folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Uyduyu Nasıl Ayarlarız

Uyduyu Nasıl Ayarlarız

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

eve geldım sunnyi ayarladım sıkıntı yok :D

583 kanal buldun mu??

Bence bu dünya üzerinde seçilmiş ırk diye bi kavram varsa bu ırk kesin ruslardır.Onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi onlar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    UCANTENEKE bunu yazdı
    kaygusuz bunu yazdı

4a yı otomatik  yüklemeyenler alayınızı skeyim kısa ve öz. ömür boyu hepiniz gözümde  o. ç olarak kalacaksınız.

yaptığınız işin a. koyim.

Kime sövüyosun anlayamadım??

Ayarları ayarlamakta güçlük çektiği için uyduyu yapan, fırlatan, uydu alıcısına buna ait otomatik algılayıcı yazılım koymayandan yayın yapan kanallardan tut bu işle alakası olan herkese sövüyor sanırım :)

Birazcık kızmış 2 gün sonra bir şeyi kalmaz. Yani alınmanıza gerek yok.

Bir de kurulumda sorun yaşayan arkadaşlar: En güzeli tüm kanallarınızı silin, ilk mesajda belirtilen frekanstan (42 derece türksat) kanalları aratın sorun çözülür. ( Ayrıca uydu alıcısının menüsünde ille de turksat 4a yazacak diye bir şey yok, 42 dereceyi girin ayar olarak yeterli )

Sıralamak için biraz zaman ayırmanız gerekebilir tabi :)

Edit: İlk mesaj diğer konudaymış. Frekanslar bunlar 

Değişen kanal frekansları için oto arama frekansı

frekans 11844 dikey (vertical) 2222 fec3/4 ( Kaba tabirle Ülkenin batısı için)

yada

frekans 11747 yatay 27500 fec 5/6 ( Ülkenin doğusunda oturanlar için )

AnaMuhalefet tarafından 18/Eyl/14 21:05 tarihinde düzenlenmiştir

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Nexstar da tüm kanalları sildim.

Tekrar otomatik tarama yaptım.

445 kanal yüklendi.

Bir de şu duyuruyu okumakta fayda var.

http://www.turksat.com.tr/tr/haberler/277-turksat-4aya-kanal-gecisleri-tamamlandi

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek
    AnaMuhalefet bunu yazdı
    UCANTENEKE bunu yazdı
    kaygusuz bunu yazdı

4a yı otomatik  yüklemeyenler alayınızı skeyim kısa ve öz. ömür boyu hepiniz gözümde  o. ç olarak kalacaksınız.

Kime sövüyosun anlayamadım??

Ayarları ayarlamakta güçlük çektiği için uyduyu yapan, fırlatan, uydu alıcısına buna ait otomatik algılayıcı yazılım koymayandan yayın yapan kanallardan tut bu işle alakası olan herkese sövüyor sanırım :)

Birazcık kızmış 2 gün sonra bir şeyi kalmaz. Yani alınmanıza gerek yok.

Bir de kurulumda sorun yaşayan arkadaşlar: En güzeli tüm kanallarınızı silin, ilk mesajda belirtilen frekanstan (42 derece türksat) kanalları aratın sorun çözülür. ( Ayrıca uydu alıcısının menüsünde ille de turksat 4a yazacak diye bir şey yok, 42 dereceyi girin ayar olarak yeterli )

Sıralamak için biraz zaman ayırmanız gerekebilir tabi :)

Türksat 4A uydusu projesine az da olsa dahil oldum. Ayrıca kimin hangi frekansta yayın yapacağından tut 17-18 eylül frekans geçişlerinde gerekli prosedürleri hazırlayıp aktif olarak rol aldım.

Bence bu dünya üzerinde seçilmiş ırk diye bi kavram varsa bu ırk kesin ruslardır.Onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi onlar
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

Uyducular paranın damına koydu.

Ben yıllardır tv izlemiyorum. Uydu vb cihazların ayarlarından da bi cacık anlamıyorum. Evde ki tvnin ayarlarını 1 saate çözüp yapabildim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    uçan teneke <------> uydu
    güzel uymuş ama :p

merak ettigım şu, bu uyduların bi kullanım süreleri var.

tüçksat 2a ile 3a. yakınlık açısından daha uzak bi yörüngeye mi şutlanacak. bu tüçksat tanıtım kanalında böylğ bişeyler söylüyorlardı.

böyle degilse, bizim çanaklar ayni yere bakıyor. 2a vğ 3a dan ne amaçla istifade edecekler. kısqca ne olacak. yedekte mi tutacaklar.

bunların hareketi neyle saglanıyor.

hadıı sqglqniyor, hızı ne bunların.

haberleşme uydularının iletişim uyduları ve türlerinden farkı ne

bu transponder nedir uydu uzerindeki canakların adedi midir

onuda gectim, sembol oranı nedir. bizimle beraber 7/24 dönüyor. gerci tanımında günğş panellerinden ğnerji toplaniyor deniliyordu trkst tanıımda...

özet. yaz bişeyler uydu üzerine.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek
    5Agustos1921 bunu yazdı
    uçan teneke uydu

merak ettigım şu, bu uyduların bi kullanım süreleri var. (uyduların kullanım süreleri ilk olarak yakıtları, ikinci olarakelektronik ekipmnların kullanım ömrü)

tüçksat 2a ile 3a. yakınlık açısından daha uzak bi yörüngeye mi şutlanacak. bu tüçksat tanıtım kanalında böylğ bişeyler söylüyorlardı. (TÜRKSAT 2A-3A-4A aynı yörüngede bulunmaktadır.42E yörüngesi ekvator düzleminde42doğu derecesinde. 80 km pencere içerisinde 3 uydumuz bulunmaktadır.)

böyle degilse, bizim çanaklar ayni yere bakıyor. 2a vğ 3a dan ne amaçla istifade edecekler. kısqca ne olacak. yedekte mi tutacaklar. (2A uydusunun ömrü azaldı, aynı freknas aralığında bulunan 4A uydusu 2A' nın trafiğini aldı, uydularımız üzerinde farklı frekans bantları bulunmaktadır.)

bunların hareketi neyle saglanıyor. (Uydular keplerin bulduğu fizik yasaları ile yörüngesinde bulunmaktadır)

hadıı sqglqniyor, hızı ne bunların. (yaklaşık 3072m/s, 42000 km çapı bulunan bir daireyi 1 günde dönüyor)

haberleşme uydularının iletişim uyduları ve türlerinden farkı ne (haberleşme uyduları ile iletişim uyduları aynı şeyler, uyduyu ayna gibi düşünebilirsin,, gönderdiğin bilgiyi farklı frekansta sana geri gönderir)

bu transponder nedir uydu uzerindeki canakların adedi midir (transponder uydu üzerindeki iletişim kanalına verilen isimdir. input mux camp twta output mux.tan oluşur.)

onuda gectim, sembol oranı nedir(Sembol oranı: bat genişliğinin aktif data gönderilen kısmına denir diye açıklayabilirim, Roll off diye bir filtre var bant genişliğini bu filtre faktörüne bölüyosun  sembol oranı çıkıyor). bizimle beraber 7/24 dönüyor(evet dünya ile açısal hızları aynı). gerci tanımında günğş panellerinden ğnerji toplaniyor deniliyordu trkst tanıımda... (Güneş enerjisinden sadece elektrik üretiyor, manevra içiin ayrıca yakıtı var, Uçaklar yükselmek için hava itiyor uzayda hava olmadığı için ayrı bir yakıtı var)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek
    kaygusuz bunu yazdı

hacı anlıyoruz sinirlisin ama sorumlusu hiç kimse değil sadece aldığın yada kullandığın receiver sorumlu

turksatta her kolaylık var şebeke aramayla kolay kanal bulma ve özel tkgs turksat kanal güncelleme sistemi ( http://www.turksat.com.tr/tr/turksat-kanal-guncelleme-sistemi )

yanlışlrı şu turksat olarak

tv yayınları frekanslarını önceden belirlememeleri , uydu filosu kuracaksan hotbird deki gibi her uyduya frekans aralığı bırakacaksın bir kanal geldimi yıllarca gitmeyecek başkada hataları yok yoksa her uydu değişiminde frekanslar mı söğütü dağıtacaksa bu hem beceriksizlik hem vurdum duymazlık hemde ne kadar işten anlamadıklarının göstergesi geleceği görmüyor günü kurtarıyorlar

tek suçları bu gerisi senin aldığın uydu alıcının kullanım ve özelliklerinin kısıtlı olmasından kaynaklanıyordur

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    UCANTENEKE bunu yazdı
    5Agustos1921 bunu yazdı
    uçan teneke uydu

merak ettigım şu, bu uyduların bi kullanım süreleri var. (uyduların kullanım süreleri ilk olarak yakıtları, ikinci olarakelektronik ekipmnların kullanım ömrü)

tüçksat 2a ile 3a. yakınlık açısından daha uzak bi yörüngeye mi şutlanacak. bu tüçksat tanıtım kanalında böylğ bişeyler söylüyorlardı. (TÜRKSAT 2A-3A-4A aynı yörüngede bulunmaktadır.42E yörüngesi ekvator düzleminde42doğu derecesinde. 80 km pencere içerisinde 3 uydumuz bulunmaktadır.)

böyle degilse, bizim çanaklar ayni yere bakıyor. 2a vğ 3a dan ne amaçla istifade edecekler. kısqca ne olacak. yedekte mi tutacaklar. (2A uydusunun ömrü azaldı, aynı freknas aralığında bulunan 4A uydusu 2A' nın trafiğini aldı, uydularımız üzerinde farklı frekans bantları bulunmaktadır.)

bunların hareketi neyle saglanıyor. (Uydular keplerin bulduğu fizik yasaları ile yörüngesinde bulunmaktadır)

hadıı sqglqniyor, hızı ne bunların. (yaklaşık 3072m/s, 42000 km çapı bulunan bir daireyi 1 günde dönüyor)

haberleşme uydularının iletişim uyduları ve türlerinden farkı ne (haberleşme uyduları ile iletişim uyduları aynı şeyler, uyduyu ayna gibi düşünebilirsin,, gönderdiğin bilgiyi farklı frekansta sana geri gönderir)

bu transponder nedir uydu uzerindeki canakların adedi midir (transponder uydu üzerindeki iletişim kanalına verilen isimdir. input mux camp twta output mux.tan oluşur.)

onuda gectim, sembol oranı nedir(Sembol oranı: bat genişliğinin aktif data gönderilen kısmına denir diye açıklayabilirim, Roll off diye bir filtre var bant genişliğini bu filtre faktörüne bölüyosun  sembol oranı çıkıyor). bizimle beraber 7/24 dönüyor(evet dünya ile açısal hızları aynı). gerci tanımında günğş panellerinden ğnerji toplaniyor deniliyordu trkst tanıımda... (Güneş enerjisinden sadece elektrik üretiyor, manevra içiin ayrıca yakıtı var, Uçaklar yükselmek için hava itiyor uzayda hava olmadığı için ayrı bir yakıtı var)

yakıt derken nasıl bir yakıtı var bu kadar hız ve dönüşe nasıl ve ne kadar yetebiliyor nasıl bir yakıt deposu varki ve bunu döndüren nasıl bir motor tipi var herhalde1.2 turbo beslemeli dizel değildir :) çok merak ettiğim konulardır

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

lyngsattan istediğin uydudaki kanalların frekansları bul, örnek:

http://www.lyngsat.com/Turksat-2A-3A-4A.html

Eğer çalışmazsa arada frekans bölücü olabilir frekansa 250 ekleyip çıkarmayı dene manual aramadan

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
Toplam Hit: 6071 Toplam Mesaj: 46