folder Tahribat.com Forumları
linefolder Virüs - Trojan - Keylogger - BotNet
linefolder USB Virüsleri İçin Kesin Çözümler

USB Virüsleri İçin Kesin Çözümler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

flash belleğimi temiz bi makinada formatladıktan sonra, root dizinde okuma-yazma izinlerini kaldırıyorum. içine bir tane korumasız klasör oluşturuyorum. (genelde bu virüsler root dizinden başlar girmeye.) böylece işimi o korumasız klasörden hallediyorum. root dizinede autorun v.s. giremediğinden virüsde giremiyor :)

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek

autorun.inf dosyası oluşturun ve  okunma ve yazma izinlerini  kapatın,  oluşan exe leride ellerinizlen silin.

Mevzu derin | Papikolas Planet
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

aç araştırı bilmem de, tanımadığınız ya da şüpheli USb gelince masaüstüne rar açın. onu tıklayıp ordan yukarı falan diyip USByi rarla açın. sittin sene girmez. sonra temizle kullan ;)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

aç araştırı bilmem de, tanımadığınız ya da şüpheli USb gelince masaüstüne rar açın. onu tıklayıp ordan yukarı falan diyip USByi rarla açın. sittin sene girmez. sonra temizle kullan ;)

bu kadar şeyi boşuna mı yazdık şimdi hocam :)

Bakın arkadaşlar artık virüsler aşağıdaki gibi, yani autorun.inf veya root ayarlamaları, izinler falan dinlemiyor. Kısayol gösteriyor sadece, ona tıklayınca virüsler doluyor. Kısayola tıklayınca virüs giriyor klasör de açılıyor ayrıca..

Sadece klasörler değil, dosyalar da sistem klasörü oluyor. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maxxis39
    maxxis39's avatar
    Erkek

Hem up hem de çizik olsun. Çok yararlı bilgiler var.

..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek

çizik

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

nezamanda kaldınız 

vistadan sonra soruyor zaten birader exe yimi çalıştırayım dosya şeysinmi açayım  diye

sonra gizli dosyaları ve uzantıları aç yap

yabancı uzantılarıda çalıştırma

tutupda bir müzik dosyası exe ise bir zahmet onuda açma

ayriyetten şu lnk kısayol uzantısı değilmi yav :|

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kOrBey
    kOrBey's avatar
    Erkek

Benide usb ye girdi. USB açılmıyordu. Ordaki bilgiler çok önemli değil diye biçimlendirdim. Tabi benim 1 tb'lık ve 500 gb'lık HDD lere de girmiş. 500 gb'lıkta filmler ve diziler vardı. Onlardan geriye 80 gb falan kaldı. 1 TB lık olanı zayiatsız kurtardım. Ancak her seferinde Removable disk çıkıyor. Tıklayınca açılıyor. Ama TV'ye bağlayınca görmüyor. Combofix ile kaç kere taradım. Kaspersky pure ile de taradım. Düzeliyor. Ama bir daha çıkarıp takınca  değişen birşey yok.  PC'ye format atsam düzelir mi? Benim için önemli olan 1TB lık olanı kurtarmak Çünkü bütün resim ve videolarım, kişisel gelişim videolarım var gitsin istemem.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek

çizik iyi bi olaya parmak basmışsınız.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sleep
    Sleep's avatar
    Dişi

elimde bi usb bellek var içindeki dosyaları göremiyorum bilgisayara takıp usbdeki dosyaları görüntülemeye çalıştığımda rundll hatası alıyorum usb zaten virüslü onu biliyorum ama içindeki dosyalar lazım ne yapabiliriz bu konuda?

Başarılar gelir geçer, asaletin bize yeter..
Toplam Hit: 10537 Toplam Mesaj: 27