folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Vatanına Aşık Olmak

Vatanına Aşık Olmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    u235 bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

birçoğunuzu üzülerek okuyorum. ne aralık bu kadar kendinizi kaybettiniz.

yumurtadan çıkmış kabuğunu beğenmiyor derler ya aynen öyle.

sisteme yöneticilere kızıp vatanında soğumak hangi mantık.

çünkü insanlar kanunlar gelip geçicidir. mevsimlik sevgimi olur ya

tamam bence çoğu zaman kızıyorum. sistemde çok salakça şeyler görünce bende küfürü basıyorum.

dün konuşuldu. yeni bir hastane açılacak mülaktta torpil yapılacakmış falan. alayınızın... dedim.

üstelik istersem ben de girerim. babamdan saklıyorum. arkamdan birilerinin haksız girdiğini söylemelerini istemem.

sırf bu fikrimden  ( bazıları bu devirde bu kalmadı salakmısın desede)  işsiz kalıyorum. ve stressten anam ağladı.

ama sizler  çocuk gibi sızlanıyorsunuz.

"YA BU DEVEYİ GÜDECEKSİN YADA BU DİYARDAN GİDECEKSİN"

güdeceğim diyenler şurda dursun. diyardan gitmeyi tercih edenlere bir önerim  VATANDAŞLIKTAN ÇIKIN MÜMKÜNSE BİR DAHA GELMEYİN

futuristden yine bomboş bir yorum geldi.

tınnnn

Niye çok mu zoruna gitti

Ülkede gaspçı,katil dolu her hafta en az 3 eylem oluyor polis arabaları,dükkanlar kundaklanıyor, üniversitelerde her hafta bir olay.

Bu sabah kalktım bi baktım kaybolan turist kıza yardım bahanesiyle tecavüz ettikden sonra bayıltıp sokağa atmışlar.İstanbul da saat gece 11 den sonra gezmek değil kadın için erkek için bile güvenli değil (her muhiti kastetmiyorum).

Lisede ders olarak Osmanlıca görülmesinin Osmanlıyı canlandıracağına inan bir sürü MAL var.Aşağıdaki videodaki zeki kardeşimiz gibi.

http://video.dunyavegercekler.com/video/4815-ecdadimizla-dalga-gecen-o-kiza-osmanli-samari.html

Tayyip babaları "vurun bu laik kafirleri" dese silahını kuşanıp iç savaş çıkartacak beyinsiz milyonlarca insan var.PKK belası yetmiyordu bide başımıza iki buçuk milyon potansiyel terörist arap belası getirdiler ki onlar bu ülkeye daha çok zarar verecekler PKK dan.

Zamanında yakalanınca "benim annemde türktü devlet için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım" diyen apo milletvekili gibi fikir beyan eder oldu yakında ev hapsine de çıkacak 5 sene sonrada özerk kürdistan kurulacak.Özerklikden sonrada tabi ki bağımsızlıklarını alacaklar.

Asgari ücretle bir adam İstanbulun en bokdan semtinde bile yaşamasına para yetmiyor kaldı ki aile geçindirsin.Metrobüsle işe gidiş geliş bile günlük 4 tl tutuyor en az.

Her gün laiklik ve Atatürk ilkelerinden uzaklaşılıyor ülke şark usulü yönetime doğru gidiyor tayyip kendisine muhalefet kim varsa bir bir fişini çekiyor,gazeteciler tutuklanıyor,karikatüristlere bile tahammül edilemiyor el altından sopa gösteriliyor.

Bilim merkezi olması gereken tubitakın akp nin parmak atmasından sonra geldiği son durum budur;

s

Bu bir ton yanlışın eleştirilip düzeltilmesi gerektiğini savunacağına sen hala kalkıpda boş boş yok yumurta çıkmış kabuğunu beğenmemiş yok vatandaşlıkdan çıkın ıvır zıvır cahil cahil konuşuyorsun.Ergen atarı yapıyorsun kaç yaşına gelmiş insansın . .

sen söylediklerimi anlamamışsın.

öncelikle eleştirilerinde haklısın buna diyeceğim yok.

zaten yazımda kızıyorum çoğu şeye derken genelledim sen biraz aytıntıya girmişsin. bu konuda hemfikiriz.

yanlışın düzltilmesi konusunda zaten deveyi güdün derken söylediğimde tamda buydu.

biraz türkçeleştireyim:

deve ülke

gütmek düzeltmek

gideceksin kaçacaksın

ya bu ülkeyi düzelteceksiniz yada bu ülkeden gideceksiniz

demek istedim. şimdi bunuda biraz açıklayayım. tek başına düzltemezsiniz ama herkes kendi payına düşnei yaparsa neden düzlmesin.

oy kullanmak işte insanın kendi payına düşnei yapmasına bir örnek.

ülkeden gitme meselesine yurt dışında olanlar çok bozuluyor ama ben yurt dışında yaşayanlar kötüdür demiyorum

vatandaşlıktan çıksınlar dediğim onlar değil. hatta bilakis destekliyorum. farklı kültür insanlarla tanışılmasını destekliyorum.

herkes gitsin. isterseniz orada yaşayında ama benliğinizi yitirip. her fırsatta Türkler şöyle böyle deyip

yabancıların yaptığı her ibneliği hoş görmeyi kabul edemiyorum.  o çok övdüğünüz halkın çok güzel özellikleri olabilir kabul ediyorum

ama bu onları aziz yapmıyor.

ben şartsız koşulsuz batı hayranlığı yaşayıp burayade  7/24 nefret duyan kişiler için

o kadar nefret ediyorsunuz bari gelmeyin diyorum bunda bozulacak birşey yok

gitmek isteyene git diyorum ne var bunda

zaten yaşım sizden büyük olduğu ve bu ülkenin evveliyatını sizden daha iyi hatıraldığım için bu kadar tepkiliyim.

en son hatıradığınız siyasetçi kim sizin.

gözünüzü açtınız tayyibi gördünüz :)

çoğunuz oy bile kullanmamıştır

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beyaban
    beyaban's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

......

.....

.....

Ülkede gaspçı,katil dolu her hafta en az 3 eylem oluyor polis arabaları,dükkanlar kundaklanıyor, üniversitelerde her hafta bir olay.

Bu sabah kalktım bi baktım kaybolan turist kıza yardım bahanesiyle tecavüz ettikden sonra bayıltıp sokağa atmışlar.İstanbul da saat gece 11 den sonra gezmek değil kadın için erkek için bile güvenli değil (her muhiti kastetmiyorum).

Lisede ders olarak Osmanlıca görülmesinin Osmanlıyı canlandıracağına inan bir sürü MAL var.Aşağıdaki videodaki zeki kardeşimiz gibi.

http://video.dunyavegercekler.com/video/4815-ecdadimizla-dalga-gecen-o-kiza-osmanli-samari.html

Tayyip babaları "vurun bu laik kafirleri" dese silahını kuşanıp iç savaş çıkartacak beyinsiz milyonlarca insan var.PKK belası yetmiyordu bide başımıza iki buçuk milyon potansiyel terörist arap belası getirdiler ki onlar bu ülkeye daha çok zarar verecekler PKK dan.

Zamanında yakalanınca "benim annemde türktü devlet için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım" diyen apo milletvekili gibi fikir beyan eder oldu yakında ev hapsine de çıkacak 5 sene sonrada özerk kürdistan kurulacak.Özerklikden sonrada tabi ki bağımsızlıklarını alacaklar.

Asgari ücretle bir adam İstanbulun en bokdan semtinde bile yaşamasına para yetmiyor kaldı ki aile geçindirsin.Metrobüsle işe gidiş geliş bile günlük 4 tl tutuyor en az.

Her gün laiklik ve Atatürk ilkelerinden uzaklaşılıyor ülke şark usulü yönetime doğru gidiyor tayyip kendisine muhalefet kim varsa bir bir fişini çekiyor,gazeteciler tutuklanıyor,karikatüristlere bile tahammül edilemiyor el altından sopa gösteriliyor.

Bilim merkezi olması gereken tubitakın akp nin parmak atmasından sonra geldiği son durum budur;

s

Bu bir ton yanlışın eleştirilip düzeltilmesi gerektiğini savunacağına sen hala kalkıpda boş boş yok yumurta çıkmış kabuğunu beğenmemiş yok vatandaşlıkdan çıkın ıvır zıvır cahil cahil konuşuyorsun.Ergen atarı yapıyorsun kaç yaşına gelmiş insansın . .

hacı kendimi büyük görmek değilde iç savaş konusuna katılıyorum ama tayyip in popo kıllarında onu yapacak popo yok :)) iç savaş çıkarsa kacacak yer ararlar :D dünya menfaati için domalan adamlardan iç savaşta silahlanacak kan dökecek potansiyelde adam çıkmaz ve hiç bir zaman bu ülkeyi küçümseme daha önce de yazdığım gibi elimizi taşın altına sokmadığımız için bu götverenler azıttı ülke değerlerine dil el uzatmaya başladı yarın bir kaçımız birleşir yumruğu vurur ölümüne giderse üzerlerine emin ol kaçacak yer ararlar 

Türkçülük dün bir kaynaktı, bugün bir çaydır. Yarın coşkun bir ırmak olacak ve önünde ki bütün engelleri yıkacaktır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

Linux bu günleride gördü.Allah rızası için gelişitriliyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek
    Homer bunu yazdı

Linux bu günleride gördü.Allah rızası için gelişitriliyor.

Ağlanıcak halimize gülüyoruz. 

Sanırım en iyisi dayılarımın yaptıgı gibi yurt dışında yaşayıp türkiyeye tatile gelmek.

Break Dance Bboy MaxeL
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hetepor
    Hetepor's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

birçoğunuzu üzülerek okuyorum. ne aralık bu kadar kendinizi kaybettiniz.

yumurtadan çıkmış kabuğunu beğenmiyor derler ya aynen öyle.

sisteme yöneticilere kızıp vatanında soğumak hangi mantık.

çünkü insanlar kanunlar gelip geçicidir. mevsimlik sevgimi olur ya

tamam bence çoğu zaman kızıyorum. sistemde çok salakça şeyler görünce bende küfürü basıyorum.

dün konuşuldu. yeni bir hastane açılacak mülaktta torpil yapılacakmış falan. alayınızın... dedim.

üstelik istersem ben de girerim. babamdan saklıyorum. arkamdan birilerinin haksız girdiğini söylemelerini istemem.

sırf bu fikrimden  ( bazıları bu devirde bu kalmadı salakmısın desede)  işsiz kalıyorum. ve stressten anam ağladı.

ama sizler  çocuk gibi sızlanıyorsunuz.

"YA BU DEVEYİ GÜDECEKSİN YADA BU DİYARDAN GİDECEKSİN"

güdeceğim diyenler şurda dursun. diyardan gitmeyi tercih edenlere bir önerim  VATANDAŞLIKTAN ÇIKIN MÜMKÜNSE BİR DAHA GELMEYİN

Heyt be canını yerim ne güzel konuştun öyle :)

Vatan Sevgisinin Ölçülmesi İmkansızdır...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Komutan
    Komutan's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

vatan iyi güzel de sevmek için bi sebebin olmalı. maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisine göre güvende olmak başta gelir. sonra beslenmek geçinmek falan. asgari bunları sağlaması gerek ki sevebilesin.

sokakta ölmeden yürüyebileceğimize olan inanç hergün azalırken, iş bulmak para kazanmak hergün imkansızlaşırken sevmem için elimde sebebim kalmıyor.

türkiye isimli memlekette türk olmama rağmen ikinci sınıf vatandaş olup çıkıyorum.

düşün bi kız var güzel de değil hoşsohbet de değil akıllı da değil üstelik senden nefret ediyor. sen diyon ki ona aşığım. aklını sikeyim derler adama.

hocam mükemmel özetlemişsin ya, gerçekten katılmamak elde değil.

"Hiç kimse bir başkasını satın alabilecek kadar zengin ve kendisini satmak zorunda kalabilecek kadar fakir olmamalıdır" J. J. Rousseau
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    COURAGE_x
    COURAGE_x's avatar
    Erkek

Vatan ve anne arasinda hicbir fark yoktur..

Cumhuriyet tarihinde denirki vatanina goz dikeni..

Dini taraftan derki topragina kasit yapildiysa..

Ve biz duz mantikta derizki (ya vatan ya olum)

Vatan ugruna isimsiz kahramanlar vardir ne tarih tanir nede herhangi bir gazete kosesi nede bir madalya verilmistir..

Yalnizca vatana topraga ve milli iradesine yan dusecek gasp edecek alt edecek olusum ve kisilere karsi mucadelede sehit olmustur hicbir cikar gozetmeksizin.

Uzun yazarim simdi bir cogunuz okumaz biliyorum.onun icin gerek yok..

Cok degil daha bir hafta evvel kadar konu konuyu takip ediyordu biri ulkeden nefret etmisti..biri vatandasliktan cikmak icin ulke ariyordu..biri askere gitmemem icin gotunu feda etmisti...

Ancak derizki osmanli torunuyuz...cumhuriyetin evlatlariyiz...ataturk savasmayi degil olmeyi emretti..vatan aski iman gucu...der ve bununla ovunur cevremizde olup bitene sessiz kalip en iyi yaptigimiz sey kufur etmekte ustumuze yoktur..

Bir bilgiyi okuyup ogrenmeden kaynagindan yanlis yorumlayip karalamakta uzerimize yoktur.

Gelin bir gurup kuralim desen sonu ya ceteye varir yada tam zit bir teskilata...

Vatan annemiz bacimizdir..babamiz yarimizdir..kanimiz topragimizdir ruhumuz namusumuz ekmegimizdir.

Olaki kuru bir kaya uzerinde dunyaya gelmis olun yediginiz misir ekmegi olsun...sonra bolluk icinde yasasanizda dunyanin bir ucunda olsanizda o kuru cansiz kayanin hasretini cekersiniz..

Bunlari unutan bunlarin degerini bilmeyen bunlarin herbirine zarar geldiginde goz yuman...evet vatansiz inancsiz ve duygusuzdur kendini yargilayip sorgulamaktan vazgecsin..

Benim gozumde nefes almayi bile hakketmiyor...

Patlak bi su bidonunun bir deligini sen kapamazsan ben kapatmazsam birileri onurundan utanip yardim etmesine sebep  olamazsak...sonunda o sussuzluk birbirimizi kesip birbirimizin kanini icmeye neden olacaktir...

İste suan ulkede olup bitenin bizi duyarsizlastirip neticesini bu kaosa zemin hazirlayan onlarca kaosla karsi karsiya..

Simdi daha bir ski sarilma zamaniykan birbirimize hepimiz ve kendimiz icin... Vatan sevgisinden suphesi olan birkez daha kulahini onune koyup kendini bir sorgulamali bence...

"Ya seveceksin ya gideceksin,ya seveceksin yada geberip gideceksin"

COURAGE_x tarafından 18/Ara/14 18:50 tarihinde düzenlenmiştir

Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

sen devletini sversin ama devletin Arapları sever.

maserati tarafından 18/Ara/14 18:58 tarihinde düzenlenmiştir

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Futurist bana yurt dışında yer ve iş ayarla gideyim hemen. Vatandaşlıktan çıktığımı belgeler, faxlarım sana, söz.

while (1<2)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Futurist dogru konusuyorsun ama bosa konusuyorsun. 

All I need is a possibility.
Toplam Hit: 7381 Toplam Mesaj: 70