Vodafone Yeni Hat İptali Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hydr
    hydr's avatar
    Erkek

merhaba dostlar 

bugun yeni bir vodafone faturali hat aldım fakat eve geldiğimde gördüm ki hat evde çekmiyor balkonda çekiyor fakat evin içinde çekmiyor 2 3 saat uğraştım fakat yok evde çekmiyor bu arada şunu da söylüyüm evim 4. katta evimin yakınındaki bütün apartmanlar 4 katlı..   

Durum böyle olunca müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlattım eksik hizmet aldığımı ve cayma hakkımı kullanmak istediğimi söyledim  ve bana arıza kaydı oluşturduklarını bu işlemin 7 gün süreceğini sorunu çözeceklerini 7 gün sonrasında hiçbir iyileşme olmazsa cayma hakkımı kullanabileceğimi fakat süreç  bitmeden  kullanaırsam 1 yıllık taahhütü ödemem gerektiğni söylediler..

şimdi dostlar ben genel olarak bu operatörlere  fazla güvenmiyorum size sormak istediğim şu eksik  hizmet aldığım için hattı kapatabilirmiyim yada başka operatöre taşısam sorun yaşarmıyım? bana verdikleri bilgiler doğrumu? 7 gün boyunca beklemek istemiyorum sizce nasıl bir yol izlemeliyim ? 2018 in ankarasında günün 14 saati telefonumu kullanamıyacağım..

herneyse....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

malesef adalet bile para ile ülkede hattı evin en cekmeyen yerine koy 

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

-Taahhütü ceza ödemeden bozabilirsin. Tarifeyi taahhüsüz normal fiyattan ödersin. 

-Yeni hatlar 90 gün boyunca taşıma yapılamaz. 

-Kesin sonuç almak için Btk'nın sitesinden şikayet oluştur derim. 

-Hat ücretini geri alamazsın. 

Telefonun vowifi destekliyorsa o özelliği aktif edebilirsin çözüm için. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek

Vodafone a kafam girsin allah belalarını versin bunların 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

Hocam eline bir tane sözleşme vermediler mi orada yazar bak nasıl iptal edeceğin, genelde yazılı müracaat isterler bu tarz büyük şirketler! Ha yazılı müracaat etmeden de bayi vs. aracılığıyla da yaparlar ama yazılı kesin çözüm :)

1 yıl ödersin falan hikaye masal anlatmışlar sana bence bilmediğin için. 

Hiç bekleme iptal et. Verdiğin hat ücretini alamazsın, ilk ayın ya da kullandığını düşündüğün kısım kadarki taahhütsüz ücreti ödersin olur biter en kötü.

İptal ettiğini gösteren belgeni unutma iste.

Kolay Gelsin...

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hydr
    hydr's avatar
    Erkek

@mkyb  -Taahhütü ceza ödemeden bozabilirsin. Tarifeyi taahhüsüz normal fiyattan ödersin

tam ne demek istediniz tarifeyi neden  taahhütsüz normal fiyattan kullanmak isteyim? ben kapatmak istiyorum

@AnaMuhalefet  iptal edeceğim hocam fakat bilgi eksikliğim var şuan doğru bilgiye erişemiyorum önce bi işin doğrusunu öğreneyim dediğiniz gibi sözleşmeyi okuyacağım  

herneyse....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu ayki tarife ücretini alırlar hocam bir şey yapamazsın. Hattı kapatsan bile hattın parasını peşin alırlar. Normalde faturalı hatlarda 5 liradan aylık olarak yansıtıyorlar hat ücretini. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hydr
    hydr's avatar
    Erkek

@mkyb iptal ettirdiğim takdirde  1 sene boyunca aylık 5 lira olarak  mı ödüyeceğim yoksa toplam  bu ayın ücreti + hat ücretini mi? 

hydr tarafından 09/Tem/18 23:50 tarihinde düzenlenmiştir

herneyse....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    hydr bunu yazdı

@mkyb iptal ettirdiğim takdirde  1 sene boyunca aylık 5 lira olarak  mı ödüyeceğim yoksa toplam  bu ayın ücreti + hat ücretini mi? 

En büyük referansın-delilin elinde olan sözleşme :)

O sözleşme olmasaydı telefon şirketiyle senin aranda hiçbir hukuki ilişki olmayacaktı, o yüzden de hiçbir şeyden sorumlu değildin.

O sözleşmedeki hükümler de ilgili mevzuatlara (kanunlara,yönetmeliklere vs.) uygun olmak zorunda!!!

Kimseye inanma orada yazana inan. Hangi durumda ne olacak her şey detaylı yazar orada ki buraya yazan arkadaşlar da kafadan konuşmuyor genel eğilimi sana özet olarak anlatıyoruz. 5 Tl den kastınız herhalde aylara bölünen telsiz kullanım ücreti olsa gerek.

Müşteri hizmetlerini ara bir daha, ben kesinlikle iptal edeceğim hangi ücretleri ödeyeceğim diyerekten de kısmen doğru bilgiyi teyit edeceğini düşünüyorum...

Her şey Gönlüne Göre Olsun İnşallah... 

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek

vodafone eşittir "sorumsuzluk ve kalitesizliğin sentezi" bende 2 hafta önce vodafonedan ayrıldım. ayda 80 tl ödüyordum müşteri hizmetleri aradı bu kadar ödüyorsunuz size şöyle bi paket kitleyek taahhütü şu kadar uzatak dedi.. ama üslubu bi görseniz sanki karşısında çocuğu var beyin soğancığının cücüğünü iğfal ettiğim. en son istemiyorum dedim bana verdiği cevap şu "iyi o halde siz bilirsiniz yüksek yüksek ödersiniz artık" ulan mahalle bakkalında yok böyle üslup.. peki ne oldu. aynı gün turk telekoma gidip vodafonedan ayrıldım. zaten çekim kalitesi aşırı düşüktü en azından turk telekomda çekim kalitesi çok iyi olmasada vodafone verdiğim parasının yarasından azını ödüyorum.

21li tarafından 10/Tem/18 12:31 tarihinde düzenlenmiştir

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    hydr bunu yazdı

http://www.vodafone.com.tr/Tarifeler/tarifeler.vergiler.php

75,52 lira sırf vergiler. Bunları normalde 5 liradan her ay taksit taksit tarifene yansıtıyorlar. Ha sen bu ücreti peşin ödediysen ayrı. 75,52 liralık kısmı unut.

Bu seferde 22,52 liralık telsiz kullanım ücretini peşin alırlar. Onuda normalde 12 ay boyunca taksit taksit alıyorlar.

Hattı taksitle aldıysan ve iptal ettirirsen 98,4 lira + bu ayın ücretini ödemek durumunda kalacaksın.

mkyb tarafından 10/Tem/18 12:55 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 1570 Toplam Mesaj: 17
vodafone yeni hat hat iptali