folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Uzak Mesafa Wireless Adaptor/Anten

Uzak Mesafa Wireless Adaptor/Anten

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PatriotCracker
    PatriotCracker's avatar
    Erkek

Öncelikle orda 3km benzeri mesafe yanılgılarına düşme. Açık alanda iki cihaz arada hiç bir engel olmadan 1mbps link ile bir birine anca bağlanır. Ara sıra parazit çevre radyasyonu gibi sebeplerden bağlantı kopar. kopmasa bile rezil rüsva bi şekilde devam eder. Sinyal Seviye yanılgısı olabilir. Mesela Broadcom chipset li Wifi ürünler düşük sinyal ile çok temiz ve hızlı wifi link kurabiliyor. Realtek camiyasında Yuksel sinyal gucu alırsında bağlantı kalitesi üşük olur. Kafan karışmasında ben sana TP-Link grid anten tavsiye edeyim 100TL civarı olması lazım. Ona bağlayabileceğin USB arabirimli bütün Wifi adaptörleri hemen hemen aynı performansı verir. Anten çok önemli. 1KM - 3KM muhabbetlerine fazla takılma. Uygulamada hiç öylde 3km olmuyor mesafe.

Aldığın interneti Paylaştıracam dersen iş daha karmaşık bir hal alıyor. Laptop üzerindeki Wifi adaptörün ile en basit şekilde paylaşıma açabilirsin. Tabi laptop kapanırsa diğer cihazlar netten düşer. Bir Wifi Köprü ye bağlı bir AP ile o işte çözülür. Tabi ayarları bilmeyen birine karışık gelebilir.

Anten: http://www.hepsiburada.com/liste/tp-link-tl-ant2424b-24dbi-outdoor-parabolic-anten/productDetails.aspx?productId=bd190040&categoryId=2699&SKU=BD190040

Adaptor: http://www.hepsiburada.com/liste/tp-link-tl-wn722nc-usb-cradle-ile-150mbps-yuksek-kazancli-kablosuz-usb-adaptor/productDetails.aspx?productId=bd40030&categoryId=103939&SKU=BD40030

Piyasada bu işi hakkı ile kaliteli olarak Yapan TP-Link var. Dikkat edersen hiçbir üründe X Km yazmaz. Doğrusuda budur. Mesefa tamamen senin kullanım alanına bağlıdır. Hava şartları, Parazit, Sis v.b. mesafeyi oldukça kısaltır.

-------- Dünya kadar malın olacağına fındık kadar beynin olsun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    İkinize de cok tesekkurler arkadaslar, bizzat model tavsiyesine de ihtiyacim var.
    Canak anten gibi milim milim oyntarak da ugrasirim hic sorun degil :)

@patriot hocam x km falan yazmaz demissin ama bu cikis gucleri mW cinsinden ve dBi degerleri var neye gore secmeliyim?

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Ap

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    microkabus
    microkabus's avatar
    Erkek

çizik

Coffe and Cigarettes (2003) ;) ! A.L.o.N.e
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RunAway
    RunAway's avatar
    Erkek

Hocam konuya tam hakim değilim ama TTNETin verdiği standart modemlerin 3km öteye stabil şekilde sinyal gönderip alabileceğinden süpheliyim. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Zamanında alfa 2000 mw getirtip kullanmıştım. Hatta 2 taneydi birisini bir arkadaş illa istedi sattım. Usb dongle oluyor kendileri 7 db kaliteli bir antenle bile çok uzaklardan bağlantı kurabiliyordum stabil şekilde. Birde yanılmıyorsam modem kanalını standart milletin kullandığı gibi 6 veya 11 seçme ki sinyaller fazla etkilenmesin. 12. veya 13. kanala ayarlayınca daha uzak mesafelere şu wifi /b modu oluyordu onunla erişir. Bildiğim kadarıyla wifi /g moduda yakın mesafede büyük paketler için kullanılıyor. Yanılabilirim istersen bir araştır.

watervay tarafından 07/Eki/12 01:35 tarihinde düzenlenmiştir

Syntax error..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Bilgi icin teşekkür,

Modemi kendim kurmayacagim şifresiz wireless arayacağım sadece,

Bosa mı kürek çekiyorum ?

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

aradığın şey bu olabilir mi gerçi gece gece pek okuyamadım yazılarını

http://www.tahribat.com/Forum-1-5-Km-Lik-Wireless-Antenim-112052/

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rocketadam
    rocketadam's avatar
    Erkek

hacılar bwnim de böyle bir sıkıntım var. ben de komşudan kablosuz bağlantı alıyorum mesafe 9-10m ancak arada kopma çekmeme sıkıntısı oluyor. bu problemi nasıl çözebilirim?

Bir milletin zenginliği hisse senetleri değil, hissi senetleridir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

http://bizdehesapli.com/?mainpage=urun_detay&urun_kodu=TL-WA5210G

bende var memnunum kullanıyorum. beşiktaşın göbeğinde 150+ wireless buluyor. çekim kalitesi iyi. sen birde ayrıca çanak anten alıp bu alete bağlarsan daha çok verim alırsın.

bu işte kural, önün açık olacak, ağaç,bina,cadde(araba çok etkiliyor) olmayacak. bir diğer eksisi ise normal wirelesslardan alıştığın gibi her yöne çekmiyor, hangi yöne çevirirsen düz bir açıyla çekiyor yani güzel verim almak için ilk aldığında bi 2-3 saat uğraşırsın ama değiyor :)

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
Toplam Hit: 6797 Toplam Mesaj: 56