folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Güvenliğine Giriş
linefolder Uzaktan Erişim (Radmin) Anlatımı

Uzaktan Erişim (Radmin) Anlatımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adanakebap
    Khaine
    Khaine's avatar
    Erkek

Uzaktan kontrol sistemleri gün geçtikçe gelişiyor ve kullanım alanları artıyor.Aslında çalışma prensipleri Trojanlarla aynı fakat farklı olarak NT domain sifrelerini kırabılıyor ya da kendi tanımladıgınız sifre ve/veya IP/IP blokları üzerinden baglantıya izin veriyorlar. Bunun yanında kripto özellikleri sayesinde klavye ve mouse tan gönderilen verileri şifreliyebiliyorlar. Normalde bu yazılımlar hackerlar için bulunmaz hint kumaşıdır.Çünkü direk programı karşı tarafa kullandırabilir veya oluşturduğu açıktan faydalanabilir.Çünkü eğer bu programları kullanmak istiyorsanız firewall dahi olsa bunu tanımlamalısınızdır.Çünkü bu tip yazılımlar RPC komutlarını kullanmak için birkaç portu açık bırakmak zorundadır işte bu açık bırakılan portlarda kullanıcıda büyük bir güvenlik açığı oluşturmaktadır nitekim orta halli bir hacker bunu kullanarak kullanıcının bilgisayarına sıza bilir. Şuanda bu tip yazılımların en popüleri ve bana göre en başarılısı Radmin ; İşte Radminin birkaç kilit özelliği ;

*Radmin bir servis olarak bilgisayarınıza yüklenir.

*Aynı anda birden çok kullanıcı bir tek bilgisayara bağlanabilir.

*Kullanıcılar sadece görüntüleri izleyebilir ve kontrol edilen bilgisayara müdahale edebilir. Bu özelliği sayesinde Radmin eğitim kurumlarında kullanılabilir.

*Windows Nt / Win2k güvenlik katmanlarını entegre olarak, bu katmanları kullanır. *Doğru kontrol sağlar, uzak bilgisayarınızı izleyebilir, kontrol edebilir, dosya gönderip alabilir, veya telnet uygulamaları başlatabilirsiniz.

*Gönderilen ve alınan bilgileri 128 bit şifreleyebilir. Bu özellik sadece %5 performans kaybına neden olur.

*Ip filtreleme yapılabilir.

*Bağlantı hızınıza göre kendisini otomatik olarak ayarlayabilir. Yavaş bir modem bağlantısında bilgi transfer hızını saniyede 5, 10 ekrana kadar düşürür. Hızlı bir ağ bağlantısında ise bu hız saniyede 500, 1000 ekrana çıkar. Bunun dışında en çok göze çarpan özelliği ise NT tabanlı sistemlerde domain üzerinden bağlantıyı desteklemesi böylece bağlananlar kullanıcı adı ve şifre kullanabiliyorlar. Default olarak kullandığı 4899

* tabi bunu değiştirmek kullanıcıların elinde. Bağlantı oluşturmak yukarıda dediğim gibi trojanlara benziyor yani ana kontrol yapacağınız bilgisayarda radmin programının bağlanılacak bilgisayardada serverın olması lazım.Karşı tarafın ipsini öğrendikten sonra "connect to" menüsünden ipyi yazarak girebilirsiniz.Bundan sonra ise her türlü işlemi görmeniz ve yapmanız mümkün.Karşı tarafta icon "hide" seçilmişse ve sizde "view only" özelliğiyle bağlanırsanız karşı tarafın bağlantıdan haberi olmaz(tabi böyle birşey ne kadar mümkün olur bilemem)...

Radmin v2.2 Download : http://www.radmin.com/download/radmin22.zip (1.85 mb) - ( 30 Günlük full fonksiyon deneme sürümü)... {Biryerlerden kopyalanmıştır. Dolayısıyla okuduktan sopnra ben bunu şu siteden okumuştum, şu linkten indirmiştim gibi yorumlar yapmayın!} kusradfa bakmayın ENTER Tuşunu işletemiyom bu forumda

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    ay ak artık şu enter olayını bir çöz ak. yazdıkların boyle doğrudurust okunmuyor.

ftw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fugitive
    Fugitive's avatar
    Erkek

o siteden okudum bu siteden okudum demicem yani yanlışda anlama ama tahribat bilgi bankasında benim yazdığım yazıyı yazmışın :) olsun önemi yok...

http://www.tahribat.com/doc.asp?docid=4

You think the game is over ? It has just begun ;)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

http://www.e-hack.org/index.php?id=92

burda yazının aynısı var

ftw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek

radmin güzel bir program antiky ile bu programı denemiştik antiky benim pc ye girip her p*kumu kurcaladı sonra reset bile attı :) tavsiye ederim bu programi yane :)

3 Hafta önce Sigara Öldürüyor diye okudum, sigarayı bıraktım. 2 hafta önce Alkol Öldürüyor diye okudum, Alkolü bıraktım. Geçenlerde Aşırı Seks öldürüyor diye okudum, okumayı bıraktım..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeriC
    MeriC's avatar
    Erkek
    radmin i kullana bilmek için trojan olması lazım.trojansız giremezsin adamın pc sine

I"m Not a Hacker I"m a "" Security "" Professonial
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fugitive
    Fugitive's avatar
    Erkek
    MeriC bunu yazdı:

radmin i kullana bilmek için trojan olması lazım.trojansız giremezsin adamın pc sine

kardeş trojan falan olması gerekmiyor bu program zaten trojan değil uzaktan erişim programı radmin serverının karşı tarafta çalışır şekilde olması yeterli ...

You think the game is over ? It has just begun ;)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aforizma
    aforizma's avatar
    Erkek

kardes kullanacagımız portu nasıl ayarlıyoz hep 4899 mu olacak

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aforizma
    aforizma's avatar
    Erkek
    ben de hep cant connect to server diyo nası olacak bu iş
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

RAdmin uzun süre kullandığım ve bencede Bellarc monitor ve PCAnywhere den daha iyi bir yazılım yanlız Kaspersky ve bazı antivirus yazılımları RAdmin i virus veya max. risk app. olarak  algılıyor.
    Birçok banka ve şirket kendi intranetlerinde clientlara erişmek için bunu kullanıyor.

Bu arada ADSL modem (router) ile bağlanacaksanız, NAT ayarlarında ip ve port yönlendirmeyi ayarlamanız gerekir. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    roswell
    roswell's avatar
    Erkek

radmin ini açıp new connection dediğin vakit ip girceen yerin yanında port numarası var default olarak 4899 numaralı portu kullanıyor.

use default port tikini kaldirirsan kendin de ayalayabilirsin portu ama karsidaki radmin kurulu olan makinede de dinlemesi için o portu mu ayarlamak gerekir bilemem denemedim hiç hep defaulttan baglandim.

Like the roses needs the rain Like the poet needs the pain...
Toplam Hit: 2398 Toplam Mesaj: 14