Üst Segment Cep Alacaklar 15 Gün Beklesin.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heisenberg
    heisenberg's avatar
    Erkek
    whopper bunu yazdı

Üst segmentine tukureyim bir telefona 2-3 bin lira veriliyor ya yazık vallaha.

+ Welcome Tüketim çılgınlığı

Basit yaşayacaksın basit. Sanki yaşamın bir gün sona erecekmiş gibi basit.. cay, simit ve peynirle...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    heisenberg bunu yazdı
    whopper bunu yazdı

En pahalı interneti benzin mobil trafiği arabayi vergiyi ödüyoruz oraya kadar sorun yok tarım ülkesiyiz pahalıya yiyip içiyoruz sorun yok telefon demeye dilim varmıyor cep bilgisayarı alırken mi yazık oluyor :) 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek

Bu telefonu alırsanız pili 1 saat içinde biter seneye 14nm geçilecek ve batarya dayanma süresi çok fazla uzayacak. 1 sene daha bekleyin.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    heisenberg bunu yazdı
    whopper bunu yazdı

En pahalı interneti benzin mobil trafiği arabayi vergiyi ödüyoruz oraya kadar sorun yok tarım ülkesiyiz pahalıya yiyip içiyoruz sorun yok telefon demeye dilim varmıyor cep bilgisayarı alırken mi yazık oluyor :) 

Hocam, adam benzinin fiyatı çok iyi ama telefonların fiyatları çok kötü gibi bir cümle kurmamış. Tartışma çıkarmak için söylemiyorum ama senin söylediğin şeyleri whooper takma adlı muridin desteklediğini sanmıyorum. Çünkü bana görede bir telefona 2-3 bin tl vermek cidden manyaklık.

Buzdolabı alıyorsun. Bak buzdolabı diyorum. Kocaman çelik ve metal dövmeli parçalar, hayvan gibi kompresör (tam emin değilim) vs. gibi parçaların olduğu BUZDOLABI. En kralı 2000 - 3000 TL. üretimden sıkıntılı değilse ilk 7-8 yılda bozulmaz bu buzdolabı. 7-8 yıllık 7-24 çalışan buzdolabının fiyatı 2000-3000 TL.

Diyor ki o soktuğum telefon üreticileri. "-Telefonumuzun mâliyeti metal kasa kullandığımız için çok fena arttı (1900 TL den 2500TL ye çıktı)" [ÖRN HTC nin son telefonu Ultrapixell zımbırtılı olan]

Şimdi bu soktuğum telefon üreticisi metal kasa kullanıyorda buzdolabı yapan koca profilo, bosh markası ne kullanıyor PVC mi?

Tabi bu söylediğim mantıkla telefon bile almamak lazım ama amacım telefon almayalım demek değil. Saçma salak sebepler haricinde(selfie, oyun oynamak vs.), akıllı telefon denen meret MALESEF günümüzde gerekli.

Her sene 2000 TL ye telefon değiştirmek saçmalık açıkçası. Herşeyden önce milli servet. Çoğu insanın yaptığı şeyi görüyorum facebook, twitter, fotoğraf, selfie vs. 1000 TL likte tam performansla yapıyor, 2500 TL likte.

Telefonu aksesuar olarakta görmeyin, göstertmeyinde. Bu tam bir gerzeklik açıkçası. Yav etrafta birbirini kullandığı telefon yüzünden eleştiren insanlar var yahu. Bu ne gerizekalılıktır.

Türk toplumu olarak şekilciliğe özentileğe en yakın milletiz ne yazık ki. Bilinç 0, görüntü en üst seviyede. Aynı şu an ki hükümet gibi. İcraat 0 görüntü 10 numara.

Ama bilinçli tüketmek gerek.

Lütfen bilinçli tüketiniz.

Bu söylediklerim tamamiyle şahsi fikrimdir. 2500 TL lik telefon kullananlara laf atmak amaçlı yazılmamıştır. Parası olan kullanır beni ilgilendirmez. Lafım parası olmayıpta bilinçsiz tüketim yapanlaradır.

DrKill tarafından 23/Ağu/14 21:14 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

Bataryalar duzelmedigi muddetce ben telefon filan almam, lg g2 kullaniyorum ne zaman adam akilli sisteme uygun batarya ile servis ederler bu aletleri o zaman alirim yeni bi telefon.

2k olacak ama ben ekran parlakligini %30'a cekip oyle dolasacam. Yok bole bi dunya.

:) Katılıyorum ...

LG G2 den daha fazla bataryası giden , daha uzun ömürlü bir cihaza rastlarsan bana da yaz hocam :D değiştirelim :O

İmza YOK !!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    plA
    plA's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı

Lütfen bilinçli tüketiniz.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

istesem cikar cikmaz bir iphone 6 alabilirim; ama sirf marka ve yeni diye bir telefona o kadar para vermem. 1 yil once iphone 5'lerin 2200'e satildigi zamanlarda 2.el temiz bi 4s'i 750'ye aldim. coktan parasini cikardi. hala da canavar gibi. bunun omru bitince yeni iphone'u bekliyecem ki teknoloji ve marka budalalari sirf yenisini almak icin eskisini elinden cikarsin. o zaman iphone 5s'i 700-800'e alirim. cok sacma lan bi kere. simdi yuzune bakmadigin telefon 8-10 ay once suan 6'nin beklendigi gibi beklendi. yenisi cikti diye deger mi kaybetti? yoo.

Triumph tarafından 24/Ağu/14 13:14 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek

2011  den beri samsung wawe 2 kullanıyorum  akıllı bir telefon olmadığı için birşey yapmıyorum telefon canavar gibi mi evet note 4 cıktığı gibi alıcam akıllı bir telefona geçmem lazım :W

Break Dance Bboy MaxeL
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    whopper bunu yazdı

Bir arkadaşım asgari ücretle çağrı merkezinde çalışıyor hocam. Ayda aldığı maaş en fazla 800-850 tl. Bu mal iphone 5 çıkar çıkmaz gitti 2.5 bin Tl verdi aldı taksitle.

Niye aldın diye soruyorum zevk meselesi diyor :D telefonla yaptığı şey beleş wifi si olan bi kafede oturup, zengin bir iş adamı bir fabrikator edasıyla kicinin üstüne oturup face senin twitter benim dolaşıp durmak. Bir de arada sırada dandik online oyunlar oynuyor.

Gerçekten anlam veremiyorum amk bizim milletin beynini yikamis firmalar. Bir adam kendini iphone 5 veya 6 almaya zorunlu hisseder mi. Adam kendini ZORUNLU hissediyor. Artık ne yapacaksa telefonla sevisecek mi evlenecek mi orasını kestiremiyorum... 

DadasAdam tarafından 24/Ağu/14 13:50 tarihinde düzenlenmiştir

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

birak ne yaparsa yapsin, oylelerinin en buyuk zarari basta kendisine sonra ailesine. asgari ucret aliyorsa zaten hem kendisinin hem ailesinin maddi durumu iyi degildir. ama ailesine de acimiyorum. eger anne-baba olarak bu vatan'a, aylik 850 lira aldigi halde 2300 liralik telefon alabilecek ve bunu da siritarak savunabilecek bir sigir yetistirip vermislerse aglamalari kar etmez. 

Toplam Hit: 3212 Toplam Mesaj: 31