Vargonenden Paramı Alamıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Vargonen diye bir firmadan geçen yaz 3.000 ₺ lik bir ödeme yaparak 1 yıllık makina aldık.

Almış olduğumuz makina bize yetmedi. Windows lisans ücretlerinden dolayı Linux'a geçmek istedik.

Adamlar buna sıcak bakmadı. O kesinti bu kesinti diyerek bize en boktan makinayı itelemeye çalıştılar.

Bu olaylar Ekim ayının sonlarına doğru yaşandı.

Bimere vs yazdım fakat bir cacık olmadı. Ben sunucuyu hiç kullanmadım. 2 Ay kullandık. Sadece...

Yazışmalar vs var. Herşey var fakat paramı geri almak istiyorum.

Ne yapmam gerekiyor ?

Kullanmadığım sürelerin parasını almak istiyorum.

Bu arada herifler para iadesi talebinde bulunduğumdan KDV içerde kaldı. O içerde kaldı bu kaldı derken 3000 ₺ den 600 ₺ verdiler bana.

Onu da sitede kredi olarak vereceğiz sizlere burda kullanacaksınız diyor. Para vermiyor yani.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

hetzner, leaseweb ve ovh varken turklerden dandik makinamı aldın hemde 3k ya :D

Şuan hetzner: 4 sunucu

Leaseweb 2 sunucu

Ovh 3 sunucu 

yönetiyorum yuksek donanıma sahip aletler. 

hiçbirisinde sorun yaşamadım. tam tersi vat indirimlerinden faydalandım 

Windows lisansa neden para veriyorsunuz oda ilginc kvm den trial kur 180 gün veriyor zaten bitincede trial reset yap gitsin

Martech tarafından 17/Şub/19 13:07 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    Martech bunu yazdı

hetzner, leaseweb ve ovh varken turklerden dandik makinamı aldın hemde 3k ya :D

Hocam zaten bir daha tövbe. 

Azuredan 3 yıllık makina aldım daha sonrasında şuan mutluyum. Daha ucuza aldım birde.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

azur da pahalıdır :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    Martech bunu yazdı

azur da pahalıdır :D

hocam uzun süreli alına %60 a kadar indirim oluyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhYtOn
    PhYtOn's avatar
    Erkek

Arkadaşlar contabo nasıldır?

https://contabo.com/?show=vps

VPS S SSD paketini satın almayı düşünüyorum da. Tecrübe eden oldu mu hiç?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DesertSun
    DesertSun's avatar
    Erkek

Ali Vargönen denen sahibi. Gönen i Gonen yapmıs yabancı havası vermeye calismis kendi sirketine bosun teki.

::: REALHACKERS.NET ADMIN :::
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek
    PhYtOn bunu yazdı

Arkadaşlar contabo nasıldır?

https://contabo.com/?show=vps

VPS S SSD paketini satın almayı düşünüyorum da. Tecrübe eden oldu mu hiç?

@kaptan kullanıyordu

Soraydın yardımcı olurduk. Bilinmedik yerden sunucu kiralanır mı. Sunucular resellerden daha ucuza geliyor

x-files tarafından 17/Şub/19 20:09 tarihinde düzenlenmiştir

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

@x-files , Yok forumda konu falan da açmıştım da en son düşüne düşüne burayı bulmuştum. İyi bir firmaydıda. Fakat memnun kalmadım. Hizmeti pahalı geldi ve paramı iade istedim. Herifler yok mok çektiler. Tartıştık. Tüketici Hakem Heyetine gidip dilekçe vereceğim.

@DesertSun , Biraz öyle gözüküyor. Devam etsinler böyle. Sonra nedne kazanamıyoruz derler.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

r10.net üzerinden şikayet konusu oluştur hacı. 

Kullanan çok insan var en azından ön bilgi olur, hatta belki geri ödeme bile alabilirsiniz

Genki tarafından 18/Şub/19 10:17 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

Yerli sunucu hayal kırıklığı, klasik türk ticaret mantığı bu sektörde de var. hakem heyeti konuyu çözer muhtemelen.

Daha geçen hafta hetznerden yeni sunucu aldım bebek gibi makine + vergi falan da yok.

imza.
Toplam Hit: 3370 Toplam Mesaj: 23
vargonen