Uyuz Oluyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek
    dhmm bunu yazdı

Kardesim once bir sakin ol. Sakin ol bos yere bir akilsiz yuzunden kendini sikintiya sokma. 

Sen o adamla konustuysan az cok laftan anlayan / anlamayan biri oldugunu anlamisindir. Anlayaqn biri gibi gorunuyorsa. Git insanca soyle derdini. Hir gur yapacak biriyse kaldirim kimsenin mali degildir. Git edebildigin sikayeti et. Ama yasal yoldan. Bir dengesiz yuzunden kendi hayatini karartmaya degmez.

yasal olarak bimer ve belediye zabıtaları önerisi geldi başka bunun bir yasal yolu yokmudur acaba?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek
    Yetersizbakiye bunu yazdı
    NoToLeRaNcE bunu yazdı
    Dryrock bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

arabamız yok diye .benim bahçemin içine park ediyorlar .xd. senin durumun iyi .  sanırım samimiyetten oluyor böyle şeyler.

yola koyduğu eşyaları zabıtaya şikayet edersen hallederler.

aynen hocam işi zabıtaya bırak

dediğm gibi hocam  zabıta geliyor çayını içip muhabbet edip gidiyor

Oyle bi dunya yok nasi cayini icip gidiyo ? Tuttugu paroru tutanagi iste pesini birakma.

S.ke s.ke islem yapmak zorunda.

hocam zabıtayı biraz dürttün mü işini yaparlar

Daha önce kendi mahallemdede olmuştu. adamların gelip çayı içip muhabbet edip gittiğini kendi gözlerime gördüm.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

Tak tekere bicagi. Ertesi gun yine tak. Senin istedigin yere birakana kadar tak. Hos degil bir fikir iste.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek

sık dükyanına kursun yagmuruna tut ibneyi 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

sana bir akıl vereyim: sinirli olabilirsin. agresifte olabilirsin. deli de olabilirsin. adam çok haksızda olabilir.

bunların hepsi olabilir. sadece bilmen gereken tek şey var.

kimsenin malına zarar verme kolay kolay. ülkede cahil adam çok. git adamın kendini bıçakla 1 sene sonra unutulur. ama git adamın malına zarar ver 20 yılda geçse senin peişini bırakmaz.

malını ve parasını kendi bedeninden hatta ailesinden çok seven adamlar var ülkede.  malına zarar geldi diye canlı bomba gibi kendini tehlikeye atıp büyük olaylara karışan çok kişi var.

20 kilo etini dükkandan çalan adamı yakalayıp doğrayan kassaplar var. arabasını çizdi diye ayağına sıkan adamlar var.

mala zarar verirsen düşman edinirsin. annen kardeşin deden ailen işin içine karışabilir.

önce gidip tartışırsın. laftan anlamaz iyice anlatmaya çalışırsın oda olmaz kavga edersin dayak atarsın veya dayak yersin sıkıntı yok.

ama ne olursa olsun kimsenin malına kolay kolay zarar vermeyin. özellikle bu gibi durumlarda asla öyle şeyler yapmayın.

olaya şöyle birdaha uzaktan bakmaya çalış. yapacağın okadar şey sadece bir park için olacak mantıklı mı ?

adamın çirkin suratı yada yarrak gibi konuşması seni deli edebilir ama bu asla gidip başını ağrıtacak şeyler yapman gerektiği anlamına gelmez.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Hocam istediğin kadar sinirlen tutup da bana söver misin bilmiyorum da

Dükkanın önüne araba çekenlere ayar oluyorum. Yahu göt kadar alan bi araba kapatıyor tüm dükkanı sonrasında orda dükkan mı var yok mu belli olmuyor. Ha kaldırıma kadar eşya konulması tabiki yanlış da dükkanın önüne, garajın önüne park etmek falan da yanlış

iyibu! yeniden..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Benzer olay başıma geldi, rica ettim yola koyduğu tezgahı almadığı gibi dayılandı ben buraya vergi ödüyorum bilmemne...

Trafiği aradım, hopörlörü açtım telefonun dinlesin diye, polis "sorun devam ediyorsa gelip cezasını yazalım" dedi, eleman da paşa paşa aldı tezgahını yoldan...

Pisliğe bulaşma. Gerek yok...

H̶u̶z̶u̶r̶ Para islamda. Paradan 1 sıfır daha attım. Dolar artık 35 değil, 3,5 lira desin, bu halkın %60'ı bayram etmezse ben de sokaklarda ben eşeğim diye bağırarak koşturucam.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek

hayır ya alt tarafı bir yarım saat araba parkedip dedemi görüp gidicem hepsi bu yani. Ve bunu her hafta yaşamaktan sıkıldım. Adamın dükkanı büyük ve tam köşede. 3 bi kenara 3 bi kenara tam 6 arabalık yer işgal ediyor. Şu an sakinleştimmi? evet. ama hayatımda ikinci defa birine kin tuttum. bu işin peşini bırakmıycam aga. suratına küfrettim bişey diyemedi bıçaklasam deymez. Önce bimer e sonra belediyeye gidip şikayet edicem heralde yine. Gelen en mantıklı tavsiyeler bunlar gördüğüm kadarıyla.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    albertinajeffley
    albertinajeffley's avatar
    Dişi

arkadaslar sızden rıcam lutfen  konu acarken kufr etmeylim.bay arkadaslar oldugu kadar bayanlarda giriyor bu sıteye.bıraz olsun saygınız olsun.canınız skılabilir,merak ettıgınız bişey olabilir fakat araya cırkınce kelimeler lütfen yerlestirmeyelim

azcık o guzel beynınızı kullansanız hıc fena olmazdı hanı..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrkps
    mrkps's avatar
    Erkek
    Dryrock bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

arabamız yok diye .benim bahçemin içine park ediyorlar .xd. senin durumun iyi .  sanırım samimiyetten oluyor böyle şeyler.

yola koyduğu eşyaları zabıtaya şikayet edersen hallederler.

aynen hocam işi zabıtaya bırak

dediğm gibi hocam  zabıta geliyor çayını içip muhabbet edip gidiyor

zabıtayıda şikayet et görevlerini yapmıyorlar diye...

Toplam Hit: 3884 Toplam Mesaj: 30
yasal esnaf zabıta dükkan