folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Vodafonenet'ten Turk.Net'e Geçtim

Vodafonenet'ten Turk.Net'e Geçtim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Abi herşey altyapıda bitiyor. Vodafone fiber sorgulama sayfasından altyapınızı sorgulayın 

benim gibi altyapısı berbat olanlar tnette olsa ttlekom da olsa aynı 

Böyle çıkıyor hocam.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    EmiRReiS bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Türk Telekom işte hocam. Altyapı aynı. Yalnız müşteri hizmetleri kötü Türknet'in. Ne desen daire içi tesisatta problem var bizlik yok bir şey diyorlar.

Benim interneti taşıyamadılar sonra üstlerine gidince taşıdılar ama bu sefer hem Türk Telekom hem Türknet aboneliğim oldu. 🙂

turknet müşteri hizmetleri iyidir hocam sende varmış bi gudubetlik :/

Adamlar güya Türk Telekom hattımı taşıyacaktı taşıyamadılar yeni hat açtılar. Hem Türknet hem Türk Telekom aboneliğim oldu. Adamlar niye böyle oldu diyorum verdikleri cevap ; Bizlik bir şey değil. Kimlik diyorum susuyorlar. Sırf eski çalıştığın firma diye beni gudubetlik ile suçlayarak sataşmana gerek yok.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Abi herşey altyapıda bitiyor. Vodafone fiber sorgulama sayfasından altyapınızı sorgulayın 

Böyle çıkıyor hocam.

50 Mbit Vdsl alirsin hocam snr degerlerin daha yuksekse 76 Mbit tanimlanir porta. Bu sorgulama TT'nin dsl altyapi sonucunu veriyo telefon no ile sorguladigimda daha yuksek cikiyodu bende.

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    EmiRReiS bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Türk Telekom işte hocam. Altyapı aynı. Yalnız müşteri hizmetleri kötü Türknet'in. Ne desen daire içi tesisatta problem var bizlik yok bir şey diyorlar.

Benim interneti taşıyamadılar sonra üstlerine gidince taşıdılar ama bu sefer hem Türk Telekom hem Türknet aboneliğim oldu. 🙂

turknet müşteri hizmetleri iyidir hocam sende varmış bi gudubetlik :/

Adamlar güya Türk Telekom hattımı taşıyacaktı taşıyamadılar yeni hat açtılar. Hem Türknet hem Türk Telekom aboneliğim oldu. Adamlar niye böyle oldu diyorum verdikleri cevap ; Bizlik bir şey değil. Kimlik diyorum susuyorlar. Sırf eski çalıştığın firma diye beni gudubetlik ile suçlayarak sataşmana gerek yok.

Trip yapma hemen : )

Konu özelini istersen kontrol etiririz ama süreci şu şekilde açıklayayım.

Gerçekten turknet, çok güzel çalışan bir firmaydı. Daha elit bir firmaydı.

Telekomdaki bazı bazı göt laleleri, kraldan çok kralcılık yapıp, telekom ve turknet arasında milyon dolarlık anlaşma olmasına rağmen, turknet in işlerini hep aksattılar.

Misal bende hizmetimi nakil yaptıracam, araya bi ton adam koyarak anca yaptırabildim. Yapmıyorlar, sanki ttnet babalarının firması. Bu yapmayanı şikayet ediyorsun, öbür gün öteki eleman yapmıyor, işi yokuşa sürüyor. Kimse bilmez, ataköy de mi ne bi yerde hemen hemen her akşam belli bölgenin interneti gidiyor. Ne yaptıysak yok, çözülmüyor. Sonunda telekomla baya restleşildi , araştırıldı, meğer oradaki repertitörler, akşam mesaisine gelince, fazla priz yok diye yakınlarındaki port kabininin elektirik kablosunu söküyorlarmış. Olmaz deme gerçekten oluyordu böyle şeyler.. 

Adamlar turknet hizmeti aç diyorsun, gidiyor ya ipneline yada işi pek sallamadığından bağlantıyı ttnet e yapıyor, yaptırıyorlar. Şimdi sen arıyorsun turknet çalışanı çağrı dinlendiği için turktelekomu da telefonda suçlayamıyor, ne yapsın garibim ?

Herkes bizim zamanımızdaki gibi kaşar değil telefonda telekoma sokup çıkarsın.. Biliyorsun iş bulmak kolay değil, robot gibi kurallara uyuluyor.

Eski çalıştığım firma diye değil, ben sana 1. ağızdan gerçekleri söylüyorum.

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek

@emirreis sana nedense kanım ısındı. Dürüst bir arkadaşa benziyorsun.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    Kernel_Panic bunu yazdı
    tolgasen bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Böyle çıkıyor hocam.

50 Mbit Vdsl alirsin hocam snr degerlerin daha yuksekse 76 Mbit tanimlanir porta. Bu sorgulama TT'nin dsl altyapi sonucunu veriyo telefon no ile sorguladigimda daha yuksek cikiyodu bende.

geçen arkadaş bana yakın bi lokantanın numarasını sorguladı süperoonline'den ve fiber bağlantı çıktı. ama adamlar ilçede fiber bağlantımız yok diyor. bu sistemler neye göre sonuç veriyor bilgin var mı acaba ?

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    rui bunu yazdı

@emirreis sana nedense kanım ısındı. Dürüst bir arkadaşa benziyorsun.

beni tanısan çok seversin <3

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    Kernel_Panic bunu yazdı
    tolgasen bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Böyle çıkıyor hocam.

geçen arkadaş bana yakın bi lokantanın numarasını sorguladı süperoonline'den ve fiber bağlantı çıktı. ama adamlar ilçede fiber bağlantımız yok diyor. bu sistemler neye göre sonuç veriyor bilgin var mı acaba ?

Hocam, Turknet, Vodafone Net, Doping, D-Smart gibi bakır telekom altyapısı kullanan firmalarin Adsl, Vdsl2 için altyapi sorgulamada kullandigi Türk Telekomun sistemidir. Sipariş için ilk başvuru sırasında çok basit bir matematik yapıyor. Abonenin lokasyonu nerede? Santral nerede? Ne kadar mesefe var gibi. %100 güncel veriyi yansıtmıyor her zaman. Telefon no veya adresten şuan için vdsl/adsl sorgulanabilir.

Sol kendi FTTH fiber altyapısı için site yapmış aşağıda verdim. Zaten FTTH yani gercek fibere Superonline, Vodafone suan aktif olarak yatirim sagliyor.

http://www.superonline.net/internet/fiber/nerede

http://www.vodafone.com.tr/Net/fibermax-ev-interneti.php

İstanbul'da Vodafone Net FiberMax gerçek fiber (FTTH) altyapısının olduğu siteler:

Beykoz Acarkent, Ağaoğlu Maslak 1453, Acarlar, Avrupa Kale, Nurol Park.

Diğer iller; Tekirdağ Çerkezköy'de aktif. Antalya ve İzmir'de belirli ilçelerde aktif altyapıları mevcut.

Ama Vodafone'da geri kalan kesimlerde TT gibi Vdsl'i fiber diye satiyor. Turk Telekom az da olsa bazi akilli kent projelerinde gpon kurulumu yapmisti binalara ama geri kalan fiber diye sattiklari %80 Vdsl'di. Oda kendi içinde ayrılıyor. FTTB, binanin girisinde T11 dolaba kadar fiber optik kablo gelip sonrasi dairelere bakır telefon kablosuyla vdsl sinyali verilir (Nadiren cat6 kablo cekiliyordu eskiden). FTTC/DSLAM sistemde sokağınızda bulunan Tip-5, Tip-7 beyaz TT dolaplara kadar yer altindan fiber optik ile besleyip sonra binalara telefon sebekesiyle vdsl olarak aktarılır.

Kernel_Panic tarafından 28/Mar/17 01:14 tarihinde düzenlenmiştir

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

Türknete başvuru yaptım ilk ay ücretsizmiş, şimdi evrak göndermek gerekiyormuş.. evrak göndermeden internet açılıyor mu yoksa illa evrak gönderip onların açmasını mı beklemem gerekli? Ne kadar sürer internetin açılması

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    mavii bunu yazdı

Türknete başvuru yaptım ilk ay ücretsizmiş, şimdi evrak göndermek gerekiyormuş.. evrak göndermeden internet açılıyor mu yoksa illa evrak gönderip onların açmasını mı beklemem gerekli? Ne kadar sürer internetin açılması

Evrak zorunlu. Türk Telekom'dan taşıma için izin alıyorlar. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 8108 Toplam Mesaj: 73
turk net turk.net