folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Uzaydan Dünyaya Veri Aktarımı Nasıl Olur?

Uzaydan Dünyaya Veri Aktarımı Nasıl Olur?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

gün gelecek at hırsızları şahin arabalarını satıp n11 den aldıkları bir makinyı uzaya gönderip çirkin sevgililerine oradan pırlantaya benzer hediyeler getirip gönüllerini almaya çalışacaklar.

ama bizim kzebanlar '' ama aşktım busenin sevgilisi berk uzay aracı kiralayıp onu jüpiterde kahvaltıya götürdü :( sen hala tek taş getirdim diyorsun ?'' diyecek

bizim osman 2 yıl paralel ithalat garantisi ile aldığı o çin malı makinanın karizmasını kurtarmak için '' yav hatice uzayaracı fazla yakmasın diye plastik sandalye ile ve masa ile tost yediler boktan bir gezegende hepsi bu!!!!' diyecek.

hatice hala kıllı bacakları ile trip atmaya devam ederken osman : hatice bak söz veriyorum daha iyisini kiralayıp içinde çekyat götüreceğiz oraya. hem o çekyatta seni koynuma alıp güzel şeyler söyleyeceğim (outdoor public sex :S ) diyecek.

biz fakirler ise marsta uzay aracı arıza yaptı diye astronot kıyafetleri giyip dünyaya doğru vurdurarak çalıştırmaya çalışacağız o nemli havadan karbötürü şişen aracı.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bence ayda da veri aktarma merkezi kurdular yoksa radyo dalgaları uzayda dağılım sürecine girebilir

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    golgi
    golgi's avatar
    Erkek

tahmin ediyorum ki bu işlem çanak antenler ile yapılmakta

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Açılın ben manyak bir uzay meraklısı araştırma manyağı ve belgesel tutkunuyum.

Cevap dedikleri gibi radyo sinyali, boşlukta ışık hızıyla gidiyor. 

Marsa gönderilen uydu direk dünya ile haberleşmiyor. Arada başka uydular var uzay istasyonları var.

Birde gönderen cihazın anteni alıcıya dönük olmalı.

Mesela marsın arkasından dolanırken asla sinyal dünyaya ulaşmıyor mesela :)

Birbirlerini görmeleri gerekiyori

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Renard
    Renard's avatar
    Erkek

Bu işi en iyi şeklilde İNMARSAT yapmaktadır. genellikle  gemilerde, uçaklarda ve askeri haberleşme sistemlerinde kullanılır uydu aracılığı ile dünyanın her yerine data (veri) sinyali gönderebilmektedir. bir çok ürünü bulunmaktadır. kişisel bazda kullanılacak ürünleride mevcuttur. dağın başında veya sinyal olmayan herhangi bir yerde ufak bir modem ile internete  bağlanabilir.  veya SİP vs telefon görüşmesi sağlayabilirsiniz.

İNMARSAT TÜRKİYE distribütörü BAŞARAN İLERİ TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ İnş. Med. San. Tic. Ltd. Şti. 'dir.

Renard tarafından 08/Haz/15 10:45 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 3231 Toplam Mesaj: 16
uzay