folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Veteriner Hekim Veya Uzman Hekim Tanıdığı Olan Veya Site İçi

Veteriner Hekim Veya Uzman Hekim Tanıdığı Olan Veya Site İçi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

Selam millet,

Dükkanda beslediğimiz bi kedi var.Yaklaşık 2 senedir falan bizde.Son 2-3 gün yemeden içmeden kesilmiş halsizlik,bitkinlik vs vs peder bey piizden kafayı kaldırmadığı için benimde işlerim olduğundan kediyi veterinere kimse götürmemiş.Bugün dükkana uğradığım zaman kediyi gördüğüm gibi veterinere götürdüm.Kan,biyokimya gibi tester yapıldı ve sonuçları aşağıda paylaşıyorum.

Doktor hanım çok ümitsiz konuşta perişan oldum peteri bu genç yaşımda öldürmek istemiyorum bu yüzden bu kediyi hayata döndürmem gerekiyor.

Şuan veterinerde tedavisine başlandı ama dedim ya doktor hanım ümitsiz konuşunca moralim pert oldu belki bi ihtimal abartıyordur falan gibi güzel cümlelere ihtiyacım var açıkcası.

Schwarz tarafından 25/Mar/21 19:03 tarihinde düzenlenmiştir

Ignorance is bliss.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı

Selam millet,

Dükkanda beslediğimiz bi kedi var.Yaklaşık 2 senedir falan bizde.Son 2-3 gün yemeden içmeden kesilmiş halsizlik,bitkinlik vs vs peder bey piizden kafayı kaldırmadığı için benimde işlerim olduğundan kediyi veterinere kimse götürmemiş.Bugün dükkana uğradığım zaman kediyi gördüğüm gibi veterinere götürdüm.Kan,biyokimya gibi tester yapıldı ve sonuçları aşağıda paylaşıyorum.

Doktor hanım çok ümitsiz konuşta perişan oldum peteri bu genç yaşımda öldürmek istemiyorum bu yüzden bu kediyi hayata döndürmem gerekiyor.

Şuan veterinerde tedavisine başlandı ama dedim ya doktor hanım ümitsiz konuşunca moralim pert oldu belki bi ihtimal abartıyordur falan gibi güzel cümlelere ihtiyacım var açıkcası.

Geçmiş olsun, bu işlerde özellikle sağlık işlerinde asla ama asla tek bir yere güvenmeyeceksin bir sürü farklı yere götürüp muhakeme edeceksin hocam. Umarım atlatır hayvancağız hastalığı.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

karacıgerde sorun var sanırım cok hastalanmuş öncesinde ; şişman mı kedi ?

trombosit düşük ; 

valla ben yıllar oldu biyokimya göreli ; arkadaşlar bakar ınceler 

pawlow du sanırım izmir de veteriner hekim ona bir yaz istersen 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

karacıgerde sorun var sanırım cok hastalanmuş öncesinde ; şişman mı kedi ?

trombosit düşük ; 

valla ben yıllar oldu biyokimya göreli ; arkadaşlar bakar ınceler 

pawlow du sanırım izmir de veteriner hekim ona bir yaz istersen 

yok panter gibi simsyah fişek gibi kediydi bu zamana kadar bi kere bile vet yolu görmedi kedi.

Ne olduysa 2-3 gün önce oldu kediye  peder bey üşütmüştür diyip pek iplememiş ben bugün şans eseri bi uğradım görür görmez dedim bu kedi hasta götürüyürum ben aldım götürdüm pusetle

Doktor sarılık falan dedi organ yetmezliği var isterseniz tedavi yapalım istemezseniz alın götürün yaşadığı yere kadar yaşar dedi şok oldum kaldım bıraktım kediyi şuan tedavi ediyolar ama durumun ciddiyetini gerçekten iyileşecekse elimden geleni yapmak istiyorum.Memlekette işini hak ederek yapan insan kalmadığı için 5-6 gün tedavi adı altında para alırlar 7. gün kedi  ölür biz elimizden geleni yaptık derler..

Ignorance is bliss.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bloom
    Bloom's avatar
    Erkek

Hocam instagram ya da facebook üzerinden Nilay Tezsay'a bir yaz istersen. 

https://www.instagram.com/nilaytezsay/?hl=tr

Bortubocek sever
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Kedi anemi sanırım. Ayrıca idrarını da yapmakta zorlanıyor. Mesane dolu ama idrarını yapamıyor. Anladığım kadarıyla hem karaciğer hem böbreklerde sorun var.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cohndoe
    cohndoe's avatar
    Erkek

Eğer İstanbul'daysan Anatolia hayvan hastanesi'ni tavsiye ederim. Biraz tuzluyorlar ama çok ilgililer, imkanları da bayağı geniş doğrudan hastane sınıfındalar. Doktor şahsi nosunu vermişti bana anlık iletişim sağlayabiliyorduk. Hatta onlardan alırsam maliyetli olacak bir ilaca muadil bir ilacı çok uygun fiyata eczaneden temin etmem konusunda beni yönlendirmişti.

11.kattan düşen 9 yaşında bir kedi için kendilerine gitmiştim. (o yükseklikten sadece kalçasındaki bir kıkırdakta ayrılma vardı kısa sürede kaynayabilecek. Ancak yaşı ileri birazda kilolu olduğundan düşen bağışıklıkla başka/gizlenen hastalıklar çıktı. sarılık, böbrek gibi en sonunda vücudu kan üretemediği için kurtaramadılar. Uzun lafın kısası bayağı bayağı ilgiiler.

dipnot: eğer doktora güvenmiyorsan diye deneyimim üzerine öneri yazmak istedim. umarım hayata tutunabilir eskisinden de sağlıklı olarak.

cohndoe ///// ygzkoc ///// R10 YaÖzKo
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı

Kedi anemi sanırım. Ayrıca idrarını da yapmakta zorlanıyor. Mesane dolu ama idrarını yapamıyor. Anladığım kadarıyla hem karaciğer hem böbreklerde sorun var.

Anemi mi bilmiyorum ama peder idrarini cok az yaptigini soylemisti bakalim clinige biraktim insallah guzel sonuclar alacagim

@bloom yazdim hocam bekliyorum

@chondoe eger sonuc alamazsam tavsiyeni dikkate alacagim.

Schwarz tarafından 25/Mar/21 20:16 tarihinde düzenlenmiştir

Ignorance is bliss.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

güncel

bugün tedavi bitti.Sonuçlar şöyle kadim dostum tedaviye yanıt vermiş ama kan paraziti denilen dalga çıktı bu sefer 21 günlük tedavi edilmesi gerekiyor falan dendi sanırım veteriner kolunu soktu şimdi bedenen sokuş aşamasına geçti.

İlaçları kendim temin edip kendim tedavi etmek istiyorum çünkü hayvanın annesini sikmişler 4 ayağınıda kan yolu açacağız diye parçalamışlar bu şartlar altında veterinere bırakırsam 21 gün sonunda hayvandan kalan tek şey kuyruğu olacak gibi gözüküyor.

Kan paraziti için ne yapmam lazım nasıl bi yol izlemeyelim beyler bayanlar bi el atın 

Ignorance is bliss.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiqRoP
    MiqRoP's avatar
    Erkek

Hocam Muğla Ulada medicavet adında bir hastane var internetten numara bulup sonuçları Göksel beye iletip sorabilirsin iyi hekimdir ricanı geri çevirmez sanırım

Söyleyemediğim sözlerim var benim.. Yüreğimin derinliklerine gizlediğim.. Kimi zaman bir iç çekiş anlatır beni, kimi zaman hüzünlü bir şarkı ağlatır.. Hergün düşünceler sarar beni, derin derin düşünürüm.. Öyle bir haldeyim ki, sıcağın ortasında üşürüm...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

hangı sehırdesın sen ? ızmırde yok fakat aydında var.

Veterıner fakultesıne gotur buyuksehırlerde genelde var ya da yakın sehırlerınde var veterıner fkaultesı varsa götür. Daha güvenilir

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 1225 Toplam Mesaj: 12
kedi kedi