

Akşam atacağım hocam teşekkür ederim

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Makinen ve objektifin çok iyi değil o yüzden çok güzel fotoğraflar bekleme. Mesela bana gel çek desen Nikon D810 + Sigma 35 mm 1.4 Art ile geleceğim. Sadece lens senin flaşlar dahil ekipmanın tamamı değerinde. Lensin arkadaşlarının da dediği gibi çok kötü. Fotoğrafları yatay çekmen yanlış dikey çekmen gerek. Çektiklerinden 1 adet atarsan hatalı yaptığın şeyleri söylerim. Çok uzak çekme kişi kadraja sığsın kenarlarda çok az boşluk kalsın. İso'yu 100 yap flaşın var isoya gerek yok. Gereksiz iso yükseltmek fotoğraf kalitesini düşürür. Enstantene de 200'ü geçmesin flaşlar en fazla 250'de patlar. Sen 160 yap. Diyaframı 8 yap çek bak koyu olursa flaşların gücünü aç ya da yakınlaştır. Açık olursa da tam tersi. Flaşın birini sol çaprazdan ver yaklaşık 45 derecelik açı ile. Diğeri de modelin diğer tarafına az vurup fona da gitsin. Fonu beyazlatırken daha iyi olur. Modelin omzuna biraz vurup fona da düşmesi gerekiyor. İki tarafan 45 derecelik açı ile flaş kullanmak amele işi oluyor fotoğrafta derinlik olmaz.

Düz beyaz fon kullanmayacaksan aşağıdaki sitedeki gibi sarı tonlarda, mavi - füme tonlarda birkaç sonsuz fon al. Arkayı beyazlatmakla uğraşmazsın. Beyaz fonda da çekiyorsan uğraşmamak için en az 1 tane sadece fona ışık vurman gerek.

https://www.meristore.com.tr/

DarkSkull tarafından 08/Mar/21 12:00 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalenes
    kartalenes's avatar
    Erkek

https://www.iienstitu.com/online-egitim/urun-fotografciligi

Burdan ücretsiz olarak online ders alabilirsiniz ben çok faydasını gördüm. Dersi vere Filiz hoca çok ilgili ve sorularınızı cevapsız bırakmıyor.

Olduğu kadar , Olmadığı kader ...
Toplam Hit: 2528 Toplam Mesaj: 21
e-ticaret ürün fotograf dijital mağaza girişim