folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder VPN Ağa Modem İzin Vermiyor.

VPN Ağa Modem İzin Vermiyor.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

İyi günler. Elimizde TP-LINK td854w serisi bir modem var. VPN bağlantısı kurmak istediğimde modem izin vermiyor diye bir hata veriyor. Modemin güvenlik duvarı kapalı. Eski modemle erişim sağlayabiliyoruz. Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu? VPN bağlantısnı uzaktaki bayiyi merkeze bağlamak için kullanıyoruz. Daha önce sıkıntı yok tu modemi değiştirdik modem vpn bağlantısnı kurmay izin vermiyor. Yani kullandığımız modemden vpn bağlantısı kurmayacağız. Merkezdeki ağa vpn ile bağlanmak istiyoruz ama bu bizdeki modem izin vermiyor. Bu model modem kullanan var mı? Güvenlik duvarına baktık kapattık işlemleri falan hepsini yaptık ama olmadı. Diğer şubelerde sıkıntı yok. Modemden sorun olduğunu nerden çıkartın diyen olursa farklı modemle denedik erişim sağlıyor. Bu modemin neresinde bir düzenleme var bilen varsa yardımcı olursa memnun olurum.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek
    x-files bunu yazdı

İyi günler. Elimizde TP-LINK td854w serisi bir modem var. VPN bağlantısı kurmak istediğimde modem izin vermiyor diye bir hata veriyor. Modemin güvenlik duvarı kapalı. Eski modemle erişim sağlayabiliyoruz. Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu? VPN bağlantısnı uzaktaki bayiyi merkeze bağlamak için kullanıyoruz. Daha önce sıkıntı yok tu modemi değiştirdik modem vpn bağlantısnı kurmay izin vermiyor. Yani kullandığımız modemden vpn bağlantısı kurmayacağız. Merkezdeki ağa vpn ile bağlanmak istiyoruz ama bu bizdeki modem izin vermiyor. Bu model modem kullanan var mı? Güvenlik duvarına baktık kapattık işlemleri falan hepsini yaptık ama olmadı. Diğer şubelerde sıkıntı yok. Modemden sorun olduğunu nerden çıkartın diyen olursa farklı modemle denedik erişim sağlıyor. Bu modemin neresinde bir düzenleme var bilen varsa yardımcı olursa memnun olurum.

İpsec VPN mi deniyorsun hocam ?

Eğer onu denemiyorsan o şekil de de VPN kurabilirsin.

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Üstad modem üzerinden denemiyorum. Merkezdeki VPN sunucusuna bağlanmaya çalışyıroum RRAS kurulu merkezde. Onunla iletişim sağlıyoruz merkezde ki ağ ile. Burdaki modem arızalandı. Bir yerden modem bulduk onla deniyoruz ama oda VPN bağlantısı kurmaya izin vermiyor. Güvenlik duvarını falan kapattım ama yemiyor. Hiç bir tepki vermiyor. Bağlanıyor diyor ne cevap alıyor ne cevap veriyor.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek
    x-files bunu yazdı

Üstad modem üzerinden denemiyorum. Merkezdeki VPN sunucusuna bağlanmaya çalışyıroum RRAS kurulu merkezde. Onunla iletişim sağlıyoruz merkezde ki ağ ile. Burdaki modem arızalandı. Bir yerden modem bulduk onla deniyoruz ama oda VPN bağlantısı kurmaya izin vermiyor. Güvenlik duvarını falan kapattım ama yemiyor. Hiç bir tepki vermiyor. Bağlanıyor diyor ne cevap alıyor ne cevap veriyor.

vallaha hocam VPN sunucu kurmadım önceden ipsec yapıyodum simdi mpls kulllanıyorum.

o yüzden niye yapar bir fikrim yok acıkcası , modem değiştiği için içerisindeki bilgilerden kaynaklı deny alabilirsin gibime geliyor sadece.

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

Hocam eski modeminden port yönlendirmelerine bir bakabilir misin? 1723 veya 1701 portları bir yere yönlendirilmiş mi? Buna baksanda bakmasanda modeminde bu portları sunucundan ki aynı portlara yönlendirir misin? Birde modemin kendi vpn ayarlarının disable olması lazım onuda kontrol ediver.

Not: L2TP için 1701 nolu port, PPTP 1723 nolu port. Artık hangi bağlantı türünü kullanıyorsan ona göre port yönlendirmesini yapıp bir dene bakalım hocam.

Titanyumun gücü adına!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Sorun yazılımsal. Modemde herşey engelli. Ttnet kapattırmış.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    x-files bunu yazdı

O ayrı bir mesele tabi hocam. Firmware yüklettirmiyor mu? TP linkin kendi sitesinden indirip yükleseniz modeme?

Titanyumun gücü adına!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AyTurk
    AyTurk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    x-files bunu yazdı

Firewalleri kapa modemi kapat aç düzelicektir. Ttnet engellemiyo sikindirik modemlerin firewalleri engeliyo.

Siper et klavyeni, Dursun bu hayasızca akın...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Kapattık üstad değişen bişi olmadı @ayhun üstatda baktı ama malesef. Modemde arada internet gidiyor kendiliğinden. Kesilip kesilip geliyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AyTurk
    AyTurk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    x-files bunu yazdı

Kapattık üstad değişen bişi olmadı @ayhun üstatda baktı ama malesef. Modemde arada internet gidiyor kendiliğinden. Kesilip kesilip geliyor.

Yazılım ile alakası yok hocam kapattığın şeylerde birşeyler eksik kalmıştır. Bende bağlanmıyordu aynı şekilde ttnet modemlerinde engellemeleri vs kaldırdım sorun olmadı. Ama bende pc den giriyor telden girmiyordu vpn e

Siper et klavyeni, Dursun bu hayasızca akın...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Ben yaşadım benzer olayı. Zenmate bağlanmıyordu. Ttnetin zte markalı.hipernet modemi. Panelde bütün menüleri kurcaladım hiç ismini.bilmediğim protokolleri açtım ipsec mi ne biri.bişey demiş o tarz bi ismi vardı aktif edince düzelmişti. Firewallden falan bağımsız bi ayardı fw yanılmıyorsam açıktı halen açık

...said addicted.
Toplam Hit: 2411 Toplam Mesaj: 17
vpn vpn