folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder VDSL 2 Modem İhtiyacı (Evet Turknet Kullanacağım :) )

VDSL 2 Modem İhtiyacı (Evet Turknet Kullanacağım :) )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    cukurova bunu yazdı

Turk.net kendi sattığı Zyxel VMG8623-T50B router iyidir. vdsl için 35b desteğide mevcut. performans olarak pişman olmazsın.

https://www.zyxel.com/uploads/vmg3625_t50b/VMG3625-T50B-EG_DS.pdf

bunu aldıım yarın teslim edicekler bi haftadır modemsizim içim çürüdü. 

Bi haftada bi insanın kasları eriyebiliyormuş onu öğrendim, resmen sağ kolumla sol eşitlendi abv huawei. 

Çok sıkılıyom
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı
    cukurova bunu yazdı

Turk.net kendi sattığı Zyxel VMG8623-T50B router iyidir. vdsl için 35b desteğide mevcut. performans olarak pişman olmazsın.

Bi haftada bi insanın kasları eriyebiliyormuş onu öğrendim, resmen sağ kolumla sol eşitlendi abv huawei. 

Zor işler :) Doğru yolu bulmuşsun. Fttx/vdsl/adsl/voip ve güncel bir çok teknolojiyi kullanabileceğin fiyat/performans olarak iyi cihazdır 👍 Umarım memnun kalırsın. Sorun yaşarsan turk.net problem modeminde diyemez.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    cukurova bunu yazdı
    SweetyVolty bunu yazdı
    cukurova bunu yazdı

Zor işler :) Doğru yolu bulmuşsun. Fttx/vdsl/adsl/voip ve güncel bir çok teknolojiyi kullanabileceğin fiyat/performans olarak iyi cihazdır 👍 Umarım memnun kalırsın. Sorun yaşarsan turk.net problem modeminde diyemez.

Hocam gelen etiketi çekip atamıyorum üşendiğimden ama adamlar bildiğin modemi açıp, tüm ayarlarını benim hatta göre yapıp öyle yollamışlar. pazar gecesi sip verdim bugün öğlene doğru geldi sadece prize ve hatta takıp çalıştırdım. Wifi şifrelerini bile benim WAN ayarlarındaki şifreyle aynı yapmışlar (değiştirdim tabikisi de ve koskoca modem ayarlarında tek değiştirdiğim şey wireless adı-şifresi ve kanalı oldu) 

Tuhaf bi şekilde sadece gerekli oyunlar vs için port açmayı unutmuşlar herhalde çünkü onun dışında bütün ayarlar optimize edilmiş halde geldi ağzım açık kaldı resmen. 

Çok sıkılıyom
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı
    cukurova bunu yazdı
    SweetyVolty bunu yazdı
    cukurova bunu yazdı

Hocam gelen etiketi çekip atamıyorum üşendiğimden ama adamlar bildiğin modemi açıp, tüm ayarlarını benim hatta göre yapıp öyle yollamışlar. pazar gecesi sip verdim bugün öğlene doğru geldi sadece prize ve hatta takıp çalıştırdım. Wifi şifrelerini bile benim WAN ayarlarındaki şifreyle aynı yapmışlar (değiştirdim tabikisi de ve koskoca modem ayarlarında tek değiştirdiğim şey wireless adı-şifresi ve kanalı oldu) 

Tuhaf bi şekilde sadece gerekli oyunlar vs için port açmayı unutmuşlar herhalde çünkü onun dışında bütün ayarlar optimize edilmiş halde geldi ağzım açık kaldı resmen. 

Muhtemelen dsl sinyali oturduğu zaman, TR-069 management protokolü sayesinde otomatik olarak bütün user/pass/modem konfigurasyonu uzaktan yüklenmiştir. Sonuç olarak kendi modemleri :) Hayırlı olsun.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    m3m0
    m3m0's avatar
    Erkek

Merhabalar, yeni konu açmak istemedim o yüzden buraya yazıyorum. Ablamın evine Türknet bağlatıcaz. Elinde Türknete uyumlu VDSL modem olan var mı? Evinizde boşta duran ve çalışan VDSL modeminiz varsa talibim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek
    m3m0 bunu yazdı

Merhabalar, yeni konu açmak istemedim o yüzden buraya yazıyorum. Ablamın evine Türknet bağlatıcaz. Elinde Türknete uyumlu VDSL modem olan var mı? Evinizde boşta duran ve çalışan VDSL modeminiz varsa talibim.

türknet taksitle kendi uyumlu modemlerini satıyor diye biliyorum son ihtimal bir bakın isterseiz

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    m3m0
    m3m0's avatar
    Erkek

Hocam zaten o seçeneği kullanarak almayı düşünüyorduk ama stoklarında modem tükenmiş. Modem satın alın gelip kurulum yapalım dediler :) O yüzden önce buraya sorayım dedim. Artık burada elinde olan yoksa alıcaz mecburen

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

Sahibinden sitewinde 70 100 liraya vdsl modemler var.. al geç..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caglar99
    caglar99's avatar
    Erkek

Asus DSL-n17u 300 mbps vdsl 2

Ben bu modemi kullanıyorum. Zamanında ucuzdu şimdi biraz pahalılaşmış. Güzel özellikleri var.
    Harici hdd takarak ftp tarzı uzaktan hdd'ye ulaşabiliyorsun.
    Pc kapalı olsa bile modemin içinde ki torrent istemcisi ile torrentlerini indirebiliyorsun (harici hdd takılı olmalı)

gibi gibi özellikleri var. WAN özelliğide var ama nasıl kullanıldığını bilmiyorum. fiber yok bizim buralarda :D

Caglar.Boss
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    caglar99 bunu yazdı

Asus DSL-n17u 300 mbps vdsl 2

Ben bu modemi kullanıyorum. Zamanında ucuzdu şimdi biraz pahalılaşmış. Güzel özellikleri var.
    Harici hdd takarak ftp tarzı uzaktan hdd'ye ulaşabiliyorsun.
    Pc kapalı olsa bile modemin içinde ki torrent istemcisi ile torrentlerini indirebiliyorsun (harici hdd takılı olmalı)

gibi gibi özellikleri var. WAN özelliğide var ama nasıl kullanıldığını bilmiyorum. fiber yok bizim buralarda :D

2. el ucuz varsa bende bundan almak istiyorum

Toplam Hit: 4193 Toplam Mesaj: 46
vdsl2 modem