folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Vodafone Numara Taşıma Sorunsalı (Bayi Faturalı Satmaya Çalışıyor)

Vodafone Numara Taşıma Sorunsalı (Bayi Faturalı Satmaya Çalışıyor)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OverLord
    OverLord's avatar
    Erkek

bugün elimdeki ikinci hattımı vodafoneye taşıyayım dedim.

gittim bayiye adam diyor ki faturalı olursa gecirelim ama faturasız hatta geçiremeyiz vs vs diyor 

bir iki yere sordum hepsi aynı şeyi söylüyor

anladık faturalıya geçirip komisyon alıp kar edecekler  ama faturasız hatta gecemezsiniz diye kural koymaya hakkı var mı 

yoksa tamamen üçkağıt işleri mi

Bildiğini Bilenin Arkasından Gidiniz Bildiğini Bilmeyeni Uyarınız Bilmediğini Bilene Öğretiniz Bilmediğini Bilmeyenden Kaçınız.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    OverLord bunu yazdı

bugün elimdeki ikinci hattımı vodafoneye taşıyayım dedim.

gittim bayiye adam diyor ki faturalı olursa gecirelim ama faturasız hatta geçiremeyiz vs vs diyor 

bir iki yere sordum hepsi aynı şeyi söylüyor

anladık faturalıya geçirip komisyon alıp kar edecekler  ama faturasız hatta gecemezsiniz diye kural koymaya hakkı var mı 

yoksa tamamen üçkağıt işleri mi

bayilerin olayı gibi geldi, hat taşımada böyle bir kural bildiğim Vodafone taraflı yok

Örnek bir Faturasız tarifeye hat taşıma linki:

https://www.vodafone.com.tr/Simple/basvuru/Simple%20Small

Linki bilmeyenler ASLA kullanmasın, ne olursa olsun kimse için sorumluluk almıyorum; ne yaparsanız yapın sorumlu sizsiniz.

Bayi'ye gidip faturasız tarifeye geçmek istediğinizi, siteden de geçebileceğinizi söyle; olayı Vodafone'a da soracağını ve inceleme geçireceklerini söyle o zaman bayiye özel bir belge gelmediyse taşırlar direk :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Faturasızda numara taşıma yapılırsa bayinin ve işlemi yapan elemanın prim alması için abonenin en az 1 ay operatörde kalması gerekiyor. 1 ay dolmadan numara taşıma yapılırsa prim alamıyorlar.

Faturalı taşıma yapıp birde taahhüt alınca daha fazla prim alıyorlar.

Önceleri hangi tarifeye geçeceksiniz parasını peşin alalım hattınız açılınca biz sistemden görüp paketinizi buradan yükleriz diyorlardı. Ancak millet haklı olarak daha taşıma yapılmadan ne parası amk deyip tartışma çıkarmaya başlayınca vazgeçip faturasız taşıma yapmıyoruz deyip çıkıyorlar kenara.

Sebebi ise dolaylı yoldan Turkcell. Turkcell 1 senenin sonunda eski abonelere fiyatı yükseltiyor. Ama yeni abonelere  yarı yarıya daha ucuz. Millette mini çakallık yapıp Vodafone veya Telekom'a zıplayıp tekrar Turkcell'e geliyor ve indirimlerden yararlanıyor.

Vodafone bayilerini hiç denetlemiyor hepsi sikinin keyfinde. Şikayet etsen bile bir sonuç alamazsın. Turkcell olsa bayiyi sağlam öttürüyor. Müşteri görünümlü Turkcell çalışanı falan yolluyor. Bayağı titizler. Nereden biliyorsun dersen zamanında yolsuzken kariyer.net'e CV bırakmıştım teklif geldi. Günlük yevmiye + bayide yaptıracağın işlemin ücretini veriyorlar. Aylık paket veya faturanda bedavaya geliyordu. :)

Zaten bu bayilerin son demleri. 2-3 seneye kadar azalarak bitmeye başlayacaklar çünkü tüm telefonlarda e-sim standart olacak. Tüm işlemleri internetten yapacağız. Karekodu ekrandan okutunca hat gelecek.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

boşver hocam vodafoneu. hayatımdaki en pis kazığı vodafonedan yedim. bedava hizmet verseler kullanmam.

soruna gelince istediğin şekilde geçiş yapabilirsin. faturlaı faturasız

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

müşteri hizmetlerini arayıp oradan geçişi yapın. işlemi yapmayan bayi isimlerini de söyleyip şikayet edin.

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    osmaman
    osmaman's avatar
    Erkek

İnternet üzerinden başvurun. Hatta bazen mobile özel indirimler oluyor. Simcardı da eve kadar getiriyorlar. Kaç senedir hat taşıma yaptığımda hiç bayi kullanmıyorum. 

İmza mı? O da ne demek?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

bayinin ipneliği ama bayinin öyle yapma sebebi operatör ipneliği

belli dönemler tüm operatörler odak noktası değiştirir

bazen operatör diyor ki bayiye bu ay senden faturalı hat istemiyorum full kontorlü yeni abone asıl

bazen de tam tersi kontorlü satma faturalı sat sadece diyor.

biz kaç defa elimizde sıfır kontorlü hat varken (zaten sistemden sınırsız açabiliyorsun)

şuanda yok kontörlü açamıyoruz vs vs diyorduk.

artık internet var çözüm var bayi böyle bişi ısrar ediyorsa internet üzerinden operatörün sitesinden taşıma yap.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

yeni abonelere faturalı paketler düşük oluyor. indirimli olarak faturalı hatta geçmek istersen önce bimcell faturasıza geçin 3-5 gün bimcell olarak kalın daha sonra numara taşıma ile yeni hatta geçersiniz.. Bimcell haricindekiler faturasıza geçirmeyebiliyorlar giriş çıkış yapacakları için :) 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

bayinin ipneliği ama bayinin öyle yapma sebebi operatör ipneliği

belli dönemler tüm operatörler odak noktası değiştirir

bazen operatör diyor ki bayiye bu ay senden faturalı hat istemiyorum full kontorlü yeni abone asıl

bazen de tam tersi kontorlü satma faturalı sat sadece diyor.

biz kaç defa elimizde sıfır kontorlü hat varken (zaten sistemden sınırsız açabiliyorsun)

şuanda yok kontörlü açamıyoruz vs vs diyorduk.

artık internet var çözüm var bayi böyle bişi ısrar ediyorsa internet üzerinden operatörün sitesinden taşıma yap.

başka ne tür i.nelikler var hocam, anlat da tüm müritler bilsin işin raconunu :)

goo.gl/qBNZmW
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek

Inadına Sozlesme yapmıyorum 2 aydır yuksek gelıyor ya TC Gerı doncem Yada TT ıle devam edıcem, yeni abonelere dusuk yapıyolar ama Red ozelıkle 2+ uzerı kullanıcısıyım sureklı yuksek fıyatlar umarım batarda kurtulruz.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek

Aynısını geçen sene boluda yaşadım. Sözlüğe, şikayet vara bir de vodafoennun kendi şikayet yerine yazdım. Aradı bölge müdürü. Yüzde 50 indirim verdi özür diledi.

Toplam Hit: 1183 Toplam Mesaj: 16
vodafone