folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Vestel [Teknologinin Türkçesi]

Vestel [Teknologinin Türkçesi]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaanabak
    kaanabak's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

""Vestel, dünyadaki 3. Orjinal Ekipman Üreticisi (OEM); Türkiye ve Avrupa’nın en büyük renkli televizyon üreticisidir. Ürettiği ürünleri Avrupa, Asya, Orta Doğu, Afrika, Amerika ve Avustralya olmak üzere dünyanın toplam 110 ülkesine satmaktadır.

Vestel son 7 yıldır Türkiye’de ihracat şampiyonu olmaktadır. 2004 verilerine göre net satış rakamları 3.3 milyar USD’dir.

Vestel Beyaz Eşya, başta İngiltere, Fransa, Almanya ve İspanya olmak üzere 66 ülkede 127 marka ile ODM olarak üretim yapmaktadır. Yılda 1,5 milyon adet buzdolabı, 300.000 adet split klima ve 2003 yılı Eylül ayında devreye girecek yeni fabrika ile 1 milyon adet çamaşır makinesi kapasiteli üretim tesislerine sahip Vestel Beyaz Eşya’nın ihracat oranı, toplam üretimin % 77’sine ulaşmıştır.

2002 yılı cirosu 171 milyon dolar olan Vestel Komünikasyon, ürettiği 2,5 milyon adet elektronik cihazın % 98’ini ağırlıklı olarak Avrupa ülkelerine ihraç etmektedir.""

----------------

Ertan tam olarak ne demek istedin açarmısın ? 

"Less is More"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek
    avrupada olan tanıdıklarıdan duyduğuma göre vestel pek bi revaçtaymış ve gayet kaliteli ürünler üreten markalar sınıfndaymış...ki zaten avrupanın tek laptop üretim tesislerinide açtılar TR'de ... ayrıca belirli bi kesime hitap eden farklı sınıfsal monitör üretim teknolojisine sahiptir...ki ewimde birçok vestel ürünü var hiç sorun çıkarmadılar..receiver ilk geldiğinde ayarlamasını filan bilmiyordum ewde kendi hatalarımdan ouşan sorunlara bile gayet kalieli bi hizmet veren teknik servis baayileri bulunuyor..

dont think twice its all right
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    atat
    atat's avatar
    Erkek
    teknolojinin Türkçesi evet. Haklılar :) Çünkü türk işi adamı hep yarı yolda bozulur :)

eski bir dost mu aradınız?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyrpt
    cyrpt's avatar
    Erkek
    abi vestelın buz dolabı camasır makınası klıma larını test etmıs bırı olarak tavsıye etmıyorum ıcınde kullanılan motorların kopresorlerın ve kartların cogu%95ı çin malı...  kullanılan plastık malzemelrın cogunda kalıp sorunu var mısal klıma ların ıc untelrının bır bolumunde kalıp tutmadıgı ıcın sabıtlıye bılmek ıcın bır cok yerıne sılıkon basmıslardı adamlar acınca kapanmıyordu servıs bıle onu bırlestıremezdı.... performans ve verım bakımından bırcok fırmadan gerıde.... lafın kısası beyaz esyada sımens bosh ve arcelıkten asla vaz gecmem.... elektronık aletler ıcın bır sey dıyemem....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    carpuss
    carpuss's avatar
    Erkek
    üretici değil ama güzel ticaret yapan bi firma.. ithalat yap, birleştir ihracat yap.. etiket parası diyoruz buna.. ne olursa olsun başarı başarıdır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Arkadaşlar ne yazıkki Vestel de Arçelikte Malesef Kendi Teknolojilerini üretecek Boyutta firmalar değillerdir. Başka firmalara ürettirdikleri kartları Monte ederek Montaj işçilikle Fabrikada üretim yapmakla Gurur duyulmaz. Kendi Teknolojilerini üretmelerini Can Havliyle Öneririm. Yapsınlarda ufak olsun, o Ufak büyür Zamanla ama nerde.

Türkiyede Gurur Kaynağımız bir firma varsa oda Aselsan dır. Bir çok Üretim kendi üretimleri olduğunu diyebilirim, ama burada da %100 Saf Türk Teknolojisi işletilmiyor Malesef. 

Tahribat Vazgeçilmez Aşkımdır..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek

adamlar küçük bir tekstik atölyesiyle başladılar işe..

çok kısa sürede inanılmaz büyüdüler, bu ülkede her önüne geleni öle kolay kolay büyütmezler, birileri izin verdiyse vardır altında yatan başka birşeyler..

işin komplo teorisi bölümünü geçtikten sonra, şimdiye kadar, 7-8 sene önce gazeteden kuponla aldığım vestel 37 ekran televizyonun haricinde hiçbir vestel ürünü kullanmadım, çünkü henüz tam oturmuş değiller. kendilerini tam ıspatlamalılar, belki o zaman kullanırım..

avrupada her 3-5 evde bi tane vestel var deniyor ne kadar doğrudur bilinmez ama, eğer gerçekten öyleyse vay avrupanın haline :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozAnkaraguclu
    ozAnkaraguclu's avatar
    Erkek
    RIPER bunu yazdı:
    -----------------------------
    ReDsEa bunu yazdı:

Avrupa ülkelerinin bazılarında her 3 evin birinde vestel televizyon her 5 evin birindede vestel buzdolabı , çamaşır makinası bulunuyormus.

Avrupa görmesek yiyeceğiz.Kim bunu diyen ? Beko bile daha çok.

Beko!!! Bir Dünya Markası!! :D

"Milliyetin en belirgin niteliklerinden biri dildir. Türk milletindenim diyen insan her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz. " Mustafa Kemal ATATÜRK
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek

RIPER bunu yazdı:
    Avrupa görmesek yiyeceğiz.Kim bunu diyen ? Beko bile daha çok.

Beko zaten arçeligin. çinden uc kurusa parcaları toplayıp derme catma aletler yapıp uzerine etiket basınca marka oluyor malesef. ust kullanıcı olmadıgımız icin bize yeterli geliyor yaptıgı aletler. bu kosuldada yabancıya para kazandırmaya gerek yok. ne demisler, Türkün en kötüsü Türk olmayanın en iyisinden iyidir.

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviBere
    MaviBere's avatar
    Erkek
    Vestel derin bir kurum, memlekete lazim.Bir yandan da beyaz esya uretiyolar iste siz biz kullanalim diye.

hız emniyettir...!
Toplam Hit: 2083 Toplam Mesaj: 24