folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder USB Girişler Çalışmıyor Yardım Gerek

USB Girişler Çalışmıyor Yardım Gerek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Bios modunda çalışmayan usb windowsda zaten çalışmaz. Usb den format denediğinde secure boot falan kapalıysa ondan boot etmemiş olabilir. Şu an denediğinde usb den boot ediyor mu? Windowstan en kadar driver silsen de bozsan da biostan boot etmene mani olmaz ki...

İmzalamazsam ne olcak?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

Bios modunda çalışmayan usb windowsda zaten çalışmaz. Usb den format denediğinde secure boot falan kapalıysa ondan boot etmemiş olabilir. Şu an denediğinde usb den boot ediyor mu? Windowstan en kadar driver silsen de bozsan da biostan boot etmene mani olmaz ki...

sana katılıyorum bende onu çözmüş değilim neden öyle yaptı yani biosta da çalışmayı kesti anlayamadım. Bilgisayar ayarlarını burada anlatılandaki gibi yaptım ama gene boot olarak çalışmadı, işletim sisteminde zaten çalışmıyordu. Usbden takılan mouse alıcısı ve belleklerim sağlam ama görmedi bilgisayar. Garip bir olay yaşadım

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    eyuperol bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı

sana katılıyorum bende onu çözmüş değilim neden öyle yaptı yani biosta da çalışmayı kesti anlayamadım. Bilgisayar ayarlarını burada anlatılandaki gibi yaptım ama gene boot olarak çalışmadı, işletim sisteminde zaten çalışmıyordu. Usbden takılan mouse alıcısı ve belleklerim sağlam ama görmedi bilgisayar. Garip bir olay yaşadım

Şimdi usb ile boot etmeye çalışınca oluyor mu? En azından usb takılıyken hdd ve boot ayarlarına bakarsan usb belliği görebiliyorsan sıkıntı yok. boot etmese de usbler çalışıyordur. yine aynı durum başına gelirse ona dikkat et. Usbleri kontrol eden chipsetde de sorun olabilir. Isınınca ya da soğukken sağlıklı çalışıyor olabilir. 

İmzalamazsam ne olcak?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı
    eyuperol bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı

Şimdi usb ile boot etmeye çalışınca oluyor mu? En azından usb takılıyken hdd ve boot ayarlarına bakarsan usb belliği görebiliyorsan sıkıntı yok. boot etmese de usbler çalışıyordur. yine aynı durum başına gelirse ona dikkat et. Usbleri kontrol eden chipsetde de sorun olabilir. Isınınca ya da soğukken sağlıklı çalışıyor olabilir. 

bir bokluk var çözemedim belki dediğin gibi çiplerde birşey oldu. Hani arızalı belleği 2-3 saat sürecinde 10 defa felan tak çıkar yapmışımdır toplamda en sonuncuyu yapıncaya kadar kablosuz mouseyi kullandım en son takıp çıkarttığımda gitti komple. açık olan işletim sisteminde de gözükmedi, biosta da gözükmedi. ki videodaki ayarları yapınca da win10 boot usb sini görmedi. ama arkadaşa gitti orada direk gördü. acaba aradaki çalışmadığı elektrik almadığı zaman diliminde kendi kendine mi düzeldi bilemedim. umarım bi daha başıma  gelmez bu durum.

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
Toplam Hit: 1462 Toplam Mesaj: 15
veri yolu denetleyicisi mouse fare seri evrensel