Vatan Bilgisayar İphone 4 İndirimi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukavim_
    Mukavim_'s avatar
    Erkek

Apple iPhone 4 8 Gb KDV dahil 1.199 TL indirimli fiyat olarak satışta. Sizce uygun mu fiyatı? Ürün aşağıdaki linkte

http://www.vatanbilgisayar.com/Cep%20Telefonu/apple-app_iphone4_8_blk-iphone-4-8-gb-cep-telefonu-(siyah)/productdetails.aspx?I_ID=57826

Bir de 4 - 4S modellerinin farklılıkları nelerdir? Kısaca belirtebilir misiniz hocalar?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

Bence hiç uygun değil -

1000 tl (daha az da olabilir) ücret vererek tertemiz  2. el bir 4s alabilirim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukavim_
    Mukavim_'s avatar
    Erkek
    tosun bunu yazdı

Bence hiç uygun değil -

1000 tl (daha az da olabilir) ücret vererek tertemiz  2. el bir 4s alabilirim.

Hocam benim de 2. elle uğraşmaya peşine düşmeye fırsatım olmaz. Yani telefonu aldığım zaman hattı takıp sorunsuz bir şekilde kullanmaya başlamalıyım. Bozulur, sıkıntı olur, bir üçkağıt döner falan, bunların peşine düşecek vaktim olmayacağı için garantili tel den yanayım.

iPhone 4 - 4S az bir araştırma yaptım. Ne gibi artıları eksileri vardır diye.

Genel yorumlar şu şekilde:

4 -   Şarj süresi daha iyi,                     Siri yok,               Görüntü kalitesi daha düşük,             Hızı düşük

4S - Şarj süresi biraz daha az ,        Siri var,                Görüntü kalitesi daha yüksek,            Çift çekirdek, yeni işlemci ve dolayısıyla hızı yüksek

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukavim_
    Mukavim_'s avatar
    Erkek
    Konuyu bir daha görücüye çıkarayım. Fikirlerinizi bekliyorum.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

arkadaşlar iphone resmen kazıklıyor milleti başka birşey demiyorum . iphone 5  3500 tl den açıldı şimdi indirim muhabbeti 2900 lerde . ilk alan enayimi oldu ? yada adamlar çok kar ediyorki 600 tl lik indirim filan vız geliyor. ne bu ya Allah aşkına .  o parayı hakeden bir alet değil bence

Temel adalettir .
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Geçende bir konu daha vardı, orada da yazdım.

Iphone 4'ün üzerine 4S çıktı, 5 çıktı, yakında 5S çıkacak. Halen fiyatı 1000 liranın üzerinde görünüyor. Bence fazlasıyla pahalı :P

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukavim_
    Mukavim_'s avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

Geçende bir konu daha vardı, orada da yazdım.

Iphone 4'ün üzerine 4S çıktı, 5 çıktı, yakında 5S çıkacak. Halen fiyatı 1000 liranın üzerinde görünüyor. Bence fazlasıyla pahalı :P

Hmm farklı bir bakış açısı.

Ben de şöyle düşünüyorum: 5 - Fiyat çok yüksek. Bir telefon için o kadar bütçe ayırmam.

4S - Bir alt modeli yani 4'e göre pek cazip bir tarafı yok. Aradaki fiyat farkı = boşa giden para

4 - İçlerinde en makulu (eski teknoloji fazla fiyat olduğu doğrudur. Ama hala işlevselliğini koruyor.)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

hoca açıkçası bende bir iphone 4 kullanıcısı olarak 1000 tl aşağı fiyat daha uygun o tlf için, haa bana sorarsan verdiğin parayı hakedermi die.. fazlasıyla hakediyor fakat o fiyata daha yakın işlevsel şeylerde var ben sırf uygulama dükkanı ve işletim sistemini sevdiğim için aldım yoksa özellik olarak galaxy experia.. fln daha iyi o kesin yani..

ayrıca bide dikkat etmemişsin o fiyat 8 gb için iphone da 8 gb hiç bişey inanılmaz hafıza sıkıntısı yaşarsın artıtılabilir olmadığı için.. o yüzden en AZ 16 gb  al ki bir süre sonra oda yetersiz gelebilri şaka demiyorum ben 16 gb kullınıyorum pdfler dökümanlar müzik resim cart currt derken 2gb fln yer anca bırakabiliyom.

bunun dışında şahsi görüşüm şu zamanda galaxy s3 gibi telefon varken gidip iphone5 alan ya maldır yada mal oldunun farkında değildir çok saçma resmen küfür ediyom iphone 5 e ztn belliydi stev abi oldükten sonra bu şirket teknoloji değil resmen para için çalıştığı şimdide sırf bizimde ürünümüz olsun die ipad mini çıkardılar saçmalıktan başka bişey değil bir kaç küçük değişiklikle sanki yeni bir şey geliyormuş gibi insanlara pazarlıyor ona çok kıl oluyorum şahsen iphone 5 de kullanılar tüm uygulamalar hala iphone4 de çok rahat açılıp kullanılabiliyor ve yazılımcılar içinde bi sorun çünkü her gelen telefonda tekrar oturup yazıılımlarını güncellemekle uğraşıyolar.. buda ayrı bi sıkıntı neyse vel hasım apple mac book dışında diğer tüm ürünleri git gide basit piyasa değerinde kalıyor o yüzden çok değil 3-4 seneye bu şirken nokianın durumunda olucak sadece bi kaç milyon fan boyy fln bunu ayakda tutucak tıpkı blacberry nin durumu gibi...

EdepsizPenguen tarafından 29/Ara/12 12:32 tarihinde düzenlenmiştir

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

androidden şaşma.. Galaxy s3 mini yada normal s3 al derim..

Cigu bigule :(
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukavim_
    Mukavim_'s avatar
    Erkek
    DrKeworks bunu yazdı

Hocam s3 mini ye baktım netten. Baya iyi anlatılıyor. Fikrim değişmeye başladı.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    Mukavim_ bunu yazdı
    DrKeworks bunu yazdı

Hocam s3 mini ye baktım netten. Baya iyi anlatılıyor. Fikrim değişmeye başladı.

ben galaxy s3 mini alıcam para biriktiriyorum. hergün girip resimlerine bakıp avunuyorum.. :D

Normalde her telefonu almam telefon alacaksamda günlerce haftalarca araştırır test eder öyle alırım :) şiddetle tavsiye ediyorum...

DrKeworks tarafından 29/Ara/12 19:25 tarihinde düzenlenmiştir

Cigu bigule :(
Toplam Hit: 4973 Toplam Mesaj: 17