Vatan Telefon Alışverişi Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    erdem358 bunu yazdı

6 aydır zenfone kullanıyorum en ufak sıkıntı yaşamadım 2 defa sağlam düştü birri tam köşeden ama en ufak sıkıntı yaşamadım siz bu telefonlara ne yapıyorsunuz bide kim sordu 40 dk ya % 100doluyor saat beklemiyorsun

40 dakikada 3k bataryayı %0'dan %100'e full yapman imkansız. Bataryayı patlatırsın.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    erdem358 bunu yazdı

6 aydır zenfone kullanıyorum en ufak sıkıntı yaşamadım 2 defa sağlam düştü birri tam köşeden ama en ufak sıkıntı yaşamadım siz bu telefonlara ne yapıyorsunuz bide kim sordu 40 dk ya % 100doluyor saat beklemiyorsun

40 dakikada 3k bataryayı %0'dan %100'e full yapman imkansız. Bataryayı patlatırsın.

1A yerine 3-4 amper verip yapabilirisn ama kısa sürede batarya ya ölür yada patlar. Bu yüzden mümkün oldukça şu taşınabilir pilleri kullanmamak gerek. Mesela asus zenpower 2.4 amperlik çıkış veriyor ve iphone un şarj aletine göre çok hızlı şarj ediyor. Pil de ebesiyle tanışma şerefine ulaşıyor tabi.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    erdem358 bunu yazdı

1A yerine 3-4 amper verip yapabilirisn ama kısa sürede batarya ya ölür yada patlar. Bu yüzden mümkün oldukça şu taşınabilir pilleri kullanmamak gerek. Mesela asus zenpower 2.4 amperlik çıkış veriyor ve iphone un şarj aletine göre çok hızlı şarj ediyor. Pil de ebesiyle tanışma şerefine ulaşıyor tabi.

bu orjinalini kullanıyorum %5 olunca takarım 40 45 dk da % 100 oluyor

Yav he he
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

@Erdem

Hocam tekrar söylüyorum 40 dakikada doldurman imkansız. Hatta bana inanmıyorsan Asus'un Zenfone 2 tanıtımından bir video :

https://www.youtube.com/watch?v=8hrg9LIHBOw

%0'dan %60'a 39 dakikada geliyormuş. Bataryanın geriye kalanıda 40 dakika daha ister tahminim. Hızlı şarjda %0'dan %100'e kadar hızlı şarj etmiyor. %60'dan sonra normal şarja geçiyor bataryayı hızlı öldürmemek için.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

bi marka hakkında hem olumlu hem olumsuz zilyon tane yorum bulabilirsiniz nette

ama genelde yorumların çoğu abartı oluyor

- adamın telefonla alo alo demekten başka bi işi yok -> süper telefon diyor

- tam tersi, adam telefon kullanmayı bilmiyor, ne istediğini bilmiyor, veya isteklerini karşılamayacak telefon alıyor -> itin götüne sokuyor

bende zenfone 2 bile değil, zenfone 2 laser var, aldığımda 900 lira idi (ZE550KL)

alalı bir seneyi geçti, sadece 1 defa düşürdüm telefonu

kozmetik olarak herhangi bir değişeni / sorunu yok

telefonun bana göre tek sıkıntısı ekranda zilyon tane parmak izi oluyor

çok sık telefon değiştiren bi tip değilim, bilmiyorum belki normaldir

ayrıca asus'un kendi rom'u, UI'si, ek programcıkları gayet işlevsel

Lollipop ile aldım, şuan android 6 kurulu (rootlu stock rom)

buradan samsung, HTC gibi firmalara da bi selam çakayım, görüldüğü üzere ucuz telefonlara da güncelleme verilebiliyor

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

@YekteranBaymedir 

Hocam parmak izi sıkıntın varsa mat ekran koruyucular var onları çektir ekrana. Görüntüyü bozuyor ama ekran temiz kalıyor.

https://tr.aliexpress.com/item/Nillkin-Matte-Anti-Glare-Anti-Scratch-Screen-protector-film-For-Asus-Zenfone-2-Laser-ZE500KL-ZE500KG/32464695782.html

mkyb tarafından 27/Ara/16 18:53 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

telefona kılıftır, jelatindir, ekstra camdır bişi takmayı sevmiyorum

çok da dert etmiyorum o parmak izi olayını, bez ile fıtı fıtı 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

şunlara para vermeyin ya. alın bi xiaomi mi5s atın içine avrupa romunu haftalık güncelleme alırsınız güncel olur alet hep :D 

keyfinize bakın işte. 

İmzalar Kaldırılsın!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kara_Mc
    Kara_Mc's avatar
    Erkek

Alışveriş yaparken konuştuğun kişiye dikkat et.. kıyafetinde veya yaka kartında yazanlara bak. Sonra hiç duymadığın markanın telefonunu alıp kendini soru işaretleriyle bırakma.. yada kendinden emin gir al telefonunu çık.. telefon satışlarında marka temsilcisi biri yoksa o marka kötü markadır. Kendi tecrübeme istinaden asus 2 tanıdığımda var garantileri bitmek üzere ve ikiside 2-3 defa servis gördü. Şarj soketinde problem oldu ama kullanıcılara bağladım o olayıda.

Kahpe Dostun Olacağına Delikanlı Düşmanın Olsun....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

asus zenfone cihazlardan çok kısa bir süre sattık zenfone 2 cıktıgında 32gb fazla telefon olmadıgı olanlar da çok pahalı oldugu için bence güzel cihaz fiyat performans olarak üretilmiş tamamen.

max yerine nomal zenfone 2 alabilir hatta üstüne ekleme yapabiliyorsan taksitle vs zenfone 3 işine girişebilirsin.

Toplam Hit: 3039 Toplam Mesaj: 22
telefon vatan telefon vergi 2017