Uydu Kurulum Yardım.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Uydu alıcısına giren kablonun bakır kısmına kablonun içindeki aliminyum teller temas etmiyor ve bakırda eğilme vs yok değil mi ? Eğer varsa penseyle ucunu koparıp tekrardan temizce takmalısın.

Ha birde LNB sağlam mı ?

mkyb tarafından 20/Eyl/21 20:29 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Tüm herşey sağlam hocam,benim sıkıntı sanırım şurda,Eutelsat uydusuna kilitlenmem lazım,fakat bu uyduda olan bir frekans bulmam lazım,sanırım elimdekiler çalışmıyor.Müşteri hizmetlerine sordun sadece uydu adı verebiliyorız dedi :)

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hiç Digitürk izlemediğim için kesin bir şey diyemiyorum ama sitelerinde Türksat yayınımızda var demişler. Bende evde normal uydu alıcısıyla tarama yapınca Digitürk kanallarının şifreli olarak listede görebiliyorum. Sende Türksat'ta mı yok ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Hiç Digitürk izlemediğim için kesin bir şey diyemiyorum ama sitelerinde Türksat yayınımızda var demişler. Bende evde normal uydu alıcısıyla tarama yapınca Digitürk kanallarının şifreli olarak listede görebiliyorum. Sende Türksat'ta mı yok ?

Türksat'tan sinyal alıyorum fakat Eutelsat tan yayın alıyor digitürk

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam uydunu buradaki parametrelere göre ayarlayabilirsin

https://www.lyngsat.com/

Burada tüm uydu internet ve TV bağlantı frekans FEC oriantation falan gibi parametreler var.

Arada bi sinyal dağıtıcın varsa onun bindirdiği frekansı da ekleyip çıkarman gerekebilir.

Digiturkun kullandığı uydular bunlar

https://www.lyngsat.com/providers/tr/Digiturk.html

HolyOne tarafından 20/Eyl/21 21:27 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Hocam uydunu buradaki parametrelere göre ayarlayabilirsin

https://www.lyngsat.com/

Burada tüm uydu internet ve TV bağlantı frekans FEC oriantation falan gibi parametreler var.

Arada bi sinyal dağıtıcın varsa onun bindirdiği frekansı da ekleyip çıkarman gerekebilir.

Digiturkun kullandığı uydular bunlar

https://www.lyngsat.com/providers/tr/Digiturk.html

Teşekkür ederim Holy 👍🏻 Bunlarıda deneyeyim bakalım,anlaşıldı bu gece balkondayız :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mchacker
    mchacker's avatar
    Erkek

türksat 42 derecede eutelsat 7 derecede antenin olduğu yer bu uyduları görüyormu. etraftki çanaklardan az buçuk anlarsın. eutelsat lnbleri saat 4 yönünde olmalı.

türksatta hd yayın frekansında uydu alıcılarında minimum yüzde 92 sinyal almalısın ki yayınların sorunsuz olsun

eutelsatta 65 maksimum alsan yeter.

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Elinde ki küçük monitörlü TV ile Arjantin uydularına bağlanman lazım espri orası ama eutelsat uydusunda yıllardır Digitürk ve bulunup komple taranması kolay herkes değişiik bilgiler kısayollar paylaşmış bir noktayı kaçırıyor olabilirsin.2000 yılında asker de sinema işletir iken sıradan uydu alıcıyla hotbird e asrtra ya bulunduğum yerden ne kadar uydulara bağlanabiliyorsam taratıp izlerdik(bıngıl bıngıl kanallar o zamanlar) eutelsat w de Digitürk yayına başladı onları bile bulurdum şimdi internet zamanı zaman değişti.

weskeyy tarafından 21/Eyl/21 23:11 tarihinde düzenlenmiştir

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

satfinder olmadan şuan yaptığınız iş çok sıkıntılı dsmartta bile biz turksat olmasına yani sinyal gücü yüksek olmasına rağmen tüm kanalların düzgün çalışması için 2.000 tl lik makına ile ince ayar çekiyorduk. 

digiturk ise eutelsat hem sinyal daha düşük hemde tüm kanalların düzgin çalışması için satfinder şart.

konya ucuz memleket çağır bir servis başın ağrımasın ben bile bu işi daha önce servis olarak yapmama rağmen elimde alet edevat olmadığı için sıkıntı çıktığında eve servis çağırıyorum.

Eğer digiturk değil turksat kuşlanıyor olsaydın o zaman iş daha kolaydı.

Toplam Hit: 1152 Toplam Mesaj: 20
uydu ayarlama