Vekalet

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

Şimdi arkadaşlar, dedem vefat etti.Amcamlarda evi satmak istiyorlar,bizi aradılar evi satmak istiyoruz alıcı çıktı.Fakat adam mirascılarla uğraşmak istemiyor bi kişi vekaleti alsın öle satın alalım diyorlar.Benimde babam dedemden önce öldügü için annemin mirasta söz hakkı yok, biz ise 3 kardeşiz;ikisi erkek biri kız,kardeşim Kıbrısta asker vekalet vermeden annemin onun adına imza yetkisi var mıdır?
    Annemin imzası ne kadar geçerli olur?

Dur be kadınnnn....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam hepiniz 18 yasindan büyükseniz annenizin imzasının bir anlamı yok bence.

Notere gidin birlikte noter bilir zaten.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

sagol hocam bende biliyorum ama amcamlar anlamıyorlar işte biz burda  notere gittik olabilecegini söledi falan filan diyorlar gerçi pekte güvenmiorum onlara ya

Dur be kadınnnn....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hocam o bir kişi siz olursanız iyi , amcana verirseniz komple herşey elden gidebilir haberiniz olsun.

bana üçkaat var gibi geldi.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

baba öldüğünde söz sahibi evin büyük çocuğudur.  vekaleti noterde veriyosun zaten onun için kimin yerine imza atılır gibi sorular yada ne gibi belgeler istenir ordan öğrenebilirsin. 

baban dedenden önce öldü diye mirastan mahrum değil. baban yaşasaydı ne kadar bir miras alacaksa yine aynı şekilde faydalanacak / faydalanacaksınız.

sanırım annenin vekalet vermesi yeterli.

imzayı bıraktım basıyorum artık
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

illa amcana vekalet vereceksiniz diye bir şart yok. siz üçünüz birinize vekalet verin. o da amcanla tapuya gider. parayı da ona göre alırsınız. satan kişi size blokeli çek verir bankadan. satıştan sonra da bloke kalkar herkes parasını alır.

ftw
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek

Amcan sözünde biri ise vekaleti sana versinler. Sen de aldığın parayı herkesin hakkına riayet ederek dağıt. Akraba bağlarınız nasıl bilmiyorum ama yine de temkinli olmakta fayda var.

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek
    tagext bunu yazdı

illa amcana vekalet vereceksiniz diye bir şart yok. siz üçünüz birinize vekalet verin. o da amcanla tapuya gider. parayı da ona göre alırsınız. satan kişi size blokeli çek verir bankadan. satıştan sonra da bloke kalkar herkes parasını alır.

hocam şimdi blokeli çek falan onu anlamadım anlatabilir misin nasıl olacak o

Dur be kadınnnn....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek
    dertli bunu yazdı

baba öldüğünde söz sahibi evin büyük çocuğudur.  vekaleti noterde veriyosun zaten onun için kimin yerine imza atılır gibi sorular yada ne gibi belgeler istenir ordan öğrenebilirsin. 

baban dedenden önce öldü diye mirastan mahrum değil. baban yaşasaydı ne kadar bir miras alacaksa yine aynı şekilde faydalanacak / faydalanacaksınız.

sanırım annenin vekalet vermesi yeterli.

hocam şimdi normal ben araştırdım azıcıkda babam dedemden önce vefat ettigi için annem o mirastan mahrum çünkü nikahından düşmüş oluo sadece biz üç kardeş alabilecegiz mirası

Dur be kadınnnn....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

evi alacak adam sen ve amcan bankaya gideceksiniz evi alacak adam bankaya parayı yatıracak. bankada size iki çek vericek. biri sana biri amcana hisseniz oranında. evi satınca satış belgesi ile bankaya gidip çekleriniz ile paralarınızı alacaksınız.

ftw
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek
    tagext bunu yazdı

evi alacak adam sen ve amcan bankaya gideceksiniz evi alacak adam bankaya parayı yatıracak. bankada size iki çek vericek. biri sana biri amcana hisseniz oranında. evi satınca satış belgesi ile bankaya gidip çekleriniz ile paralarınızı alacaksınız.

şimdi hocam 10 kişi mirasçı var babaannemde sag şimdi bunların amacı vekaletleri babaannemin üzerine alacaklar o satışı yapıp parayı kendisi pay edecekmiş biz pek güvenmiyoruz o satıştan sonra paranın bize verilecegine bunlar 7 yıl önce çok afedersin öküz öldü ortaklık bitti hesabı yaptılar anlıcan

Dur be kadınnnn....
Toplam Hit: 2720 Toplam Mesaj: 20