folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Venüs'te Olası Yaşam İziVenüs'te Olası Yaşam İzi

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  osmaman
  osmaman's avatar
  Kayıt Tarihi: 11/Kasım/2007
  Erkek

  Uyarı: Henüz resmi açıklama yapılmadığı için bu bilgiler değişebilir. Aşağıdaki bilgiler, basına sızan haberlerden ve demeçlerden derlenmiştir. Hata olma ihtimali bulunmaktadır.

  Geçtiğimiz günlerde Kraliyet Astronomi Cemiyeti, 14 Eylül 2020 sabahı büyük ve önemli bir açıklama yapacaklarını belirtti. Konuya dair detaylar, ambargo şartıyla (yani açıklama yapılana kadar yayınlanmaması ve sızdırılmaması şartıyla) büyük basın organlarına şimdiden iletildi. Konuya yakın isimler, Venüs atmosferinde fosfin (İng: "phosphine") keşfedilmiş olabileceğinden şüpheleniyorlar. Yalnızca bildiğimiz anlamıyla canlılığın bulunduğu ortamlarda fosfin bulmayı bekleriz.

   

  Fosfin gibi biyolojik unsurlarla ilişkilendirilen kimyasal maddelere biyoimza adı veriliyor. Bunlar, ortamda potansiyel olarak yaşam bulunduğuna işaret ediyor. Bu keşif, muhtemelen Şili'deki Atacama (ALMA) teleskop dizisi ile Hawaii'deki James Clerk Maxwell teleskobu ile yapıldı. Araştırmacılar arasında Manchester Üniversitesi, MIT ve Cardiff Üniversitesi'nden uzmanlar var. Makalenin 14 Eylül'de Nature Astronomy dergisinde yayınlanması bekleniyor. Ancak makale, erkenden sızdırıldı

   


  İmza mı? O da ne demek?
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  KAAMOS
  KAAMOS's avatar
  Kayıt Tarihi: 17/Eylül/2005
  Erkek

  https://www.youtube.com/watch?v=5IIj3e5BFp0

  canlı su an başladı

  KAAMOS tarafından 14/Eyl/20 18:02 tarihinde düzenlenmiştir
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  samaccc
  samaccc's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Ekim/2007
  Erkek

  bende venüs. neptün. uranüs te ana cadde üstü  800m2 bir kaç arsa var

  isteyen olursa m2 sini uygundan bırakırım 

  mürid kıyağı 

  iletişim burdan yazın  :)

   

  samaccc tarafından 14/Eyl/20 18:15 tarihinde düzenlenmiştir

  Dost Bildiklerimin Sessizliğini Unutmayacağım
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Roark
  Roark's avatar
  Kayıt Tarihi: 12/Ağustos/2011
  Erkek

  yanılıyorsam özür dilerim ama, venüs en sıcak gezegenlerden değil mi? 400 küsür derece yüzey sıcaklığı vardı, canlı yaşamına dair bulgu mümkün olsa bile, insanlığın oraya yerleşmesi mümkün mü?

 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Clostridium
  Clostridium's avatar
  Kayıt Tarihi: 18/Ocak/2010
  Erkek

  ölüyü diriyi sevmek, gözü venüs'e dikmek.

   

  daha oranın hangi yarak kürek topraklarında yaşam mücadelemize devam edicez acaba .. 


  N'oublie pas d'ou tu viens ..
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  salihgs
  salihgs's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Şubat/2014
  Erkek

  Walterın crazy eighte içirdiği fosfin gazı olmasın bu ?

 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  MaviEkran
  MaviEkran's avatar
  Kayıt Tarihi: 31/Aralık/2009
  Erkek
  Roark bunu yazdı

  yanılıyorsam özür dilerim ama, venüs en sıcak gezegenlerden değil mi? 400 küsür derece yüzey sıcaklığı vardı, canlı yaşamına dair bulgu mümkün olsa bile, insanlığın oraya yerleşmesi mümkün mü?

  Atmosferde, yerden 50km yukarıda sıcaklık dünyadaki koşullara benzer derecedeymiş. Ancak oradaki asitlik seviyesi çok yüksek, bu asitte yaşayabilecek mikroplar olabilir mi henüz bilmiyoruz dedi kadın. 

  Insanlığın oraya yerleşmesi gündemde bile değil. En iyi ihtimalle orada bakteriyel hayat vardır diyebilirlerdi ki bu aşamada kesin bir şey söyleyemeyiz dedi. Fosfin olduğundan eminler, hayat var mı kesin değil. 

  https://youtu.be/5IIj3e5BFp0


  Blue Screen of Death
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  RitmFarbRacourci
  RitmFarbRacourci's avatar
  Kayıt Tarihi: 14/Mart/2008
  Erkek

  şu cümle,  ".. Yalnızca ,bildiğimiz anlamıyla ,canlılığın bulunduğu ortamlarda, fosfin bulmayı bekleriz. .." benim daha çok dikkatimi çekti..

   

  bildiğim Fosfor, Fosfat olarak canlılarda ATP(canlılarda biyolojik aktivite için kullanılıyor ) şeklinde bulunuyor. buna mi vurgu yapıyorlar. 

  bir de NükleikAsit'lerde, Fosfat bulunuyor sanırım. 

  Hücre Zarı'nda da vardı fosfor. sanırım Yağların içinde. 

   

   

  ama aynı zamanda, FosFin için Wiki'de şunu da yazmışlar.

  " Phosphine appears to be mainly a redox *toxin, causing cell damage by inducing oxidative stress and mitochondrial dysfunction. [34]      Resistance in insects is caused by a mutation in a mitochondrial metabolic gene. [24] "

   

  RitmFarbRacourci tarafından 14/Eyl/20 19:42 tarihinde düzenlenmiştir

  I'şıkY'ılı;^^D` RnkSayLr CncptMp GoodWillH(f). 3id't^^` TareZmenPr DmxNnjWrrr Qu'dPr'Qu' ParaMotor vTol Broca'sBrain Ailron,Elvtor,Rudder. TrflrVArsİlşklr RudyFernandez Celestial aSyn.aMrf .,%*-+~ v,x.t UzyınBlnmynlri(Prşmb21.55)TrtBlgsl U->Pb(ClrePtrsn) H->He.Beringer ZemnŞekl CybrSpn. UçşDntm'lri HücmKenrı,KaçşKenrı BrainFck.bf AC/DC,H'll'sBlls SnryoAB.Gnlri,12pnto,BşKrktr,Çtşma,DiziAks,Grntü.Ss ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  LhaNeT
  LhaNeT's avatar
  Kayıt Tarihi: 20/Ağustos/2008
  Erkek
  Roark bunu yazdı

  yanılıyorsam özür dilerim ama, venüs en sıcak gezegenlerden değil mi? 400 küsür derece yüzey sıcaklığı vardı, canlı yaşamına dair bulgu mümkün olsa bile, insanlığın oraya yerleşmesi mümkün mü?

  Ar*p ırkı sıcaklara alışıktır ve ilk önce onlar gitsin (Özellikle Türkiye'deki mülteciler) zaten orada ufak ufak birbirlerini yemeye başlarlar ama bide onların peşlerine israil evlatlarını taktık mı ohh ohh bu iş tamam.. İsterse yaksınlar venüsü, bize ne amk :D


  Tecrübelerim bana gösterdi ki, hukuka bağlı olmayan bir hükümet uzun müddet ayakta kalamaz. Böyle hükümetler çıplak olup, kendini gören herkese karşı gözlerini yere diken ve kimsenin yanında hürmet ve itibarı olmayan birine benzerler. Hatta böyle bir hükümet, tavanı, kapısı, avlu duvarları olmayan ve her önüne gelenin içeriye daldığı bir eve de benzetilebilir. -Sahibkıran Emir Timur
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  weskeyy
  weskeyy's avatar
  Kayıt Tarihi: 21/Ağustos/2005
  Erkek

  İnsanlık dünya yı becerdi sıra Venüs te mi? 


  Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  override
  override's avatar
  Kayıt Tarihi: 15/Aralık/2009
  Erkek

  Dunya disinda yasam var zaten; Bu kadar yildiz galaksi evren sadece anlayabildigimiz kadariyla gercekten varsa dunya disinda yasamin var olmama ihtimali var mi? Elbette var su an da anlayacak aklimiz yok. Venuste varsa da orada sicak ve soguk cok oluyormus trekler yasayamaz.

  override tarafından 15/Eyl/20 02:12 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1078 Toplam Mesaj: 17
venüs uzaylı