folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Uzaydaki Uyduların Gerçek Zamanlı Verilerini Çekebileceğim Websitesi

Uzaydaki Uyduların Gerçek Zamanlı Verilerini Çekebileceğim Websitesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı
    garga bunu yazdı

nasi yani lan ? :D

napican napican ?

anlamadim ben.

Uzayda dolaşan uydular varya zilyon tane kimileri aktif kimileri ise kapanmış durumdalar.

Bana bu uyduların(en azından 200tanesinin) anlık verileri lazım. Yani longitude = 100 , altitude = 500 falan filan gibi.

Bu verileri sağlayan API denilen araçlar var. Web sitesi linki gibi düşün. Bu APIleri sağlayanda internet siteleri var.

Sana bir APIkey veriyor sende bu key ile sorgulama yapıyorsun.

hali hazırda kullandığım n2yo.com diye bir site var fakat işler geliştikçe bu sitenin sağladığı verilerin benim yapacağım iş yanında yetersiz olduğunu gördüm bu sebeble yeni ve daha gelişmiş bir API sağlayan site var mı diye siz müritlere sorayım istedim.

Tamamda.napican ? :D

Harbi soruyorum ya dalga gecmiyorum, benim yapacagim is dedin ya onu soruyorum. Napican baba soyle bizde bilelim diyorum yahu :P

anca gidersin...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    garga bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı
    garga bunu yazdı

napican napican ?

anlamadim ben.

Uzayda dolaşan uydular varya zilyon tane kimileri aktif kimileri ise kapanmış durumdalar.

Bana bu uyduların(en azından 200tanesinin) anlık verileri lazım. Yani longitude = 100 , altitude = 500 falan filan gibi.

Bu verileri sağlayan API denilen araçlar var. Web sitesi linki gibi düşün. Bu APIleri sağlayanda internet siteleri var.

hali hazırda kullandığım n2yo.com diye bir site var fakat işler geliştikçe bu sitenin sağladığı verilerin benim yapacağım iş yanında yetersiz olduğunu gördüm bu sebeble yeni ve daha gelişmiş bir API sağlayan site var mı diye siz müritlere sorayım istedim.

Harbi soruyorum ya dalga gecmiyorum, benim yapacagim is dedin ya onu soruyorum. Napican baba soyle bizde bilelim diyorum yahu :P

Söylemem (:

Konu up olsun. Hala düzgün bir API bulamadım. Var mı bildiğiniz acaba ? 

API LAZIM web sitesi değil.

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

Hocam Android uygulama var stellarium diye. Hiç bir şey bulamazsan onu bi didikle istersen nereden çekiyor ne ediyor vs onun çektiği yeri bulursan yardımı dokunur belki.

Hatta abiler site bile yapmış bakabilirsin

http://stellarium.org/en/docs.html

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı
    garga bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı
    garga bunu yazdı

napican napican ?

anlamadim ben.

Söylemem (:

Konu up olsun. Hala düzgün bir API bulamadım. Var mı bildiğiniz acaba ? 

API LAZIM web sitesi değil.

Nasil Yani ? Web sitesinden istedigin datayi cekebilecek bot yazamiyormusun :D kendi API ni yapamiyormusun ?

garga tarafından 27/Tem/18 22:18 tarihinde düzenlenmiştir

anca gidersin...
Toplam Hit: 2665 Toplam Mesaj: 15
uydu api veri çekmek gözlem