folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Vergi Borcu Olanlara Taksitlendirme Hakkında

Vergi Borcu Olanlara Taksitlendirme Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bugün bi mektup gelmiş , direk aşağıya koyuyorum ilginizi çekebilir , ek olarak bu konuda sormak istediğim birşey var.

Verdiğimiz hizmette uzun vadeli çalışmak zorunda kaldığımız için ödemenin tamamanı 5-6 ay sonra alabiliyoruz.

Ancak hizmet alınmaya başladığı ilk günden itibaren ödemenin tamamının faturasını kesip müşteriye  veriyoruz. E haliyle önümüzdeki kdvsiydi gecicisiydi derken dünyanın vergisi cıkıyor ama elde para yok, müşteriden parayı alamıyoruz cok can sıkıcı bir durum oluyor bizim için.

Bu vergi affı muhabbeti sürekli cıkıyor mu ? damarıma basıolar artık ödemicem vergi falan amq, 18 aya kadarda taksitlendirme yapıyolarmıs. Anaparayı ödeyip ceza siliniyormuş bu böylemi oluyor sürekli ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

2007den beri ödemediklerim vardı. bir kısmını sildirler. taksit de yaptılar ödicem :d

yaklaşık 60bin civarı vergi + faizi istiyolardı. sksen ödemezdim. geçen seferki yapılandırmaya başvurdum.85bin toplam ve yarısını nakit ödicen kalanını da taksit yapcaz.

hassigome dedim nasıl ödiyim.başvuruyu geri çektim.

şimdikine başvurdum. en basitinden %45e yakın indirim oldu.

18 de taksit. 2 ayda bir ödüyon. eder 36ay.

uygun geldi kabul ettim.

bidahaki belki çıkar, çıkarsa belki daha indirimli olur. bilemem. gerçi kesin çıkar da ne zaman belli olmaz. belki 1 seneye belki 5 seneye..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

@joe_black peki hocam bu vergi borcunun sana iş hayatında herhangi bir olumsuz etkisi oldu mu ? 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    Genki bunu yazdı

@joe_black peki hocam bu vergi borcunun sana iş hayatında herhangi bir olumsuz etkisi oldu mu ? 

PTT hariç herhangi b hesapta 2 günden fazla para gördüler mi bloke koyuyolar.

maaş hesabı hariç.

hesapta 10 bin de olsa ne hikmetse 33,45tlye bloke koyuyolar.

yeni bi şirket açtım sıkıntı çıkardılar. eski şirketin borcu var falan diye.

artı olarak bin tl bile kredi alamıyorum. onu geçtim 500 tllik kredi kartı bile vermiyolar.

tüm kartlarım başkalarının üstüne.

başka bi sıkıntı yaşamadım. e devlette bakışıyoz icralarla.

inşallah 1 haftaya kurtulcam. hemen gidim kredi çekcem :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ratbat
    Ratbat's avatar
    Erkek

Hocam ben 18 ay taksitle yapılandırdım gib.gov.tr üzerinden. Cezai / faiz kısmını sildiler sadece anapara üzerine 18 aylık cüzi bir miktar vade eklediler. 

Elbet karşına çıkacaktır bu borç, taksitlendirip ödemeni tavsiye ederim.

Ayrıca her zaman vergi affı çıkarmıyorlar ben bayadır bekliyordum af çıksın diye.

Ratbat tarafından 18/Kas/16 13:18 tarihinde düzenlenmiştir

Kurallar satranç tahtasındaki kadar kesin olmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

Taksitlendirip Ödemeni tavsiye ederim.Sanmıyorum yakın zamanda böyle bir yapılandırma daha çıkmaz.

Bende gss prim borcunu yapılandırdım ama 300tl gibi bir borç oldgundan hepsini ödedim taksite gerek yoktu.

durumun olsa da olmasa da mutlaka yapılandır.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek

Bende 4 dönemdir arabanın mtv sini vermiyordum dolayısıyla muayene de 8 aydır yok borcu olduğu için sıra vermiyolar

Geldi bana da bu kağıt gittim yapılandırdım 18 e böldürttüm sadece son temmuz dönemi vergi borcunuzu yapılandıramıyoruz dediler olur dedim,,

son dönemi peşin ödedikten sonra muayene yaptırabileceğimi söylediler

30 kasıma kadar ilk 2 taksiti yatırmam gerek 

vergi dairesine git yapılandır sende bence fazla uzun sürmüyo böldür 18 e ,, eline para geçince ödersin tüm taksitleri

hem yapılandırdığın da borcun sistemden düşüyo borcun yokmuş gibi geziyon ama ilk 2 taksidi gecikmesiz yatırıcan şartları bu

..Morali hep bozuk olan insan..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ratbat
    Ratbat's avatar
    Erkek
    piiiranha9242 bunu yazdı

Bende 4 dönemdir arabanın mtv sini vermiyordum dolayısıyla muayene de 8 aydır yok borcu olduğu için sıra vermiyolar

Geldi bana da bu kağıt gittim yapılandırdım 18 e böldürttüm sadece son temmuz dönemi vergi borcunuzu yapılandıramıyoruz dediler olur dedim,,

son dönemi peşin ödedikten sonra muayene yaptırabileceğimi söylediler

30 kasıma kadar ilk 2 taksiti yatırmam gerek 

vergi dairesine git yapılandır sende bence fazla uzun sürmüyo böldür 18 e ,, eline para geçince ödersin tüm taksitleri

hem yapılandırdığın da borcun sistemden düşüyo borcun yokmuş gibi geziyon ama ilk 2 taksidi gecikmesiz yatırıcan şartları bu

Vergi dairesine gitmesine gerek yok hocam, sorgu, yapılandırma gibi şeyleri gib.gov.tr üzerinden yapabiliyor. 

Kurallar satranç tahtasındaki kadar kesin olmalı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Devir değişiyor sistem değişiyor . Sonuç değişmiyor . 

Ödemeyin mq  emeklilik geldiğinde aftan yararlanırsınız . bankanın biri kredi verir borcumuz kadar . Emekliye çıkarız maaşı 2-3 yıl banka alır sonra emekliyiz.

Minimalist Değilim Tembelim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

cankuşların milyarlarca dolar vergi borçları maliye cezaları silinsin, vatandaşa gelince yapılandırma taksitlendirme faiz silme ana para ödeme fırsat mırsat, ne güzel memleket amk, e herkesin bir değeri var işte sizede verilen değer bu :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

bu araba vergileridemi taksitlendiriliyor la ? 

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
Toplam Hit: 2031 Toplam Mesaj: 12
vergi borcu