folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Veri Kurtarmacı Abiler Ablalar UBS Bellek Sorunum Hakkında

Veri Kurtarmacı Abiler Ablalar UBS Bellek Sorunum Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyyldrm
    mkyyldrm's avatar
    Erkek

Herkese merhaba öncelikle, umarım herkes sağlıklı bir şekilde karantina hayatına devam etmektedir.

Yaklaşık 1 saat önce bir usb belleği dizüstü bilgisyarıma veri aktarmak için taktım ilk taktığımda herhangi bir sıkıntı yoktu sonra tekrar birşey için çıkarıp taktıp pc okudu veriyi kopyaladım yapıştır dedim ve usb bellek ısınmaya başladı sonra cihaz okumamaya başladı. 

Kahretsin içerisinde önemli bilgilerimde vardı. Şuan hiç bir şekilde pc belleği okumuyor ve ısınma yapıyor. Gerş dönüşü olmayan bir yol girmişmidir bu bellek? İnternette veri kurtama merkezleri vs var bu tarz bir işi yapan mirüd vs varmı aramızda? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Battalgazi
    Battalgazi's avatar
    Erkek

Veri kurtarma programı kullanmayı dene

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyyldrm
    mkyyldrm's avatar
    Erkek
    Battalgazi bunu yazdı

Hocam usb belleği pc ye takınca 1 2 dk içerisinde hemen ısınıyor hiç bir şekilde pc uyarı yada görme yapmıyor malesef

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    mkyyldrm bunu yazdı
    Battalgazi bunu yazdı

Hocam usb belleği pc ye takınca 1 2 dk içerisinde hemen ısınıyor hiç bir şekilde pc uyarı yada görme yapmıyor malesef

Çözüm bulursan yaz hocam. 2009 yılında aynısı başıma geldi. taktım okumuyor kasanın ardına bir baktım o kadar ısınmış ki usb kabını eritmeye başlamıştı. ara ara program vs deniyorum ama takar takmaz ısınmaya başlıyor çözüm bulamadım.

denemediğim tek bir çözüm var o da bellek üstündeki devreleri tek tek kontrol edip hatalı olanı değiştirmek. baya baya meşakkatli ve uygun çipi bulmak o zaman bile çok zordu şimdi benim için imkansızdır sanırım kaç yıllık bellek. seninki yeni modelse belki

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

https://www.mydisk.com.tr/tr/veri-kurtarma/hafiza-karti-usb-flash-bellek/

Bunlara sor bi. Kurcalama yapmadıysan ücretsiz analiz yapıyorlardı.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Disk ısınıyorsa başka usb de deneme, muhtemelen kısa devre olabilir ve entegreleri kızartıyorsun.

Az önce başkta bir arkadaş daha sormuştu. Eğer bilgiler çok önemliyse; https://www.verikurtarma.com/ ve https://www.tekniknokta.com.tr/ (=bu daha ekonomik fiyat verir) deneyebilirsin.

Benim daha önce HDD için kurumsal çalıştığımız firmalar. Ücretsiz analizleri var, eğer verilerin kurtarılıyor ise fiyatları son kullanıcıya göre tuzludur.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

Bazen disk isinsa da sorun harf verememesi olabiliyor (Daha oncede isiniyordur, sen diski gordugu icin fark etmiyor olabilirsin, yada tam tersi).Panik halinde kontrol etmemis olabilirsin disk yonetiminde usb bellegin gorunuyor mu? Gorunmuyorsa veri kurtarma v.s. yollara giris. Gorunuyor fakat harf alamadiysa, uzerine sag tikla surucu harf veya yolunu degistir. Win 10 da bir suru boyle usbye denk geldim. 

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Zamanında okunamayan usb belleğim vardı. Windows 10 da çalışmayan bellek windows 7 de çatır çatır açılmıştı. O gün bugündür kullanıyorum daha da tık demedi. Bazen işletim sisteminden bazen usb portlarının doğru dürüst çalışmamasından kaynaklanabiliyor. Bence başka pc de ve işletim sisteminde dene ama fazla uzun tutma.  

Syntax error..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

'Parted Magic' live ile bakar mısın bi içeriğine ?  Olmadı profesyonel yardım alman gerek gibi duruyor eğer içindeki veriler çok önemliyse

https://www.youtube.com/watch?v=GR1PldjDchk ( burada da benzeri bir sorunun çözümü var ama yapabileceğini sanmıyorum açıkçası )

LaNCeLoT tarafından 21/Haz/20 08:57 tarihinde düzenlenmiştir

Kurtlar tasma takmaz....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

Bende de elektrik kesintisi yaşayıp bir daha hiçbir pc nin görmediği bir ssd var. Çözebilen var mı :) 

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    myblackworldweb bunu yazdı

Bende de elektrik kesintisi yaşayıp bir daha hiçbir pc nin görmediği bir ssd var. Çözebilen var mı :) 

SSD yi çözsem ben çözerdim , OCZ var elimde eski püskü bir şey taktım kafayı o.çocuuna ''kızılelmam'' benim tam hayalim!!! ülküm!!

Amına kocam o OCZ nin 10 sene de geçse çözücem brick halini ama dur sen!!!1

Kurtlar tasma takmaz....
Toplam Hit: 1607 Toplam Mesaj: 12
usb veri kurtarma