Ve Nokia Kendi Sonunu Hazırladı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Mezantalac bunu yazdı:
    -----------------------------

HeyQirs bunu yazdı:

Arama Yapsın Msj Atsın Gerisi Kasımpaşa :D

aynen bro !

tabi;

foto çekmek için  dijital kamera 

müzik dinlemek için mp3 çalar

video izlemek için mp4 multi media player

alırız , hadi bunu geçtim navigasyon cihazıda aliriz 

hadi onu da geçtim o uygulamaları oyunları oynamak için (yerini tutmaz ama ) psp mi alayim ?

trampfd bunu yazdı:

Nokia neden sonunu hazırlamış olsun, oldukça yerinde bir karar aldı ve kendini ancak bu şekilde batmaktan kurtarabilirdi zaten.

Windows Phone 7 çok iyi bir işletim sistemi, ama doğru düzgün bir donanım ile buluşamadı henüz, Nokia nın da günümüz şartlarına uygun iOS ve Androidle rakip olabilecek bir işletim sistemi yoktu, symbian'da ısrar etmeleri onları iyice dibe doğru çekiyordu, yakın zamanda ürettikleri tüm telefonlar ölüydü, belki bundan sonraki telefonları birşeye benzer.

symbian da kalmasından iyidir , fakat win7 mobile yerine meego ya ağırlık vermesi gerekiyordu. bence o projeyi bitirmez
    ve yeni nesilde  meego + win7 mobile yapacaktır.  symbian ı da düşük fiyatlı sistemlerde kullanacak.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

eminim billin kurmayları bu anlaşmayı sırf bing'in reklam gelirini arttırmak için zararına yapmışlar ve nokia ya reddedemeyecekleri bir teklifle gitmişlerdir ama dişe dokunur bir getirisi olmayacaktır.

Bir gün google microsftu satın alabilir ama micro googleyi satın almanın hayalini bile kuramaz.

Troubles'll come & they'll pass
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek

Yeni bütçeye göre; Nokia, genel anlamda R&D bütçesini yaklaşık %30~%40 oranında azaltırken, Symbian'a yaptığı tüm yatırıma son veriyor ve buraya yatırdığı miktarın bir kısmını Windows Phone yatırımlarına aktarıyor. Ayrıca MeeGo için yaptığı yatırımı da %50 oranında azaltıyor.

Böylece kafalardaki soru işaretlerinin de büyük kısmı cevaplanmış oldu, Nokia bir tür küçülmeyi deniyor, bu sırada Symbian'ı tamamen öldürürken MeeGo için yaptığı yatırımlardan da parça parça uzaklaşıyor, bu uzun dönemde şirketin sonu olabileceği gibi, şimdilik Nokia'yı HTC veya Dell gibi "sadece üretici" konumuna düşürecek.

Üzücü bir gün oldu, MeeGo projesinden (bildiğiniz üzere bu proje Nokia'nın değil, FSF tarafından yürütülüyor) ise bu konuda henüz bir açıklama gelmedi. Kullanıcılar ise Nokia ile veya Nokia'sız MeeGo yoluna devam etmekte ısrarcılar. Nokia'nın projeden çekilmeye başlaması proje için neleri değiştirecek, bunları ancak yakın gelecekte görebileceğiz.

Toplam Hit: 1819 Toplam Mesaj: 14