Utandım Be Çocuk

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek
    Beni anlatan bir film yapmışsın . 
    Kızgınım, utanç içindeyim. 
    Sana değildir kızgınlığım. Filmdeki Mustafa'dan da utanmış değilim. 
    Başaramamışım, bundandır utancım. 
    Komutam altında, bu vatan için kanını akıtan Türk askerlerinden utandım. 
    "Özgürlük" demiştim, benim karakterimdir.. 
    "Bilim" demiştim, tek yol göstericidir. 
    Sen, "Karanlıktan korkardı" demişsin benim için. 
    Korkardım evet. Bu ulusu boğmak isteyen karanlıklardan çok korktum. 
    Ama insaf be çocuk, korkup da kaçmadım ya. 
    Söküp atmadım mı o karanlığı bu ülkenin üzerinden? 
    Diktatör demişsin bir de. Hiç okumadın mı çocuk? 
    Nerde benim nesilleri emanet ettiğim öğretmenler? 
    Anlatmadılar mı sana? 
    Başkomutan olarak cepheden cepheye koşarken, ve bütün kararları tek başıma alabilecekken neden bir meclis kurdum ben çocuk? Böyle diktatör olur mu? 
    Ah be çocuğum. 
    Neden, nasıl düşman ettiler seni bana? 
    Baktım aşktan, sevgiden, aileden bahseden güzel şeyler yazmışsın bugüne kadar. Belli ki, Çalışkansın, zekisin. Kara cüppeleri ile milletin ümüğüne çökmüş olan yobazları çok iyi anlarım da çocuk, seni anlayamıyorum. Onlar zaten hiç sevmedi beni. Yüzyıllardır süren iktidarlarını çekip almıştım ellerinden. Sevmeyecekler beni elbette.. 
    Peki sen çocuk, sen neden kol kola girdin bu kara kalplilerle? 
    Dedim ya, sana değil kızgınlığım. 
    Başaramamışım. Anlatamamışım demek ki özgürlüğün kıymetini, bağımsız bir ulusun, onurlu özgür bireyi olmanın ne büyük bir nimet olduğunu. 
    Yazık olmuş, onca vatan evladının kanına, onca ananın göz yaşına. Veremem ki şimdi hesabı, ne o gencecik bedenlere, ne de gözü yaşlı analara. 
    "Bu muydu uğruna bizi ölüme gönderdiğin vatan?" derlerse, 
    "bu nesiller miydi, ölen evlatlarımızın kanıyla kurduğun ülkeyi emanet ettiğin?" diye sorarlarsa 
    ne derim ben onlara be çocuk? 
    Olmadı be çocuk... olmadı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek
    Yorumsuz :\

Konumu silenlere inat kürdüm
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

filim i anlamayan anlamamaya devam etsin filim atatürk ün hayatını değil gerçek mustafayı anlatmak için çekilmiştir Atatürk ün milletimiz için yaptığı herşeyi zaten biliyoruz ama bu filimde onun da bir insan olduğu hayatı aşkları duyguları olduğu ve bunların gösterildiği filmi 

bazılarında basmıyor ne yaparsan yap basmıyor anlamıyor  filim iyi yada kötü olabilr ortada saygısızlık yok birşey yok başka bir bakış ile atatürk var

elalem başkasının adına birşeyler yazıyor ama erdi kadar anca  

Alldebrid Türkiye / IDM Türkiye yetkili bayi. ulaşmak isteyen mail atsın tyfn.panxer@gmail.com yada telegram https://t.me/PanxeR
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

PanxeR bunu yazdı:
    -----------------------------

filim i anlamayan anlamamaya devam etsin filim atatürk ün hayatını değil gerçek mustafayı anlatmak için çekilmiştir Atatürk ün milletimiz için yaptığı herşeyi zaten biliyoruz ama bu filimde onun da bir insan olduğu hayatı aşkları duyguları olduğu ve bunların gösterildiği filmi 

bazılarında basmıyor ne yaparsan yap basmıyor anlamıyor  filim iyi yada kötü olabilr ortada saygısızlık yok birşey yok başka bir bakış ile atatürk var

elalem başkasının adına birşeyler yazıyor ama erdi kadar anca  

-----------------------------

aynen hoca anlamamaya devam et sen, bakalım nereye doğru gidiyoruz...

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    azizsenel55
    azizsenel55's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    kim yazmış bunu

Bir gün HERKES FENERBAHÇELİ OLACAK...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1903
    1903's avatar
    Erkek

yahu bu ülkede kurtuluş dizisi gibi muhteşem eserler var.bu eserlerde zaten olması gerektiği gibi, atamızın bu ülke için yaptıklarından, liderlik vasıflarından ve kahramanlıklardan bolca bahsedilmiş.

insanlar neden ısrarla anlamak istemiyor ? can dündar'ın, ben mustafa kemal atatürk'ü anlatıyorum gibi bir iddiası yokki.insanlar hep diyorki, atatürkü anlatmamış, özel hayatını anlatmış.yani sanılıyorki, can dündar farklı birşey söyledi.hayır.can dündar zaten özel hayatını anlattığını yüzlerce kez söyledi.filmin adıda bunun için mustafa.tepki çekmesin diye, mustafa kemal atatürk değil.ama yine çekti yine çekti.

konunun özünde bu film yatmıyor zaten.atamızın ülke vatandaşlarının gözünde ne derece tabulaştırıldığını gösteriyor.fransızlar napolyon için ne tür filmler çekmiş bileniniz var mı ? adamlar kendi liderlerine, büyüklerine resmen eşcinsel diyor filmde.bu şekilde bir yaklaşımın yüzde birini bulamazsınız mustafa filminde.

karanlıkda korkardı demiş.evet korkabilir ne var bunda ?

sığır sürüsünden tırstı denmiş ? evet sığır sürüsünün dumanından korkabilir.burda o dönemler atamızın ne derece diken üstünde olduğu anlatılıyor.ama anlayan yok.

arkadaşlarını astırdı demiş.evet astırmadımı ? banada arkadaşım suikast düzenlemeye kalksa, bende asarım, yargılatırım vs.vs.

kuranı kerim ve diğer kitaplar için, gökten indiği sanılan kitaplar demiş.evet diyebilir.ne var bunda ? laik bir ülke değilmiyiz kardeşim ?

bende ilk başta filmi çok yadırgadım.hatta tbt'deki geçmiş postlarımda bunu görebilirsiniz.ama insan düşününce can dündar'a hak veriyor.kahramanlığı herkes anlatır.kitaplarda zaten bolca okuduk.ama tabuları herkes yıkamaz.

gücüne güç katmaya geldik.formanda ter olmaya geldik.Beşiktaş seninle ölmeye geldik BEŞİKTAŞ !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efrasyap
    efrasyap's avatar
    Erkek

iyi yazı

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByTechno
    ByTechno's avatar
    Erkek
    güzel yazı ama tabi çok kurnazca yapılmış bir film... bu gibi eleştrilere "bizi yanlış anladınız biz atatürkü kötülemedik, onun kahramlık sıfatınıo değil yaşantısını ve kişisel yapısını anlatmaya çalıştık.. " derler tabi amaç bu dğeil bu başlık altında yeni nesile atatürkümüzü yanlış tanıtmaktır.. küçüklerimize ara sırada olsa atatürk, ülke devlet sohbetleri yapmamız ve bilgilendirmemiz gerek... neyse daha fdazla yacamayacağım fizik vizesinden çıktım kafam allak bullak
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek

kim yazmıs bunu?km yazmıssa super yazmıs

özel hayatı anlatıyo filmde ama bunun içinde bi artniyet varmıs gibi gelyo bana :S

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek
    Bu FiLmi İzLemedim Ama Can Dündar'ın Genç Bakış'taki Bazı SözLeri Gerçekten Üzücüydü. Türk Tarih Ve DiL Kurumu'nun Atatürk'ün Bazı Düşünce Ve YazıLarını SansürLemesi Daha Vahimdi. İktidarLarın Atatürk'ün YoLu Ve FikirLerini Yok Etmek İçin ÇabaLaması Bu üLkenin Yeni NesiLLerini BiLgiLendirmek Adına Çok Üzücü.

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalkethuda
    kartalkethuda's avatar
    Erkek
    çok güzel söylemiş. 

maşiyi görüyon mu maşiyi?
Toplam Hit: 1998 Toplam Mesaj: 16