folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Varlık İçinde Yoklukla Yasaşan Ülkem! [Petrol-Altın Ve PKK-ABD Aşiret Pislikleri]Varlık İçinde Yoklukla Yasaşan Ülkem! [Petrol-Altın Ve PKK-ABD Aşiret Pislikleri]

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ExpirE
  ExpirE's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Temmuz/2005
  Erkek

  Geçen gün televizyon da rastgenele gezinirken fetonun kanalı samanyolun da Ayna diye bir program gördüm. Her program sonunda feto nun misyoner okullarını tanıtırdı falan. Bu seferde Irak a gitmişler. Kukla devletide göğsünü gere gere söylüyor diyor ki"Kuzey Irak" burası :)

  Sonra Kerkük ve Musul dolaylarına geçiyorlar falan. Neyse konu bu deeğil

  Konu şu;

  Adamlar benzin bulamıyor mazot bulamıyor günlerce sırada bekliyor benzin bulabilmek için. Adamların altında petrol yatakları var fışkırıyor. Adamlar aç :) Çok trajikomik bir olay çünkü benzin sırası bekledikleri yerin 1 km ötesinde Amerikan şirketleri konuşlanmış petrol çıkartıp götüyor :=)

  Şimdi aşağıda yılları nmadencisi Beşir Yılmaz ile Bir gazeteci olan Vedat Sinanoğlu nun Ropörtajını veriyorum.

  Aklınıza getirin bunu okuyunca. Bu doğu illerimizde toprak ağalarının, aşiretçilerin ne boklar yediğini görün. Aşirettten olan gerile gerile aşiretim var benim der. Rast gelmiştir bana çok geldi arkadaşım. Aşiretiniz batsın amk.

   

   

  Petrol yoksa çikartma ruhsati neden vermiyorsunuz Degerli okurlar, geçenlerde Türkiye-Suriye sinirinda uydu verilerine göre petrol denizi oldugu iddiasini yazmistim. Yazi sonrasinda Silopi’de madencilik yapan Besir Yilmaz aradi. Yazacaklarimi lütfen iyi okuyun !...

   

  Beşir Yılmaz telefonda . "Vedat bey, gelin Silopi' de Cudi eteklerine sizi götüreyim de petrolü kendi gözünüzle görün!.."diyerek feryat ediyordu. 
  "Nasıl yani!.." diye sorduğumda anlatmaya başladı.. 

                  

  "Biz aileden madenciyiz. Irak sınırında yaklaşık 300 km ya da bir başka deyişle yaklaşık 150 milyon ton asfaltit madeni buldum.. Bu madeni birsüre resmi olarak işlettikten sonra devlet 1978 yılında kamulaştırıyoruz" diyerek el koydu. Rezervin de 50 milyon ton olduğu iddia edildi. Madem asfaltit rezervi az, neden el koyuyorsunuz. Dünyanın neresine giderseniz gidin asfaltit maddesi bulunan her yerin altında petrol vardır. Silopi'nin altı da petrol denizidir. Yaz aylarında etraftaki ocaklardan resmen petrol akar ve Hezil çayına karışır. Gelin görün! Sadece petrol değil, burada çok zengin uranyum ve nikel madeni de var" 
  - Nereden biliyorsunuz? 
  "Türkiye'deki analizlere güvenmediğim için madenin her tarafından örnekler alarak Almanya'ya bizzat götürdüm ve analiz yaptırdım. 
  Raporları gönderdim size ( Sonuçlar elimde Yatağan ve Tunçbilek''e göre iki misli rakamlar var) dünyanın en önemli uranyum madenlerinden birisi buradadır ve aktif haldedir.." 

     

  Beşir Yılmaz'ın anlatacak o kadar çok şeyi var ki makineli tüfek gibi ardarda sıralıyor. Ben de zaman zaman araya girip soru soruyorum.. 
  - Petrol olduğunu nereden biliyorsunuz? 
  "Bu bölgede İngilizler 1967-87de petrol aramışlar.Açılan kuyulardan gökyüzüne doğru 100 metre kadar petrol fışkırmış. 
  Ardından kapatmışlar ve betonlamışlar. Benim madenimin yanında da bu kuyudan var ve vanasını gelin birlikte açalım eğer beton ve civa basıp tıkamadılarsa bakalım ne kadar petrol fışkıracak. Dönemin köylüleri arasında hâlâ yaşayan görgü tanıkları var ve petrolün 100 metre kadar fışkırdığını görenler var." 
  Beşir Yılmaz konuştukça pür dikkat dinlemeye devam ediyorum.. 
  "Vedat bey, asfaltit maddesi olan her yerde petrol vardır. Eğer petrol yoksa bana neden petrol çıkartma ruhsatı vermiyorlar? 
  Musul ve Kerkük' ün rakımı 80-100 metre civarındadır. Cudi Dağı'ndaki petrolümüz resmen Irak'a doğru akıyor ve başta İngilizler ve ABD bunu biliyor.." 
  Beşir Yılmaz bugünlerde Silopi' ye bile zor gider hale gelmiş. Devlet kamulaştırılacak diye el koyduğu madeni şimdi Turgay Ciner'in sahibi olduğuPark Holding'e devretmiş. Durum böyle olunca, Yılmaz da dava üstüne dava açmış ve yürütmeyi durdurma kararı aldırmış. Eğer tekrar el konulursa AİHM''ye başvuracakmış. Kısacası madeninin peşini bırakmıyor ama artık bölgedeki aşiret ağaları da onun peşini bırakmaz hale getirilmiş.. Bütün dava tutanakları elimde okudukça dehşete kapılıyorum. 
    


  Şimdi sıkı durun... Beşir Yılmaz Başbakan Tayyip Erdoğan' a bu durum üzerine başvurmuş ve dilekçe vermiş dilekçede aynen şöyle yazıyor.. 
  "Bürokrasi ve çeteler milletin hak ve hukukunu aramaktan bezdirmiştir. Televizyonda ve basındaki konuşmalarınızda 
  "hortumcu çetelerin ve bürokrasinin üstüne gidilecektir" diyorsunuz .Millet buna çok seviniyor.. 25 yıldır gasp edilen madenimiz çete ve bürokratların, anayasa, kanunlar ve insan hakları hiçe sayılarak ihale yolu ile peşkeş çekiliyor.Allah'a ve sizin yüksek adaletinize sığınıyorum." 
  Beşir Yılmaz devlet tarafından el konulan mallarınıve bunun karşılığında devletin verdiği parayı yazıya eklemiş.. 
  1- 35 km yol yaptım. 
  2- 500 bin ton hazır çıkarılmış kömürüm var. 
  3- 3,5 milyon metreküp hafriyat yapılmış. 
  4- Mazot tankları. 
  5- Dinamit ambarı. 
  6- Kantar ve kantar binası. 
  Resmi olarak bana ait olan ve vergisini ödediğim madenimde bugüne kadar yaptığım işler ve halen bulunan demirbaş ve çıkarılmış maden içinden kenara da 5.800.000.000 TL. (Buna resmen gasp ve devlet terörü denir!) Beşir Yılmaz Başbakan Erdoğan'a yazdığı dilekçede devam ediyor. 
  " Bu para halen bankada duruyor. Buna rağmen Türkiye Kömür İşletmeleri ihaleyi adamlarına ve hortumculara peşkeş çekiyor"   Beşir Yılmaz' ın bu başvurusuna Başbakan Erdoğan bugüne kadar cevap vermemiş. Beşir Yılmaz'dan al ve ABD bağlantılı şirketlere ver. 
  Uranyum konusu da bir başka skandal. Güneydoğu resmen petrol denizi üzerinde veTürkiye ABD Firmalarının peşinde "bize petrol bul" diye yalvarıyor... 
  . . . 
  İddialar devam ediyor:.6 mühendisin kafaları kesildi. TPİK diye Türkiye Petrolleri'nin kurduğu bir kurum yurt dışına petrol arama işlerine giriyor ve bugüne kadar milyar dolar zarar ediyor. BeşirYılmaz diyor ki: 
  "Kimin hain kimin işbirlikçi olduğunu anlamak çok kolay! Eğer bölgede petrol yok ise neden bana petrol çıkartma ruhsatı verilmiyor. Ruhsatı verin 800 metreden petrolü çıkartmazsam ben bu ülkeyi terk ederim. MTA yıllar önce sondaj yaptı 480 metrede su bulundu ve ardından delici aletin ucu kırıldığı için sondaja son verildi.Herkes bilir sudan sonra petrol gelir. 
  Biz yerli teknoloji ile 1200 metreye kadar sondaj yapabiliriz kimseye ihtiyacımız yok. İzni versinler siz görün petrol nasıl fışkıracak.. 
  " Bu görüşmemizden bir gün sonra Beşir Yılmaz tekrar aradı ve Soma' da görevli bir mühendis ile görüşmemi isteyerek telefon numarasını verdi.Adını burada yazmak istemiyor. 
  Mühendis ile görüşmemde daha da çarpıcı gerçekler çıktı ortaya. 
  Altı ay kadar önce Cudi dağları eteklerinde bulanan 6 insan iskeletinin ne olduğunu bilip bilmediğimi sordu. Ben de "bilmiyorum" dedim. 
  Mühendis ekledi "Bu iskeletler 18 yıl önce Cudi Dağı'nda kaybolan 6 Türk petrol mühendisinin iskeletleri. Kafaları kesilerek öldürülmüş.." Dondum kaldım. Ne diyeyim.Kendisi de mühendis olduğu için yalan söylemiyordur diye düşündüm.. 
  Ardından devam etti.. 
  "Vedat bey Türkiye maden bakımından dünyanın en zengin ülkesi. Siz Ödemiş yakınlarındaki Bozdağ'ın dünyanın en büyük altın rezervi olan dağlarından biri olduğunu biliyor musunuz? 
  Ama bu madenleri kimse çıkaramaz. Hatta bu konunun üzerine giden gazeteciler öldürüldü. 
  Uğur Mumcu ve Çetin Emeç'in öldürülmeden kısa bir süre önce bu madenler üzerine gittiğini biliyorsunuz her halde..."   İlgiyle dinledim. O kadar çarpıcı şeyler anlattı ki, yazmaya sayfalar yetmez. 
  İddiaların hepsinin belgeli olduğunu söyleyen bu mühendis,gazete ve televizyon kanallarında hiçbir gazetecinin bu yönde bir haberyapamadığını ve milletin resmen uyutulduğunu örneklerle anlattı. 
  Beşir Yılmaz'a son sözüm " Bana anlattıklarınızı Genelkurmay''a anlatınız mı?" oldu. 
  Aldığım cevap da aynen şöyle.. 


           
  " Vedat bey her şeyi belgeleriyle birlikte birkaç kez askeri büyüklerimize anlattım ama bugüne kadar bir arpa boyu ilerleme kaydedemedik!".. 
  Ne diyeyim, bu milleti korumaya yemin etmiş olanlar utansın!..   www.sinanoğlu.net

   


  "bea"
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ExpirE
  ExpirE's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Temmuz/2005
  Erkek

  Aldım burayı


  "bea"
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Melik
  Melik's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Mayıs/2009
  Erkek

  Yazık yazık :/


  Profil fotoğrafndaki begenme sayısını popülerlikle eşdeger kılan bir ülkede yaşıyoruz
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  zengo
  zengo's avatar
  Kayıt Tarihi: 05/Eylül/2009
  Erkek

  tüylerim diken diken oldu ... :|


  kimse yeteri kadar meşgul değildir mühim olan önceliklerdir..
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  aliyk
  aliyk's avatar
  Kayıt Tarihi: 07/Mayıs/2007
  Erkek

  BOP projesinde güneydoğu bölgesi ve doğunun bi kısmı kürdistan olarak görülmekte

  ana maksat o bölgede kurulacak tamamen abd güdümlü bir kürt devleti ve topraklardaki tüm petrol rezervlerini

  tüketmek...


  Lekum Dinikum Veliye Din ...
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  apokontek
  apokontek's avatar
  Kayıt Tarihi: 11/Temmuz/2010
  Erkek

  aliyk bunu yazdı:
  -----------------------------

  BOP projesinde güneydoğu bölgesi ve doğunun bi kısmı kürdistan olarak görülmekte

  ana maksat o bölgede kurulacak tamamen abd güdümlü bir kürt devleti ve topraklardaki tüm petrol rezervlerini

  tüketmek...


  -----------------------------
  Bırakın p.cler hayalleri ile yaşasın...!

  Topunun canı cehenneme...

  Bu arada aşiret agalarının emri altındakilerin Köpekten farkları yok,aga isterse neyin var neyin yok vereceksin,karını kızını,namusunu,gerekirse canını.

  Zaten agayı aga yapan bu emir altındaki beyinsiz varlıklar...itlige alışmıslar yani anlıyacagınz.


  Kopan Herşey Baglanılır Ama Unutma Baglanılan Yerde Düğüm Kalır...(!) / Kesilen Ağaçlar Gibiyim,Budandıkça Güçlenirim...
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  spybreak
  spybreak's avatar
  Kayıt Tarihi: 16/Haziran/2006
  Erkek

  yazık gerçekten çok yazık.. 


  REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ExpirE
  ExpirE's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Temmuz/2005
  Erkek

  Maalesef arkadaşlar okulda öğretilmez bunlar. Gidip Jeoloji de okusanız Madencilikte okusanız bunları yaşayanlardan duymadıkça öğrenemiyoruz. Haberlerdede çıkartılmıyor.


  "bea"
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  tekuna
  tekuna's avatar
  Kayıt Tarihi: 21/Nisan/2008
  Erkek

  Vay beee odedigimiz benzin, mazot fiyatlari !!!


  Türk Genci; Devrimlerin ve Cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir....
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  THT2005
  THT2005's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Eylül/2005
  Erkek

  konu takibimde. fazla okuyamadım.eve varınca okuyacağım.


  Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  bloodmage
  bloodmage's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Nisan/2010
  Erkek

  Türkiyeden petrol çıkarsa , İngiltere - Amerika bize nasıl 4 TL den benzin satacak ??? Daha ne oyunlar var kimbilir.


  İndia İndia !
Toplam Hit: 4845 Toplam Mesaj: 18