folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Usüle Aykırı İşlem Yapan Memura Direnmek Suç Mu?

Usüle Aykırı İşlem Yapan Memura Direnmek Suç Mu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı
    rapidhacker550 bunu yazdı

hayvanların statüsü mal gibidir.

Ayrıca TCK 265.

5199sayılı hkk maddesi 5/6fıkra "ticari amaç güdülmeden ev ve bahçesinde bakılan ev ve süs hayvanları sahiplerinin borçlarından dolayı haczedilemezler. 

Senin söz ettiğin madde besi ve binek hayvanlarını kapsıyor hocam.

Ticari degeri olan hayvanlarin daha dogrusu ticari kazanc sagladigin hayvanlar mal olarak gorulur.

Tavuk inek koyun bunlar mal olarak gecer .

Kopek kedi kus evcil hayvandir fakat sen kopek ciftligi acarsan damizlik statune giren hayvanlar mal durumuna duser.

De bunun muhamekesini yapmaz yapamaz memur .alir kopegini 2 gun snra geri alirsin da ne gerek var ugrasmana git biryere koy bir kacgunlugune ya da kopek benm degil arkadasimin diyeceksin

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    Nikoteen bunu yazdı
    rapidhacker550 bunu yazdı

hayvanların statüsü mal gibidir.

Ayrıca TCK 265.

5199sayılı hkk maddesi 5/6fıkra "ticari amaç güdülmeden ev ve bahçesinde bakılan ev ve süs hayvanları sahiplerinin borçlarından dolayı haczedilemezler. 

Senin söz ettiğin madde besi ve binek hayvanlarını kapsıyor hocam.

Ticari degeri olan hayvanlarin daha dogrusu ticari kazanc sagladigin hayvanlar mal olarak gorulur.

Tavuk inek koyun bunlar mal olarak gecer .

Kopek kedi kus evcil hayvandir fakat sen kopek ciftligi acarsan damizlik statune giren hayvanlar mal durumuna duser.

De bunun muhamekesini yapmaz yapamaz memur .alir kopegini 2 gun snra geri alirsin da ne gerek var ugrasmana git biryere koy bir kacgunlugune ya da kopek benm degil arkadasimin diyeceksin

mobildeyim bunları yazacaktım ama uygulamayı söyledim direkt.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Başkası üzerine kimlik çıkarıcam o halde çünkü onu başka yere bırakmam da söz konusu olamaz sabah içtimalarında zincirin bağlı olduğu kazığı söküp yanıma gelen bir köpek bu karakol komutanından sadece bu yüzden fırça yemiştim sonra o da durumu kabullenmişti neyse çok teşekkür ederim geldiklerinde evde olacak birisinin üzerine çıkattırıcam o halde kimliği ohhh be nasıl rahatladım işlerin çirkinleşmeden çözüm olduğunu öğrendiğime çok teşekkürler 

@DevilKingtr alman çobanı hocam 

Nikoteen tarafından 11/Kas/16 14:42 tarihinde düzenlenmiştir

Troubles'll come & they'll pass
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    systemzone
    systemzone's avatar
    Erkek

Herkes bir yol yordam göstermiş sağolsunlar da bilader borcun ne kadar yapabileceğimiz bir şey var mı diye sormamış bari ben sorayım :)

what you see is what you get...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alicem
    alicem's avatar
    Erkek

haciz neyin haczi detaylı bilgi verirsen bakalım

memur almak istediği alır itiraz edersin geri alırsın sonra

genelde taahhüt imzalatmak amacıyla gelirler hacze mal kaldırmazlar. yediemin olarak sana bırakırlar

alicem tarafından 11/Kas/16 16:33 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

Sırf ibnelik için ben haczederdim. Aylarca borcu şu ay ödeyeceğim deyip kandırmışsan her aradığımda farklı yalan atıyorsan, öğrendiğin birkaç kanun maddesini lakayt bir şekilde bana sanıyorsan, evine polisle gelir üstünü bile artırım, çıkarken de fötücü sanmışlar diye dedikodu yayar hem rezil eder hem de güle oynaya giderim. parayı tahsil edemem ama ruhum huzura erer.  Teyzeme dayına 89/1 gönderirim ailene de rezil ederim.  Böyle şeylerin yoksa sen normal bir borçlusun ve bir şey olmaz.  Delikanlı gibi ödeyemiyorum de geç git. (yanlış anlama) Sen kimsin ki senin köpeğinle uğraşsınlar.  Mustafa Sarıgül gibi birilerini devreye sokabiliyorsan o başka. 

edit:görev başındaki memura mukavemet suçtur. Memurun kim olduğunun önemi yok

TaRuZ tarafından 11/Kas/16 16:53 tarihinde düzenlenmiştir

Errare Humanum Est
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

Başkası üzerine kimlik çıkarıcam o halde çünkü onu başka yere bırakmam da söz konusu olamaz sabah içtimalarında zincirin bağlı olduğu kazığı söküp yanıma gelen bir köpek bu karakol komutanından sadece bu yüzden fırça yemiştim sonra o da durumu kabullenmişti neyse çok teşekkür ederim geldiklerinde evde olacak birisinin üzerine çıkattırıcam o halde kimliği ohhh be nasıl rahatladım işlerin çirkinleşmeden çözüm olduğunu öğrendiğime çok teşekkürler 

@DevilKingtr alman çobanı hocam 

öff kıymetli köpekler hocam. Saldırmaya meyilliyse saldırt çaktırmadan falan ıslık çalınca bi el hareketinle falan saldırabiliyosa saldırt amk sikerler öyle kanunu insanın yavrusu gibi oluyor bi noktadan sonra  alınır mı amk.

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek

Yorumları okumadım. Direkt kendi yorumum bir canı haciz edecek kadar hayvan olan memuru sahiplenip eğitmek gerek. 

Bir canı haciz etme gibi birşey olacağını sanmam. Kaldı ki artık petshoplarda satışı dahi yasaklanmadı mı köpeğin? 

www.kadirozdemir.net @kadirozdemirnet
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Evet haklısın ticari değer teşkil etmiyor ama müride konuyla ilgili yetkili bir abiye danışmış ve inanmakta güçlük çekmedim çünkü yasalarla pratikte olan farklara aşinayiz hepimiz. en azından götürmeye kalksalar bile hazırlıklı olmuş olacağım.

Eyvallah @systemzone köpeğimin üzerindeki yeleği bile borcu ödemeye yeter ama sırf zaten ödediğim borçtan sonra üzerinde "kapattırma talebinize rağmen hattınız kapanmayabilir" yazan bir kağıdı saklama zahmetine girmedim benim yükümlülüğüm borcu ödemekti ödedim ödedikten sonra eline böyle bir kağıt tutuşturulursa... Neyse işte işin özü yapmakla sadece avea tarafından yükümlü kılındığım bir "koşturmaca" işine eyvallah demedim zaten ödediğim borcuda ikinci kez ödemek kanıma dokunuyor o yüzden resmi bir karar gelene kadar ödemeyeceğim.

@alicem hocam haciz müdürlüğüne gittim resmi bir evrak değil bu hukuk bürosu yazmış dedi yani daha haczede düşmedim bilmiyorum ki bu işler nasıl oluyor zaten resmileştikten sonra itirazımı yapacağım da herhalde önce haczedilip sonra itiraz ediliyor bilmiyorum valla :)

Nikoteen tarafından 11/Kas/16 18:44 tarihinde düzenlenmiştir

Troubles'll come & they'll pass
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

Birader sigortalı olarak çalışıyo musun ?

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
Toplam Hit: 3802 Toplam Mesaj: 36
haciz usüle aykırı işlem yapan memura direnmek