folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Uykudan Uyandıran Vertigo - Çözümü Anlatıyorum Çok Dikkat Edin

Uykudan Uyandıran Vertigo - Çözümü Anlatıyorum Çok Dikkat Edin

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Bu siteyi öz kardeşim gibi severim. Çok fazla fikrinizi desteğinizi almış kardeşiniz olarak çok önemli bir hastalık ve çözümünü detaylıca anlatacağım. Kendiniz ve sevdikleriniz için okumanızı tavsiye ederim.

GİRİŞ:

Dün gece saat 04:00 de sağımdan soluma dönerken birden uyandım. Ama nasıl uyanma? Dünya bir dönüyor öyle böyle değil.

Şekerim düştü, tansiyonum düştü, açlıktan elim ayağım boşaldı gibi bir halsizlikten bahsetmiyorum. İnanılmaz kötü bir deneyim.

Gördüğünüz her şey kontrolsüzce dönüyor gözünüz kararıyor sabit duramıyorsunuz. Ayağa kalkmaya çalıştım ama kalkamadım.

O an ölüyor olduğunuzu veya beyin kanaması geçirdiğinizi düşünebilirsiniz gerçekten. Bazıları kusuyormuş o sırada bende olmadı.

Eğer uykuda yakalanmazsanız o kadar panik olmayabilirsiniz. Ama uykuda savunmasız kalıyorsunuz.

O AN NE YAPMALISINIZ:

Yapmanız gereken tek şey var. Panik yapmadan olduğunuz yerde 10,15 sn beklemek. Beyniniz içeride dönüp dönüp max 15 saniyede duracak.

Sıkıntı buradan sonra başlıyor. Artık ayağa kalkarken, sağa sola dönerken, özellikle baş aşağı bakarken aynı şeyi tekrar ve tekrar yaşayacaksınız.

O an sanırım bku yedim diyebilirsiniz.

Çünkü aynı deneyim aynı şiddette devam ediyor olacak.

Eğer elde kolda güçsüzlük uyuşma çift görme gibi sorun yoksa acil doktoruna gitmeyin.(yine de siz bilirsiniz belki de beyin kanaması geçiriyorsundur gidebilirsin) 

NE OLDUĞUNU ANLAMAK: (videoyu izleyin)

Yanınızda biri varsa şunu yapacaksınız, önce sağ pozisyona yatıp yakınınızdan gözünüzün içine bakmasını isteyeceksiniz. Gözünüz böyle fıldır fıldır titriyor olacak. Sonra sola dönüp baktıracaksınız. Hangi tarafta titreme varsa o tarafı düzeltmek gerekecek şimdi. 

https://youtu.be/_1kVVn2pcHA?si=3txkXRi33YLmt83-

ÇÖZÜM:

Şuan pozisyonel baş dönmesi yaşıyorsunuz. Kulak kristalleriniz kaymış durumda. ÇOK ENTERESAN AMA BİRAZDAN EPLEY MANEVRASI İLE DÜZELECEK. 

Tek başınıza iseniz inanmayarak bile olsa şu dayının dedikleri gece yaptığımda YEMİN EDERİM sol tarafımı düzelttim. (Epley manevrası ile ilgili çok fazla video var ama mutlaka yanınızda biri olmalı bu abimiz tek başına çözmüş meseleyi. Doktor da benzer şeyleri yapacak yani kocakarı yöntemi değil kesinlikle)

https://youtu.be/MukDxdWj544?si=pz8f8xwAKLf3_G6S

Yani önce bu manevraları kendi kendinize deneyebilirsiniz. Ancak bende iki taraftada vardı o yüzden diğer tarafım düzelmediği için doktora gittim. KBB ye gitmelisiniz bakın acile değil. Orda hemen epley manevrası yapacak doktor. Manevrada doktora kopar al kafamı dedim dönmeden dolayı kötüydü gerçekten ama birkaç manevra daha yaptı ve düzeldi.

Ardından tanıdık bir kbb ci vardı onu aradım. Tabi epley yaptırdığımı anlatmadım. Klinikte o da manevra yaptı. YEMİN EDERİM ARTIK DÖNME GİTMİŞTİ. Bi şeyin yok dedi artık geçmişti çünkü.

Bir sürü manevra videosu var internette ama çoğunlukla yanınızda birinin olması lazım. Daynın taktik tek başınıza iseniz çok faydalı oldu bende.

SONUÇ:

Özetle en büyük sebebi STRES başka bir sebebi de yok. Birçok hasta hapla bunu yenmeye çalışıyor. Anneme yapmamış mesela doktor epley manevrasını. Yani bilgisiz ilgisiz doktorlar yüzünden bunu çekmeye devam edebilirsiniz çoğunlukla ilaçlık bir konu değil.

Dün korka korka uyudum acaba tekrar uyanır mıyım diye sağlam uyandım. Hemen sizlere yazdım. Kendinize dikkat edin zeybekustası :)

zeybekustasi tarafından 09/Nis/24 07:31 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Bu siteyi öz kardeşim gibi severim. Çok fazla fikrinizi desteğinizi almış kardeşiniz olarak çok önemli bir hastalık ve çözümünü detaylıca anlatacağım. Kendiniz ve sevdikleriniz için okumanızı tavsiye ederim.

GİRİŞ:

Dün gece saat 04:00 de sağımdan soluma dönerken birden uyandım. Ama nasıl uyanma? Dünya bir dönüyor öyle böyle değil.

Şekerim düştü, tansiyonum düştü, açlıktan elim ayağım boşaldı gibi bir halsizlikten bahsetmiyorum. İnanılmaz kötü bir deneyim.

Gördüğünüz her şey kontrolsüzce dönüyor gözünüz kararıyor sabit duramıyorsunuz. Ayağa kalkmaya çalıştım ama kalkamadım.

O an ölüyor olduğunuzu veya beyin kanaması geçirdiğinizi düşünebilirsiniz gerçekten. Bazıları kusuyormuş o sırada bende olmadı.

Eğer uykuda yakalanmazsanız o kadar panik olmayabilirsiniz. Ama uykuda savunmasız kalıyorsunuz.

O AN NE YAPMALISINIZ?

Yapmanız gereken tek şey var. Panik yapmadan olduğunuz yerde 10,15 sn beklemek. Beyniniz içeride dönüp dönüp max 15 saniyede duracak.

Sıkıntı buradan sonra başlıyor. Artık ayağa kalkarken, sağa sola dönerken, özellikle baş aşağı bakarken aynı şeyi tekrar ve tekrar yaşayacaksınız.

O an sanırım bku yedim diyebilirsiniz.

Çünkü aynı deneyim aynı şiddette devam ediyor olacak.

Eğer elde kolda güçsüzlük uyuşma çift görme gibi sorun yoksa acil doktoruna gitmeyin.(yine de siz bilirsiniz belki de beyin kanaması geçiriyorsundur gidebilirsin) 

NE OLDUĞUNU ANLAMAK:

Yanınızda biri varsa şunu yapacaksınız, yatağa yatıp önce sağ pozisyona yatıp gözünüzün içine bakmasını isteyeceksiniz. Gözünüz böyle fıldır fıldır titriyor olacak. Sonra sola dönüp baktıracaksınız. Hangi tarafta titreme varsa o tarafı düzeltmek gerekecek şimdi.

https://youtu.be/_1kVVn2pcHA?si=3txkXRi33YLmt83-

ÇÖZÜM:

Şuan pozisyonel baş dönmesi yaşıyorsunuz. Kulak kristalleriniz kaymış durumda. ÇOK ENTERESAN AMA BİRAZDAN EPLEY MANEVRASI İLE DÜZELECEK. 

Tek başınıza iseniz inanmayarak bile olsa şu dayının dediklerim yaptığımda YEMİN EDERİM sol tarafımı düzelttim.

https://youtu.be/MukDxdWj544?si=pz8f8xwAKLf3_G6S

Yani önce bu manevraları kendi kendinize deneyebilirsiniz. Ancak bende iki taraftada vardı o yüzden diğer tarafım düzelmediği için doktora gittim. KBB ye gitmelisiniz bakın acile değil. Orda hemen epley manevrası yapacak doktor. Manevrada doktora kopar al kafamı dedim dönmeden dolayı kötüydü gerçekten ama birkaç manevra daha yaptı ve düzeldi.

Ardından tanıdık bir kbb ci vardı onu aradım. Tabi epley yaptırdığımı anlatmadım. Klinikte o da manevra yaptı. YEMİN EDERİM ARTIK DÖNME GİTMİŞTİ. Bi şeyin yok dedi.

Bir sürü manevra videosu var internette ama çoğunlukla birinin olması lazım yanınızda dayının taktik tek başınıza iseniz çok faydalı oldu bende.

Özetle en büyük sebebi STRES başka bir sebebi de yok. Birçok kişi ve hasta hapla bunu yenmeye çalışıyor. Anneme yapmamış mesela doktor epley manevrası. Yani bilgisiz ilgisiz doktorlar yüzünden bunu çekmeye devam edebilirsiniz çoğunlukla ilaçlık bir konu değil.

Dün korka korka uyudum acaba tekrar uyanır mıyım diye sağlam uyandım. Hemen sizlere yazdım. Kendinize dikkat edin zeybekustası :)

Baş dönmesine olumlu gelebilir  , Vertigo kulak çınlaması da yapar kristallerin kayması sebebiyle Tinnitus durumu kötü ve o geçmiyor. Bu tarz manevralar da Tinnitus u çok aşırı kötülestirir.

Özetle Lokman Hekim tadında öneriler sağlıksız kardom benÇe.

Kurtlar tasma takmaz....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Doşşak mı geçiyorsun hoca. Söylediğim her şey tıbbi ve bilimsel arkadaşlar. Koca karı ilacı ASLA değil.

Doktorun yaptırdığı şeyi evde kendin de deneyebilirsin diyorum.

Burda hacamattan ottan bahsetmiyorum. Bilimsel bir olayı detaylıca anlattım. Aman diyim.

Dayının videosu tek başına yapacağın bi şey ama yok profesyonel bir epley manevrası yapmak istiyorum diyorsan bu hatunun yaptıklarını yapabilirsiniz. Doktor da birebir aynısını yaptırıyor.

https://youtu.be/Ho0PSA8BvrY?si=KR2b2Y8viwwCVPdA

zeybekustasi tarafından 09/Nis/24 07:23 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

Kardo cok gecmiş olsun. Böyle bir rahatsızlık durumunda dogru teshis de cok onemli. Umarım tamamen gecmiş, iyileşmişsindir

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

annemde de oldu manevra ile geçti

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Aynı problemi yaşayan arkadaslar iyi bir goz Dr una gidin 

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NiKoTiN
    NiKoTiN's avatar
    Erkek

1 kere başıma geldi. hastanede ne olduğunu anlayamadılar doktor doktor gezdik tekerlekli sandalyede. eğer 1-2 gün daha aynı şiddette devam edecek olsaydı, muhtemelen son gücümle kendimi camdan atardım. dayanılacak birşey değil.

NiKoTiN
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun aynı şeyleri 2 , 3 sefer yaşamışımdır, manevralarla düzeltiliyor ama tekrarlama durumu olan bir rahatsızlık bilgin olsun ,

Benim de evde manevralar yaparak kendimi rahatlattığım ataklarım olmuştu.

Ani baş hareketlerinden ömür boyu sakınmalısın uyurken sağa sola dönüşlerini sert yapma hiç bir zaman

Ayakkabı bağcığını bağlarken eğilip kalkarken bile birden eğilip kalkma. 

Yastığını yükselt böyle dümdüz yatma.

Alkol , sigara felan tetikler

Grip soğuk algınlığı gibi rahatsızlıkları geçirdiğin zamanlar da çok fazla sümkürmek yine tetikliyor

Vasoserc bıd 24 mg adlı ilaç verilmişti bana manevra tedavisinden sonra kullanmıştım bu kulak içi kristalleri baskılıyor kayma ihtimalini azaltıyor şikayetleri azaltıyor.

Geçmiş olsun tekrardan.

piiiranha9242 tarafından 09/Nis/24 13:46 tarihinde düzenlenmiştir

..Morali hep bozuk olan insan..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zgmanco
    zgmanco's avatar
    Erkek

Bende bu problemi yaşadığımda bu dayı sayesinde duzelmistim. Umarım tekrar yaşamam çok can sıkıcı bir olay.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Korkuluk
    Korkuluk's avatar
    Erkek

1-2 hafta ilaç kullandım geçmedi. Manevrayla tekte bitti.

Eğer odadaki en zeki insan sensen, yanlış odadasın demektir.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    NiKoTiN bunu yazdı

1 kere başıma geldi. hastanede ne olduğunu anlayamadılar doktor doktor gezdik tekerlekli sandalyede. eğer 1-2 gün daha aynı şiddette devam edecek olsaydı, muhtemelen son gücümle kendimi camdan atardım. dayanılacak birşey değil.

Bu yorum maalesef çok haklı kimse bu şekilde yaşayamaz...

Toplam Hit: 760 Toplam Mesaj: 16
vertigo