Vize İçin Çakma Rezervasyon

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Ocak ayında İtalya/Roma'ya gidicem arkadaşımın yanına. Onun evinde kalıcam ancak vize sırasında çakma otel rezervasyonu sunmam gerekiyor. Şimdi;

1) İptal edilebilir rezervasyonu nereden/nasıl yapabilirim-önerirsiniz?

2) Ekşi'de okuduğumda pasaport polisinin rezervasyon yaptığın oteli arayabildiğinden filan bahsedilmiş. Olay nasıl cereyan ediyor? Ben iptal ettirdikten sonra pasaport polisi arasa benim rezervasyon iptal çıksa noolur kapıda mı kalırım?

Konu hakkında tecrübeli müritler mevzuyu bi açıklayabilir mi?

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

hocam ben bosnaya giderken booking'ten rez yaptım. telefon numaramı istemedi mail kısmıyla ilgili ise oraya spam mail yazdım. iptal etmedim bile :D

yunusdogan tarafından 21/Kas/17 10:02 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MadJack
    MadJack's avatar
    Erkek

Bir arkadaşım tam olarak bu sebepten Avusturya vizesi alamamıştı. Herşey yolunda giderken bizimki otel rezervasyonunu iptal ettiriyo, görevliler (polis ya da konsolosluk olabilir) oteli arıyo, otel de rezervasyonu vardı fakat iptal etti deyince vizeyi vermiyorlar.

Everyone sees just what they want to see.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

booking'den esnek fiyatli iptal edilebilir rezervasyon yapacaksin.

vizeyi aldiktan sonra iptal edikcesin.

az insan çok huzur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

Bookingten oluyor kredi kartı bilgileri girmen şart. Kimisi ücretsiz rez diyor 2 güne kadar iptal edebilirsiniz diyor ancak bazı oteller bir hafta sonra falan parayı çekebiliyor. Hostel tut 10-12 euroya zarar etmezsin. 

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

hocam ben bosnaya giderken booking'ten rez yaptım. telefon numaramı istemedi mail kısmıyla ilgili ise oraya spam mail yazdım. iptal etmedim bile :D

İyi yapmışsın, sayende otelci zarar etti,iptal etmediğin için o odayı başkasına satmadı. Başın göğe erdi mi?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Tabii ki booking ve refundable rezervasyon, baska yere bakma bile.

Su tarihe kadar refundable diyecek sana booking. O tarihin vizeyi alman muhtemel tarihten sonraya tekabul etmesi gerek o kadar.

Orn: Ocak 5 icin rez yaptirdin. Sana muhtemelen soyle bisi diyecek: 1 ocaga kadar iptal edersen fully refundable. Super bu, vizeye simdi basvursan eeeeen gec aralik 20 gibi alirsin. Vize cikinca rezi iptal edersin.

Ocak 5e rez yaptiracaksin, baktin Aralik 5e kadar fully refundable dedi. Baska yer bak.

Sakin nonrefundable olsun ama yanlis kredi karti vereyim cakalligini yapma, cekemeyince bi haber ederler iki haber ederler ucuncude rezervasyonu cat diye iptal ederler vize sikintiya girer.

Olmasi gerekene ornek:

http://www.booking.com/Share-uURuu3

izzmarit tarafından 21/Kas/17 12:11 tarihinde düzenlenmiştir

sigara değil, balık olan.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Aynen booking üzerinden ücretsiz iptal seçeneği olan rezervasyonlarla yapabilirsin. Bazen gideceğin böglede hiç ücretsiz iptal seçeneği,olmuyor. Bu durumda ben sanal kart(0TL limitli) bilgilerimle rezervasyon yapıyorum, pasaport polisinden geçene kadar rezervasyon aktif olarak duruyor, sonra iptal etsem bile para çekemiyor karttan :) çakallık, ahlaksızlık başka bişe değil :)

ComputerWolf tarafından 21/Kas/17 12:27 tarihinde düzenlenmiştir

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Sonra da Türkiye'den gelenler çakal, dolandırıcı, yalancı diye adımız çıkıyor. :/

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    ComputerWolf bunu yazdı

Aynen booking üzerinden ücretsiz iptal seçeneği olan rezervasyonlarla yapabilirsin. Bazen gideceğin böglede hiç ücretsiz iptal seçeneği,olmuyor. Bu durumda ben sanal kart(0TL limitli) bilgilerimle rezervasyon yapıyorum, pasaport polisinden geçene kadar rezervasyon aktif olarak duruyor, sonra iptal etsem bile para çekemiyor karttan :) çakallık, ahlaksızlık başka bişe değil :)

Yapma oyle, bir mail atarlar iki mail atarlar ucuncude rezervasyonu prepayment alamadik diye iptal ederlerse oooyle kalirsin :') 

sigara değil, balık olan.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Viole
    Viole's avatar
    Dişi

booking ten rezervasyon yap. vize merkezine ver. Vizen çıkınca iptal et. Pasaport kontrolünde görevlinin oteli arayıp sorması çok düşük bir ihtimal. Bir sürü arkadaşım böyle yapıyor. Geçen ayda ben yaptım. Yalnız kurmaca rezervasyon yaptığın otel iptal sırasında 1 gecelik ücret kesebilir. Bizden kesmedi. Bazıları kesiyormuş.

Toplam Hit: 2472 Toplam Mesaj: 20
vize seyahat seyahat çakma rezervasyon