folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Vize Başvuruları?

Vize Başvuruları?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Dalga Geçen Geçsin Umrumda Deyil Moralim Bozuk.

Kekemelik hastalığı yüzünden imam hatip lise öğrenim hayatımı kuran dersinide anlamadığım için açığa verdiğim. ve bin pişmanım.

açık öğretimde de bir sınavla bir sınav arası bir kaç ay var malum bende bu zaman sıra zarfında ingilterede 2 ay ingilizce eğitimi almak istiyordum.

bugün şirketlerle görüştüğümde açık  öğretim lise öğrencisine yüzde 90 vize vermiyorlar çünkü türkiye dönüş için bir nedeni yok diyorlarmış?

bugün moralen çok bozuğum. vize başvurularından anlayanlar yada benim gibi olupta giden arkadaşlar varmı bişiler yazın anasını satiyim :/

not:

hacı paraya bakıyorlar felan diyorsanız maddi imkan var. şirket 2 aylık içinde bankada 15 bin tl felan gösterim dediler biz 30 göstermeye hazırdık :/ ve ingilterede bir dostum davetiye gönderme durumu bile var. ama böle durumlar karşı karşıyayız :/

bilgili kişiler cevaplarınızı bekliyorum :(

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek

hocam, elinden lise ve üzeri diploma olmadan, avrupa'dan vize alman biraz zor. çünkü adamların tanımıyla olası kaçak ya da mülteci olmaya çok uygunsun kağıt üzerinde... para ne kadar gösterdiğine pek bakmazlar sanırım. afganistan'daki mülteciler insan tacirlerine kaç bin euro veriyorlar. bu para afganistan şartlarında çook astronomik bir para mesela. o yüzden hocam bence bunu ertele sen, diplomanı alana kadar...

De genio e de louco, todos temos um pouco!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mirza Efe
    _Dert_
    _Dert_'s avatar
    Erkek
    Valahi nediyim bilmem ki, Allah yardımcımız olsun...

Bende Belcika'ya Aile birleşim vizesi için başvurcam hayırlısı artık..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

ordan davetiye gelmesi konusunda bir etki ederi varmı :/ tbt den bir arkadaş orada ben davetiye atarım dedi sana :/

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mirza Efe
    _Dert_
    _Dert_'s avatar
    Erkek
    Uplayımm..
    Valahi benimde pek bilgim... Ben gecen sene 15 günlüğüne gittim geldim.. Bana hiç sorun cıkmadı hatta 1 günde vizem çıktı ama gel gelelim Aile birleşim vizesi alırken baya bi araştırıyorlarmış inş uzun sürmez :(

Evrak olarak; 4 aylık sigorta belgesi, açıköğretimde 3.sınıf iktisat okuyom öğrenci belgem, bankadaki para, iş yerinden çalıştıgıma dair yazı,işyerinin imza sirküleri, işyerimin kayıtlı oldugu oda kaydı(muhasebeci bizimki)..vs. vs. diye uzuyor.. Sen bayadır araştırıyorsun, bunları biliyorsundur. Dene bakalım inş gidersin..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek

Hocam ingiltereden birisi istek göndermesi lazım

İstegi aldıktan sonra ingiliz konsoloslugundan randevu alıcaksın. ( Randevular 25 tl )

Randevuya giderken ;

Yanında 60 Euro para ( Vize parası )

İkametgah

Vukuatlı nüfus kayıt örneği

Öğrenci Belgesi

Üzerine kayıtlı herhangi bi devremülkün belgeleri ( tapu gibi)

Konsolosun sana sorucakları ;

Kimin yanında kalıcaksın ?

Ne amaçla gidiyorsun ?

Gidiş Dönüş biletin varmı ?

Ne kadar paran var ?

Ayakkabı numaran kaç ?

Eğer kalıcagın yeri uygun bulmaz , gidiş dönüş biletlerini gösteremessen , orada kaldığın sürece yeterli paranın olmadığına kanaat getirdigi zaman vize vermeye bilir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

_Dert_ bunu yazdı:
    -----------------------------
    Uplayımm..
    Valahi benimde pek bilgim... Ben gecen sene 15 günlüğüne gittim geldim.. Bana hiç sorun cıkmadı hatta 1 günde vizem çıktı ama gel gelelim Aile birleşim vizesi alırken baya bi araştırıyorlarmış inş uzun sürmez :(

Evrak olarak; 4 aylık sigorta belgesi, açıköğretimde 3.sınıf iktisat okuyom öğrenci belgem, bankadaki para, iş yerinden çalıştıgıma dair yazı,işyerinin imza sirküleri, işyerimin kayıtlı oldugu oda kaydı(muhasebeci bizimki)..vs. vs. diye uzuyor.. Sen bayadır araştırıyorsun, bunları biliyorsundur. Dene bakalım inş gidersin..

ya ben üni bile değilim lise öğrencisiyim 2 aylığına eğitim almak istiyorum. evet bilgilerim vardı ve herşey paraya bakıyordu parada varda şimdi açıkdan okuyanlara vermiyorlar muhabbeti var o canımı sıkıyor hocam :/

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek

hocam bir şirkette sigortalı olarak gösterebilirsen kendini ve o şirket sana ingilizce eğitimi için 2 ay izin verilmiştir diye bir yazı verebilirse belki olur bildiğimden değil aklıma geldi...

l enfer c est les autres Sartre ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

Kolay gelsin. Umarım en kısa zamanda olayların netleşir, çözüme kavuşur. Vize işleri zor işler ya. Duman'dan yağmurun sabahında şarkısını söylemek istiyorum: "Ahhh.. Nerden nereye geldik bu hallere.... Ahh... Geldik gözlere düştük  ne hallere..." Ne zaman kurtulucaz başka ülkelere sırf girebilmek için geçmemiz gereken şu işkencelerden bilmem..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

JackDaniels bunu yazdı:

Hocam ingiltereden birisi istek göndermesi lazım

İstegi aldıktan sonra ingiliz konsoloslugundan randevu alıcaksın. ( Randevular 25 tl )

Randevuya giderken ;

Yanında 60 Euro para ( Vize parası )

İkametgah

Vukuatlı nüfus kayıt örneği

Öğrenci Belgesi

Üzerine kayıtlı herhangi bi devremülkün belgeleri ( tapu gibi)

Konsolosun sana sorucakları ;

Kimin yanında kalıcaksın ?

Ne amaçla gidiyorsun ?

Gidiş Dönüş biletin varmı ?

Ne kadar paran var ?

Ayakkabı numaran kaç ?

Eğer kalıcagın yeri uygun bulmaz , gidiş dönüş biletlerini gösteremessen , orada kaldığın sürece yeterli paranın olmadığına kanaat getirdigi zaman vize vermeye bilir.

ingiltereden istek gönderir arkadaş orası okey. zaten acenta firma aracılığıyla gittiğim için birde okuldan onay davetiyem olur. okul süre zarfı boyunca şirketin ayarlıyacağı aile yanında kalacağım. ve kurs miktarının kat ve katlarını sağlayabilicek bir banka hesabı olan sponsorum var amcam. ve uçak gidiş dönüş biletlerini ayarlamak çok kolay :/ vukuatım da yok sicilim temiz çok şükür. ama açık öğretim lise öğrencisiyim o sıkıntı :/

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    COURAGE_x
    COURAGE_x's avatar
    Erkek

ben 2 defa holanda davetiyesi aldim her 2 sindede a-z ye tum belgeleri usulunca hazirladim...ama hep ret geldi hollanda disisler bakanligindan ret cikti oraya dilekce yazdim 3 ay sonra cevap geldi ama tercume ettirmedim..

25 yas ve alti ve evli olmayan ve uzerinde malvarligi olmayan icin zor cikiyor cunku gidip donememe dusncesinden..

neyse sonucu hollanda kosnsoloslugunda arbede cikardim biraz sonuc olmadi vazgectim..moskovaya geldim.

bu g.toslar sanki ulkelerine merakliymisiz gibi yok malvarligi ozellikle tasinmaz ve en az 3 yil uzerinde bulunacak veya en az 3 yil ciddi bir banka hesabi..veya sirket gorevlendirecek seni veya mulakata gireceksin..

neyse rusyanin gozunu seveyim butun avrupa ulkeleri putin ve medvedev dassagini opup yalasinlari.. 12 gunde islemleri halledip moskovaya geldim istiyorsan sende buyur mekan genis... yardimci olurum...

Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
Toplam Hit: 2013 Toplam Mesaj: 20